Architektura MuratorWydarzeniaArchitekci dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już po raz piąty!

Architekci dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już po raz piąty!

29 stycznia 2023 roku odbędzie się 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Po raz piąty „Architecture Snob” włącza się w zbiórkę, organizując akcję „Architekci grają dla WOŚP”. W poprzednich latach udało się zebrać ponad 300 tysięcy złotych!

Architekci dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już po raz piąty!
Grafika promująca 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy; il. serwis prasowy

Najbliższy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie poświęcony wsparciu osób chorujących na sepsę. To wyjątkowa edycja akcji, podczas której zebrane zostaną środki na pomoc zarówno dzieciom, jak i osobom starszym. Szanse na ich wyleczenie znacznie zwiększy zakup najnowocześniejszego sprzętu na świecie, który planuje pozyskać fundacja. Architekci grają dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i jest to pięknie zrobiona konstrukcja. Taka, która wytrzyma wszystko, a przede wszystkim sama z siebie da dużo energii. Architekci to ci, którzy tworzą nasze życie i wiwat dla wszystkich, którzy to robią. Zróbcie coś tak samo pięknego podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! – mówi Jurek Owsiak, prezes fundacji WOŚP.

Do udziału w tegorocznej akcji Architekci grają dla WOŚP „Architecture Snob” zaprasza biura architektoniczne, projektantów wnętrz i wszelkie firmy, które są związane z branżą architektoniczną. Zachęcamy do przekazywania waszego czasu i wyjątkowych umiejętności – usług takich jak: projekt domu, koncepcja przebudowy istniejącego już budynku, zmiana elewacji, projekt aranżacji wnętrz mieszkania, zagospodarowania ogrodu czy konsultacje projektowe. Na poczet Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy możecie przekazywać także unikatowe produkty, na przykład meble czy instalacje artystyczne – zachęca Marcin Szczelina, redaktor naczelny magazynu „Architecture Snob”. Propozycje usług i przedmiotów przeznaczonych na licytację można przesyłać do 20 grudnia na adres: marcin@archisnob.com.

Dom dla nastoletnich matek od WXCA coraz bliżej realizacji Na warszawskim Ursynowie powstać ma dom dla nastoletnich i usamodzielniających się matek według projektu WXCA. Inicjatorzy przedsięwzięcia dysponują już pozwoleniem na budowę, wciąż zbierają jednak fundusze na realizację.
Kuryłowicz & Associates projektuje pro bono dla Centrum Zdrowia Dziecka Pracownia Kuryłowicz & Associates opracowała pro bono kompleksową modernizację izby przyjęć oraz holu głównego 30 poradni specjalistycznych w Instytucie Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka. To już kolejna realizacja na terenie Instytutu, w którą zaangażowali się społecznie architekci z tego warszawskiego biura.
Tagi:
Bardzo się ze sobą kłócę: rozmowa ze Zbigniewm Maćkowem Te prawie 30 lat to nie jest żelazny dorobek, od którego powinniśmy teraz odcinać kupony. Rzeczy, którymi się dziś chwalimy, za 15 lat mogą być inaczej odbierane, bo przyczyniły się do tego, że z klimatem jest gorzej. Trzymam się zasady: dotychczasowe doświadczenia nas oczywiście budują, ale jest jak w piłce: jesteś tylko tak dobry, jak twój ostatni mecz – z okazji jubileuszu Maćków Pracowni Projektowej ze Zbigniewem Maćkowem rozmawia Maja Mozga-Górecka.
Pierwsze kroki w zawodzie zagranicą W nowym cyklu z praktycznymi poradami dotyczącymi możliwości budowania kariery architektonicznej na wymagającym rynku międzynarodowym Konrad Brzykcy o pracy w Nowym Jorku.
Shigeru Ban: architektura troski Czym jest architektura zrównoważona? Jaką rolę odgrywają w niej drewno i papier? W jaki sposób architekci, projektując, mogą pomagać uchodźcom i ofiarom katastrof? Jakie problemy w tym zakresie można napotkać w Polsce? O postrzeganiu komfortu, kontekstu i dobrostanu z architektem Shigeru Banem rozmawia Magda Pios.
Nie żyje architekt Balkrishna Vithaldas Doshi, zdobywca Pritzkera z 2018 roku 24 stycznia w wieku 95 lat zmarł indyjski architekt Balkrishna Doshi. Ten dawny współpracownik Louisa Kahna i Le Courbusiera w ciągu ponad sześćdziesięcioletniej kariery zyskał uznanie za etos odpowiedzialności społecznej zawartej w swoich projektach.
Architekci dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Platforma Architecture Snob po raz kolejny włącza się w zbiórkę, organizując akcję „Architekci grają dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy”. Wśród tegorocznych licytacji m.in. spacer po targowisku Bakalarska z architektką Aleksandrą Wasilkowską, projekt domu do 150 m², który przygotuje Pracownia nad Wartą czy wizyta w ikonicznej Arce Roberta Koniecznego i biurze projektanta w Unikato.
Gdynia: dekonstrukcja mitu. Rozmowa z Grzegorzem Piątkiem Deweloperzy i architekci koniecznie chcą budować w Gdyni białe budynki, bo mówiło się o przedwojennym mieście, że było białe. A jak tłumaczę w książce, wcale białe nie było – mówi Grzegorz Piątek, laureat Paszportu POLITYKI za książkę „Gdynia obiecana. Miasto, modernizm, modernizacja 1920-1939”.