Architektura MuratorWydarzeniaArchitektura Światło Przestrzeń

Architektura Światło Przestrzeń

Energooszczędne źródła światła, najnowsze osiągnięcia w dziedzinie oświetlenia i możliwość kreowania przy ich użyciu przestrzeni to niektóre z zagadnień konferencji podczas XVIII Międzynarodowych Targów ŚWIATŁO 2010.

5 marca 2010 / XVIII Międzynarodowe Targi ŚWIATŁO 2010 
Expo XXI / Prądzyńskiego 12/14 sala C1 / Warszawa

Izba Architektów RP oraz Stowarzyszenie Architektów Polskich zapraszają do udziału w konferencji Architektura Światło Przestrzeń, którą poprowadzi arch. Tomasz Tomaszewski. Będzie to już dwunaste spotkanie projektantów oświetlenia z przedstawicielami świata architektury, organizowane w ramach największej imprezy branżowej w Europie Środkowowschodniej.

Energooszczędne źródła światła, najnowsze osiągnięcia w dziedzinie oświetlenia oraz oświetlenie typu LED i możliwość kreowania przy ich użyciu przestrzeni architektonicznej to tylko niektóre zagadnienia będące przedmiotem konferencji. Podczas spotkania, uznany polski architekt Romuald Loegler opowie o wykorzystaniu światła, także naturalnego, jako tworzywa we współczesnej architekturze.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, prosimy o przesłanie wypełnionej KARTY ZGŁOSZENIA w terminie do 23 lutego 2010 faksem lub pocztą z dopiskiem: Warsztat dla Architektów, na adres organizatora targów:

Agencja SOMA, ul. Bronikowskiego 1, 02-796 Warszawa tel. 22/649 76 69/71, fax: 22/649 76 83, e-mail: zuzanna.kuhl@agencjasoma.pl

Dodatkowe informacje o targach i towarzyszących im spotkaniach, warsztatach i konferencjach znajdują się na www.lightfair.pl

Pokazowy Dom Zeroenergetyczny Green Power W Polsce powstał Dom Zeroenergetyczny, pokazowy budynek służący prezentacji technologii i materiałów budowlanych, przeznaczonych dla budownictwa energooszczędnego. Jednym z uczestników przedsięwzięcia jest firma ZCB Owczary, w ofercie której znajdziemy ceramikę budowlaną dedykowaną budownictwu pasywnemu i niskoenergetycznemu.
Energooszczędność bez ograniczeń projektowych. Stolarka okienna i drzwiowa Schüco Jednym z podstawowych założeń polityki zrównoważonego budownictwa Unii Europejskiej jest minimalizacja zapotrzebowania na energię. Firma Schüco współpracująca z architektami z ponad 78 krajów świata dostarcza systemy okien, drzwi wejściowych i drzwi przesuwnych, które pozwalają na realizację powłok budynków nawet w standardzie pasywnym. Termoizolacyjność nie została przy tym okupiona ograniczeniami projektowymi.  
Projekt - Przedszkole Fundacji Młodej Kultury Hopsiup Project Projekty studenckie energooszczędnego przedszkola w ramach warsztatów Fundacji Młodej Kultury Hopsiup Project
Projekt-Przedszkole! Warsztaty architektoniczne dla studentów Wychodząc od konsultacji z dziecmi podczas tygonia warsztatów grupa studentów pod kierownictwem polsko-duńskich architektów stworzy dwie koncepcje przedszkola, oparte na skandynawskiej stylistyce, rozwiązaniach energooszczędnych i z poszanowaniem zasad zrównoważonego rozwoju.
Relacja z seminarium „Building Energy Efficiency. Komfortowy, bezpieczny Tegoroczna edycja poświęcona była poszanowaniu energii w kontekście budownictwa jednorodzinnego. Tematyka seminarium objęła światowe i europejskie standardy, dyrektywy, normy prawa w świetle efektywności energetycznej budynków
Stenlose South - największa energooszczędna gmina w Europie W Danii, na terenie gminy Egedal powstaje najbardziej energooszczędna wioska w Europie. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii i rozwiązań budowlanych koszt rocznego ogrzewania przeciętnego domu jednorodzinnego na tym obszarze wynosi zaledwie 1200 złotych.