Zaślepka na obiekt leadowy Architektura

i

Autor: Archiwum Architektury

Chcę wyjść! Chcę wrócić do domu.

2009-05-13 2:00

Parafrazując słowa piosenki Kazika Staszewskiego, można powiedzieć, że ukrytym mottem dzisiejszego pokolenia dwudziesto- i trzydziestolatków jest: “Mój dom jest tam, gdzie kładę swój kapelusz”.

15-16-17 maja 2009,  Noc Muzeówmiejsce: Sawa Dom, Szulborska 3/5, Warszawa Wola

To zewnętrzny projekt galerii appendix2 powstały we współpracy z Sawa Dom; wypowiedź młodego pokolenia artystów na temat kulturowej kategorii jaką jest dom, własne miejsce, odmienianej przez przypadki tożsamości, pamięci, prywatnych rytuałów.

Kategoria domu została całkowicie przewartościowana i dostosowana do nowoczesnych realiów. Młode pokolenie nieustannie zawieszone między pragnieniem posiadania własnego mieszkania, emigracją, a nowym patriotyzmem, szuka swojego miejsca na świecie - zarówno w sensie dosłownym jak i umownym. Sztuka podskórnie odnosi się do tej problematyki. Wystawa Chcę wyjść! Chcę wrócić do domu jest analizą indywidualnego doświadczenia domu lub też wysublimowaną opinię o nim. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że prace zostaną zaprezentowane w Sawa Dom na warszawskiej Woli. Mieszkania o wysokim standardzie stanowią marzenie wielu reprezentantów młodego pokolenia, szukającego własnego "M".

W wystawie udział biorą: Olaf Brzeski, Marcin Chomicki, Julia Cybis, Wojciech Gilewicz, Agata Groszek, Szymon Kobylarz, Anna Konik, Jan Mioduszewski (dzięki uprzejmości galerii Lokal 30), Anna Rzeźnik, Justyna Wencel, Piotr Wysocki.


Informacje: www.appendix2.com, www.sawadevelopment.pl