Patronat „A-m”

Artshow: dwa dni spotkań ze sztuką w obiektywie Bartka Barczyka

2023-12-13 15:39

1000 prac autorstwa 155 artystów z całej Polski. Za nami druga edycja Artshow. „Architektura-murator” była patronem medialnym wydarzenia.

Setki unikalnych, idealnych na prezent obiektów sztuki można było zobaczyć i kupić podczas grudniowego Artshow w Warszawie. Dwudniowe wydarzenie odbyło się w Kamienicy Karskich przy ul. Wiejskiej. Misją Artshow jest stworzenie przyjaznych warunków do bezpośredniego spotkania twórców i odbiorców sztuki. Chcemy, żeby sztuka stała się bardziej dostępna, żeby Polacy wprowadzali ją do swojego życia i otaczali się nią na co dzień – mówi Ewa Mierzejewska, pomysłodawczyni Artshow.

Podczas wydarzenia goście mogli nawiązać bezpośredni kontakt z artystami, podpatrzeć ich przy pracy i zasięgnąć porady eksperta. Mieli okazję nie tylko na zakup prac malarskich, rzeźb, grafik czy fotografii, ale także na rozmowę z twórcą lub właścicielem reprezentującej go galerii. Artshow kierujemy nie tylko do kolekcjonerów i pasjonatów sztuki, ale także do całkiem nowych odbiorców, którzy swoją przygodę ze sztuką dopiero zaczynają – podkreśla Agnieszka Pisarczyk, współorganizatorka wydarzenia.