Architektura MuratorWydarzeniaBjarke Ingels w Warszawie!

Bjarke Ingels w Warszawie!

We wrześniu do Warszawy przyjedzie Bjarke Ingels. Spotkanie z założycielem duńskiej pracowni Bjarke Ingels Group organizują Stowarzyszenie Architektów Polskich oraz Urban Land Institute.

Bjarke Ingels w Warszawie!
Bjarke Ingels; fot. Epizentrum, CC BY-SA 3.0

Bjarke Ingels, założyciel pracowni Bjarke Ingels Group, znany jest z innowacyjnego podejścia i podważania schematów w dziedzinie architektury. Autor takich realizacji jak Muzeum Tirpitz, interaktywne centrum rozrywki LEGO® House czy wieżowiec VIA 57 w Nowym Jorku w 2016 roku znalazł się w setce najbardziej wpływowych ludzi świata opublikowanej przez magazyn TIME.

W przeciwieństwie do wielu, być może włącznie z nim samym, nie uważam Bjarke Ingelsa za reinkarnację tego czy innego architekta z przeszłości. Według mnie jest on idealnym odzwierciedleniem współczesnego zeitgeistu. Bjarke jest pierwszym ważnym architektem, który uwolnił profesję od strachu. Wyrzucił balast i poszybował. Dzięki temu można go postawić w jednej linii z badaczami z Doliny Krzemowej, którzy chcą sprawić, by świat był lepszym miejscem do życia – komentował to wyróżnienie Rem Koolhaas, były przełożony, a obecnie przyjaciela Ingelsa.

W Warszawie Bjarke Ingels opowie o swoim spojrzeniu na rozwój nowoczesnych miast na świecie i wyzwaniach, przed jakimi stoi współczesna architektura. Z pewnością wspomni też o projekcie wielofunkcyjnego zespołu Towarowa 22, które jego biuro zaprojektowało prawie w samym centrum stolicy. Spotkanie z architektem odbędzie się 20 września w pawilonie wystawowym SARP przy ul. Foksal w Warszawie. Obowiązują zaproszenia.


W 2019 roku mija 25 lat od wydania pierwszego numeru „Architektury-murator”. Sprawdź, co przygotowaliśmy z okazji jubileuszu: www.architektura25.pl


Spalarnia CopenHill w Kopenhadze CopenHill stanowi urzeczywistnienie propagowanej przez BIG idei hedonistycznego podejścia do zrównoważonego rozwoju, a jednocześnie spełnienia wszystkie restrykcyjne wymogi technologii oraz bezpieczeństwa. O nowej realizacji biura Bjarke Ingels Group pisze Radosław Stach.
Medusagroup partnerem Bjarke Ingelsa przy projekcie Towarowa 22 Autorska koncepcja formgivningu, czyli wpływania na przyszłość poprzez architekturę, była jednym z głównych tematów warszawskiego wykładu Bjarke Ingelsa. Duńczyk opowiedział też o projekcie Towarowa 22, który jego pracownia realizować będzie w stolicy razem z biurem medusagroup.
Bjarke Ingels – na czym polega popularność duńskiego architekta? Mistrz autopromocji, czy wizjoner? Kolejny starchitekt, czy bezkompromisowy innowator, niebojący się przeciwstawiać architektonicznym trendom. Z okazji wizyty duńskiego projektanta w Polsce przypominamy jego sylwetkę i najbardziej znane realizacje.
Bjarke Ingels: Warszawa zyska nową dzielnicę Towarowa 22 to nowa dzielnica Warszawy, która łączy miejską intensywność ulic i bloków z otwartym przestrzeniami wyniesionego parku rekreacyjnego. Tradycyjna i nowoczesna, gęsta i otwarta jednocześnie – o nowym wielofunkcyjnym zespole planowanym w samym centrum stolicy opowiada  Bjarke Ingels z pracowni Bjarke Ingels Group.
Bjarke Ingels Group – Warszawa z projektem duńskiej pracowni BIG [NOWE WIZUALIZACJE] Mamy nowe wizualizacje wielofunkcyjnego zespołu w samym centrum Warszawy. Kompleks pod nazwą Towarowa 22 zaprojektowała pracownia BIG – Bjarke Ingels Group.
Muzeum Tirpitz w Danii Podczas II wojny światowej w Blåvand na zachodnim brzegu Półwyspu Jutlandzkiego inżynierowie III Rzeszy realizowali stanowisko dla jednej z największych baterii artyleryjskich Wału Atlantyckiego. W nigdy nieukończonym ogromnym bunkrze działa obecnie muzeum, które w 2017 roku rozbudowano o cztery niezależnie funkcjonujące części ekspozycyjne według projektu Bjarke Ingels Group. Forma nowego obiektu przypomina układ precyzyjnych nacięć w krajobrazie, nie zakłócając widoku dominującej nad okolicą monolitycznej konstrukcji historycznego bunkra – pisze Maciej Lewandowski.