Akustyka biura – jak sprawić, by spełniała oczekiwania pracowników? Webinar „Architektury-murator”

i

Autor: Archiwum Architektury

Akustyka biura – jak sprawić, by spełniała oczekiwania pracowników? [WIDEO]

2021-05-06 14:13

Publikujemy nagranie webinarium „Akustyka biura – jak sprawić, by spełniała oczekiwania pracowników?”. Najnowsze badania, wytyczne i wskazówki dla projektantów omawia Magda Szubert, specjalistka z dziedziny akustyki i psychoakustyki.

Zgodnie z badaniami firmy Leesman, przeprowadzonymi na 800 tys. pracowników biurowych, środowisko akustyczne w biurze jest istotne dla ponad 70%, tymczasem zadowolonych jest z niego tylko nieco ponad 30% osób. Biuro pod tym względem przegrywa z domem, gdzie często mamy lepsze warunki do pracy w skupieniu. W trakcie spotkania Magda Szubert, która wspierała projektowanie akustyki dla ponad 400 biur w Polsce, omówiła najczęstsze błędy popełniane podczas projektowania biur opartych na aktywnościach oraz aranżacji biofilicznych. Przedstawiła też przepisy, narzędzia do projektowania  i przykłady skutecznych adaptacji akustycznych biur.

Magda Szubert związana jest z branżą budowlaną od 19 lat. Zajmuje się akustyką wnętrz biurowych i jej wpływem na efektywność i samopoczucie pracowników. Wspierała projektowanie akustyki dla ponad 400 biur w Polsce, realizacji o różnym charakterze i skali.  Z ramienia Ecophon Saint-Gobain  jest prelegentem i uczestnikiem krajowych i międzynarodowych konferencji dotyczących akustyki i ergonomii środowisk pracy.

O firmie Ecophon Saint-Gobain:Ecophon Saint-Gobain pomaga tworzyć wnętrza sprzyjające pracy, nauce i rekonwalescencji. Robi to poprzez opracowywanie, wytwarzanie i dostarczanie akustycznych sufitów podwieszanych, paneli wolno wiszących i paneli ściennych zaprojektowanych z myślą o ludziach i ich słuchu. Wytwarzaniu produktów Ecophon Saint-Gobain przyświeca zasada zrównoważonego rozwoju. Odnosi się ona nie tylko do surowców, z jakich powstają, ale także do wszystkich aspektów produkcji.

ZAPISZ SIĘ