Architektura MuratorWydarzeniaDesign Summer School 2022 w Sobolach

Design Summer School 2022 w Sobolach

Trwa nabór do kolejnej edycji warsztatów Design Summer School na terenie kampusu DesignNature w Sobolach nad Bystrzycą. Wśród tutorów Lia Forslund, Tomek Rygalik,  Franek Wardyński i Gosia Rygalik. Zgłoszenia do 31 maja!

Design Summer School 2022 w Sobolach
Logotyp Design Summer School 2022

Design Summer School ma pobudzać kreatywność i rozwijać umiejętności projektowe młodych twórców. Z pewnością sprzyja temu otoczenie kreatywnego kampusu DesignNature w Sobolach nad Bystrzycą, który Gosia i Tomek Rygalikowie prowadzą od 2016 roku. W obliczu wyzwań współczesnego świata, potrzebujemy zmiany w edukacji w kierunku holistycznego spojrzenia i interdyscyplinarnej pracy, gdzie kreatywność i dobre samopoczucie są wspierane i integrowane ze sobą, a jednocześnie wzmacniane przez współpracę. Design Summer School to interdyscyplinarna praca zespołowa, stymulowanie procesów projektowania koncepcyjnego i eksperymentalnego w celu tworzenia projektów i budowania prototypów. Tyle twórczej zabawy w jednym tygodniu! Design Summer School to wyjątkowa okazja do praktycznej pracy w oparciu o najnowocześniejsze technologie, w otoczeniu kojącej i inspirującej przyrody kampusu DesignNature w Sobolach – zachęcają organizatorzy.

W tym roku warsztaty odbywać się będą pod hasłem Żywioły i podzielone zostały na cztery osobne części odpowiadające kolejno Ziemi (27 czerwca – 2 lipca), Ogniowi (4 – 9 lipca), Powietrzu (11 – 16 lipca) i Wodzie (1 – 6 sierpnia). Poszczególne bloki tematyczne poprowadzą odpowiednio: Lia Forslund i Tomek Rygalik, Franek Wardyński i Tomek Rygalik, Franek Wardyński i Gosia Rygalik oraz Lia Forslund i Gosia Rygalik.

Udział w warsztatach jest darmowy! Wszyscy zakwalifikowani uczestnicy otrzymają stypendium pokrywające koszty czesnego i materiałów, a płacą tylko za pobyt i wyżywienie: 300 euro / 1350 zł. Cena obejmuje: 5-dniowy pobyt w kampusie DesignNature oraz 3 wegetariańskie posiłki dziennie. Aby się zgłosić do 31 maja wystarczy wysłać swoje portfolio i CV na adres: connect@designnature.com. W zgłoszeniu należy wybrać dwa alternatywne terminy warsztatów. Wybrani uczestnicy zostaną powiadomieni do 6 czerwca.

ProtoLAB design & build 2022: nowa odsłona Letniej Szkoły Architektury 22 lipca startuje ProtoLAB design & build 2022 – warsztaty projektowo-realizacyjne kontynuujące tradycję  Letnich Szkół Architektury organizowanych na Politechnice Wrocławskiej od 2016 roku. Zgłoszenia do 5 czerwca!
Next Wave Habitat - międzynarodowe warsztaty architektoniczno-urbanistyczne Zapraszamy na międzynarodowe warsztaty architektoniczno-urbanistyczne Next Wave Habitat, które odbędą się 2-5 listopada 2021 we Wrocławiu. Gościem specjalnym będzie prof. Keesa Christiaanse. Wydarzenie organizwowane jest przez Koło Naukowe Habitat Now z Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej.
Design Summer School: pierwsza edycja warsztatów projektowych Gosi i Tomka Rygalików W dniach 13-20 września na terenie kampusu SOBOLE nad Bystrzycą odbędzie się pierwsza edycja warsztatów Design Summer School zainicjowanych i prowadzonych przez projektantów Gosię i Tomka Rygalików. Wśród tutorów architekta Anna Lorens, Grzegorz Niwiński i Jerzy Porębski z Towarzystwa Projektowego oraz Przemo Łukasik z medusa group.
OSSA 2020: eksperyment w Krakowie OSSA 2020 startuje już 28 sierpnia pod hasłem Eksperyment. 25. edycja Ogólnopolskiego Spotkania Studentów Architektury odbędzie się w Krakowie, ale część wykładów i prelekcji udostępniona zostanie on-line. Wśród tutorów m.in. Maciej Miłobędzki, Magda Milert, Kuba Snopek, Gaja Bieniasz, Marcin Kwietowicz i Łukasz Pancewicz.
Mood for Wood 2020 – dwie edycje warsztatów. Zapisy Warsztaty Mood for Wood 2020 odbędą się tym razem w dwóch terminach. Na przełomie lipca i sierpnia w Cieszynie, w sierpniu na terenie poznańskiej dzielnicy Szeląg.
Architektour 2019 – ogólnopolskie warsztaty studenckie Jeszcze tylko do 18 kwietnia można nadsyłać prace kwalifikujące do udziału w 9. edycji warsztatów studenckich Architektour. Tegoroczne wydarzenie odbędzie się w Kaliszu w dniach 9-15 maja.