Beyond.aco: Nader Tehrani, Sinus Lynge i Manal Rachdi o achitekturze w czasach globalnych zmian

i

Autor: Archiwum Architektury

Beyond.aco: Nader Tehrani, Sinus Lynge i Manal Rachdi o achitekturze w czasach globalnych zmian

2021-09-30 20:28

Już 7 października odbędzie się trzecia edycja wirtualnego spotkania beyond.aco poświęconego odpowiedzialnej architekturze w czasach globalnych przemian i zagrożenia klimatu. Tym razem gośćmi wydarzenia będą m.in. Nader Tehrani z biura NADAAA, Sinus Lynge z pracowni EFFEKT, Manal Rachdi ze studia OXO Architectes oraz Marko Dabrović z 3LHD.

Pierwsza edycja beyond.aco odbyła się w marcu 2021 roku i okazała się wielkim sukcesem. Wykładu architektów Petera Richa z RPA i Kunlé Adeyemiego z Nigerii wysłuchało ponad 1000 uczestników. Kolejna odsłona cyklu miała miejsce w czerwcu, a gośćmi wydarzenia byli m.in. architektka Marina Tabassum z Bangladeszu i Simon Velez z Kolumbii, specjalizujący się w innowacyjnym zastosowaniu bambusa. Tym razem organizatorzy, firma ACO i marka AIT–Dialog, należąca do koncernu medialnego Weinbrenner, który wydaje m.in. magazyn architektoniczny „AIT”, zaprosili projektantów o europejskich korzeniach.

Już 7 października o godz. 18.00 będzie można wysłuchać wykładu Nadera Tehraniego, architekta urodzonego w Londynie, który obecnie prowadzi renomowane biuro NADAAA w Bostonie oraz Manala Rachdiego, prowadzącego we francuskim Montreuil pracownię Oxo Architectes. Wsród prelegentów także Sinus Lynge z pracowni EFFEKT w Kopenhadze, współautor m.in. słynnej wieży wraz z trasą widokową w gminie Haslev w Danii, oraz chorwacki architekt Marko Dabrović ze studia 3LHD i Mate Rimac z firmy Rimac Automobili, którzy na obrzeżach Zagrzebia planują zbudować futurystyczny kampus z produkcją, centrum badawczo-rozwojowym i budynkami administracyjnymi dla ponad 2500 pracowników. Więcej inforamcji oraz formularz rejestracyjny na stronie www.aco.pl.

CHCĘ SIĘ ZAPISAĆ