Architektura MuratorWydarzeniaArchitektura Fotografia Miejsce: show poświęcone Rogerowi Freiowi i Hannesowi Henzowi

Architektura Fotografia Miejsce: show poświęcone Rogerowi Freiowi i Hannesowi Henzowi

Fotografia odgrywa istotną rolę w prezentacji architektury. Zdjęcie budynku jest nie tylko dokumentem architektury, ale również nosi niezatarte piętno jego twórcy.

Architektura Fotografia Miejsce

30.09 - 21.10.2010
Architekturfoyer, HIL, Hönggerberg, ETH Zurych

Na wystawie “Architecture Photography Positions” zestawiono prace Rogera Freia i Hannesa Henza. Pierwszy z wykształcenia architekt, pracuje jako niezależny fotograf architektury w Zurychu od 2006 roku. Część ekspozycji obejmuje cykl “Industrial Silence”, w którym autor koncentruje się na przemysłowym krajobrazie Szwajcarii. Z pustych przestrzeni wydobywa milczenie i sensoryczne odwołania do życia.
Hannes Henz zajął się fotografowaniem architektury w 1991 roku, po latach pracy w zawodzie projektanta. Jego prace z gatunku “intellectual space” niczym dwuwymiarowe obrazy odwzorowują trójwymiarową, rzeczywistą przestrzeń.


http://www.gt.arch.ethz.ch/

fotka z /zdjecia/rf2_art.jpg
Nowe inwestycje 2022: 10 najbardziej wyczekiwanych realizacji 2022 roku Wbrew początkowym obawom związanym z pandemią COVID-19 kryzys prawie ominął branżę budowlaną. Część realizacji zaliczyła jednak niewielki poślizg i ich oddanie do użytku przesunięto w czasie. Oto 10 najbardziej wyczekiwanych nowych inwestycji 2022 roku.
Architektura renesansu: przykłady, cechy, przedstawiciele Architektura renesansu nawiązywała do wzorów i form klasycznych, a jej twórcy we wszystkich swoich działaniach szukali podstaw naukowych. Prawdziwą aspiracją architekta renesansu było wzniesienie budowli dla samego piękna proporcji, przestronnego wnętrza i wspaniałej, imponującej całości – pisze Ernst Hans Gombrich w monografii „O sztuce”. Publikujemy krótki przegląd podstawowych wiadomości o architekturze renesansu: przykłady, cechy, przedstawiciele.
Rok w architekturze: 10 najlepiej czytanych artykułów 2020 roku Wyniki konkursów na zadaszenie amfiteatru w Łazienkach, wnętrza Świątyni Opatrzności i osiedle Mieszkanie Plus przy Ratuszowej w Warszawie, dom w Bieszczadach projektu medusa group, nowe stacje metra, a także wpływ pandemii na rynek usług architektonicznych i różnice w zarobkach architektów w Polsce i Danii – przypominamy 10 najczęściej czytanych artykułów 2020 roku.
Archiprzepowiednie: co czeka polską architekturę w 2021 roku Co wydarzy się w architekturze w 2021 roku? Jakie wyzwania stoją przed polską architekturą w ciągu nadchodzących miesięcy? Kto odniesie sukces, kto poniesie porażkę i jakie tematy zdominują architektoniczne dyskusje. Przepowiednie na 2021 rok.
Nowe inwestycje 2021: 10 najbardziej wyczekiwanych realizacji 2021 roku Wciąż trudno przewidzieć, w jakim stopniu pandemia wpłynie na planowane inwestycje. Jak podaje GUS, liczba pozwoleń na budowę wydanych w 2020 roku nieznacznie spadła, nieco mniej jest też rozpoczętych realizacji. Czas pokaże, czy ta tendencja się utrzyma. Tymczasem prezentujemy 10 nowych inwestycji, które z pewnością zostaną ukończone w 2021 roku.
Ekstremalne budowy Z zapałem godnym lepszej sprawy dążymy do budowania w miejscach ekstremalnych, kolonizując obszary dotąd nietknięte stopą człowieka. Szukamy lokalizacji pod ziemią, pod wodą, na szczytach gór, lub jeszcze bardziej niezwykłych. Z czego to wynika? Głównie – z ciekawości, niekiedy – z rzeczywistej potrzeby, zawsze – z wyjątkowego uporu. Oskar Grąbczewski przygląda się realizacjom, które ze względu na swoją trudną lokalizację, przesuwają granice naszej wiedzy i możliwości technicznych.