Architektura MuratorWydarzeniaBMW Urban Transforms – zrównoważony rozwój w mieście. Wystawa pokonkursowa

BMW Urban Transforms – zrównoważony rozwój w mieście. Wystawa pokonkursowa

Projekty realizujące idee zrównoważonego rozwoju prezentuje wystawa pokonkursowa BMW Urban Transforms w warszawskiej Fabryce Norblina

Zrównoważony rozwój – miasta dla mieszkańców
W 2013 BMW Group Polska oraz Fundacja Nowej Kultury Bęc Zmiana ogłosiły otwarty konkurs na projekt służący poprawie warunków życia w mieście. Konkurs został rozstrzygnięty, a od 5 lipca 2014 najlepsze będzie można oglądać na wystawie w warszawskiej Fabryce Norblina. Równolegle z wystawą w siedzibie Fundacji Bęc Zmiana przy ul. Mokotowskiej 65 w Warszawie odbywać się będzie multimedialna prezentacja wybranych projektów.

Nagrodę główną i 10 000 zł na realizację projektu otrzymała Joanna Piaścik, autorka pracy „Reflex”. Projekt zostanie wdrożony do realizacji i znajdzie się w przestrzeni publicznej w Warszawie.

Pozostałe prezentowane prace to:

Sygnalizacja nocnych przystanków na żądanie. Grupa baa (Anna Siwiec, Barbara Szostak, Aleksandra Zalewska).
„Rezerwat” Tymczasowy kolektyw R (Joanna Rajkowska, Grzegorz Rejniak, Michał Rudnicki, Aleksandra Krzywańska);
„Baza oaza” Kolektyw Kwiatuchi, Stoprocent Architekci, Joanna Skórzyńska, Julia Skórzyńska-Ślusarek;
„Dobra witryna” Anna Łoskiewicz;
„Mori” Wojciech Kolęda, Piotr Grochowski;
„Światłoterapia” Maria Jankowska, Mateusz Zwierzycki;
„Jedz miasto! ” Anna Zawadzka, Jan Dowgiełło, Iga Kołodziej, Paulina Sulima.

W jury konkursu zasiedli Reinier de Graaf – główny architekt i partner w biurze projektowym OMA, Aleksandra Wasilkowska – architektka, wiceprezeska SARP OW, Edwin Bendyk – dziennikarz, publicysta, kierownik Działu Naukowego tygodnika POLITYKA, Grzegorz Piątek – krytyk architektury, współzałożyciel Centrum Architektury oraz Bogna Świątkowska – prezes Fundacji Nowej Kultury Bęc Zmiana.

Wystawa pokonkursowa BMW Urban Transforms
Wernisaż 5 lipca 2014, godz. 14.00
Fabryka Norblina, ul. Żelazna 51/53
Wystawa czynna 5 lipca – 5 sierpnia 2014, w godzinach 12.00-19.00 (poniedziałek-piątek), 10.00-18.00 (sobota/niedziela).Konkurs architektoniczny BMW Urban Transform: I nagroda
Konkurs architektoniczny BMW Urban Transforms: I nagroda, system oświetlenia fasad Reflex, autorka: Joanna Piaścik
Instalacja doświetlająca "Refleks" 12 czerwca w podwórku przy ul. Szpitalnej 6 w Warszawie zainaugurowano instalację doświetlającą "Refleks".  Realizacja powstała według projektu Joanny Piaścik, nagrodzonego w konkursie BMW/Urban/Transforms.
SWISS-POL czyli szwajcarsko-polska wymiana myśli architektonicznej 13 czerwca w Warszawie odbędzie się kolejna edycja szwajcarsko-polskiej wymiany myśli architektonicznej pod hasłem SWISS-POL. W programie wykłady, dyskusje i przegląd studenckich portfolio.
W świetle neonów. Wystawa "Zapal się!" w Królikarni WARszawa, Nowe Życie, Lenistwo oraz Inherentne światło to cztery neony, które od 9 sierpnia do 5 października można oglądać w parku wokół warszawskiej Królikarni. Wystawa powstała w ramach projektu Synchronizacja, organizowanego przez Fundację Bęc Zmiana
Przeorani miastowi. Dyskusja w warszawskiej Galerii Raster Fundacja Bęc Zmiana zaprasza w poniedziałek 26 marca na dyskusję z udziałem Andrzeja Ledera, Jana Sowy i Dariusza Gawina. Co przestrzeń miejska mówi o kształtującym ją społeczeństwie? 
Konkurs na plakat promujący Noc Muzeów 2011 w Warszawie Plakat powinien nawiązywać do osoby Marii Skłodowskiej-Curie, której rok obchodzimy właśnie w 100. rocznicę przyznania jej Nagrody Nobla. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie i absolwenci liceów plastycznych, studenci, absolwenci wydziałów projektowania, architektury lub kierunków artystycznych szkół wyższych z kraju i zagranicy