BUDMA

i

Autor: Archiwum Architektury

Budma 2017 - wydarzenia dla architektów

2016-11-29 17:31

W lutym 2017 roku w Poznaniu odbędzie się kolejna edycja Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA. Gośćmi specjalnymi w tym roku będą m.in. Fernando Menis i Stanisław Niemczyk. Co jeszcze przewidziano w programie? - publikujemy zestawienie wydarzeń skierowanych do architektów.

W dniach 7-10 lutego 2017 roku w Poznaniu odbędzie się kolejna edycja Międzynarodowych Targów BUDMA. To jedno z najważniejszych miejsc spotkań producentów oraz dystrybutorów nowoczesnych technologii i materiałów budowlanych z architektami, wykonawcami i inwestorami. BUDMA co rok przyciąga kilkadziesiąt tysięcy specjalistów zainteresowanych innowacyjnymi rozwiązaniami, wymianą doświadczeń i pozyskiwaniem specjalistycznej wiedzy. Również i tym razem w programie nie zabraknie wydarzeń towarzyszących skierowanych do architektów. Poniżej publikujemy ich pełne zestawienie:

1. Spotkanie z Fernando Menisem

Hiszpański architekt Fernando Menis będzie jedną z gwiazd Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA 2017. Autor nagradzanego projektu Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki w Toruniu przyjedzie do Poznania na zaproszenie Izby Architektów RP. Spotkanie odbędzie się 8 lutego w Sali Ziemi.

2. Debata Architektoniczna

Tematem debaty, którą poprowadzi krytyk architektury i dziennikarz Jakub Głaz, jest "Społeczna odpowiedzialność architekta". Debata zaplanowana jest na 8 lutego.

3. Spotkanie z pracownią Bulanda, Mucha – architekci

9 lutego na targach BUDMA zagości pracownia Bulanda, Mucha – architekci. Wielokrotnie nagradzana pracownia znana jest z takich realizacji jak biurowiec Chmielna 25 w Warszawie, siedziba BRE Banku w Bydgoszczy, adaptacja Hotelu Bulwar w Toruniu czy Stara Papiernia w Konstancinie.

4. Spotkanie ze Stanisławem Niemczykiem

10 lutego targi BUDMA odwiedzi jeden z najwybitniejszych polskich architektów - Stanisław Niemczyk. Za swoje zasługi dla budownictwa sakralnego otrzymał w 2011 roku medal Per Artem ad Deum (Przez sztukę do Boga), przyznawany przez Papieską Radę ds. Kultury.

5. Konkurs Szkice Architektoniczne

10 lutego ogłoszone zostaną wyniki konkursu Szkice Architektoniczne. Zadaniem uczestników konkursu jest zaprezentowanie swoich umiejętności warsztatowych przy wykorzystaniu tradycyjnych technik rysunkowych. Temat konkursu to "Orgia Barw w Przestrzeni".

6. Stoisko MURATORA

7 lutego na stoisku MURATORA (pawilon 3, stoisko 17) odbędą się quizy budowlane z nagrodami, a publikacje dla pofesjonalistów dostępne będą tego dnia z 70% rabatem. 8 lutego będzie można porozmawiać z ekspertami, którzy udzielą porad projektowych, finansowych i dotyczących rozpoczęcia budowy. Czwartek, 9 lutego, minie pod hasłem "Remontu Roku 2016". Na BUDMIE ogłoszone zostaną wyniki tego konkursu. Odbędzie się wręczenie nagród i wyróżnień oraz spotkanie z architektami i wystawa najlepszych realizacji remontowych z konkursu. Ostatniego dnia targów otwarte zostanie Budowlane Centrum Edukacji, na które szczególnie zaproszeni są nauczyciele szkół budowlanych wraz z uczniami. Każdy nauczyciel, któy zgłosi się do nas tego dnia otrzyma bezpłatny pakiet edukacyjny, a uczniowie możliwość zakupu publikacji w bardzo korzystnej cenie.