Domy przyszłości: filmowa relacja architektki Natalii Szyk Trochy z Dutch Design Week 2019

i

Autor: Archiwum Architektury Kadr z filmu Jak będą wyglądały DOMY PRZYSZŁOŚCI? Najciekawsze projekty z Dutch Design Week

Domy przyszłości: filmowa relacja architektki Natalii Szyk Trochy z Dutch Design Week 2019

2020-10-19 15:11

Dutch Design Week (DDW), czyli największy festiwal dizajnu na północ od Alp, w tym roku odbywa się jedynie w formie on-line. Zobaczcie relację architektki Natalii Szyk Trochy z ubiegłorocznej edycji wydarzenia.

Odbywający się jesienią w Eindhoven Dutch Design Week (DDW) należy do najważniejszych festiwal dizajnu w Europie. W tym roku, w nawiązaniu do szerzącej się pandemii COVID-19, jego temat przewodni brzmi Nowa Intymność. Nasz świat stał się mniejszy i bardziej intymny, a relacje z innymi są bardziej odległe niż kiedykolwiek wcześniej. (…) To wyzwanie wymagające od projektantów wiedzy, wyobraźni i pomysłowości – tłumaczą organizatorzy imprezy, która w tym roku trwa do 25 października i została w całości przeniesiona do sieci. Festiwalowe wydarzenia możecie śledzić na stronie  www.ddw.nl. Tymczasem zachęcamy do obejrzenia filmowej relacji z ubiegłorocznej edycji. Dutch Design Week 2019 odbywał się pod hasłem Jeśli nie teraz, to kiedy?, co – w zamyśle kuratorów – stanowić miało wezwanie do działania, zachętę, by nie odkładać swoich planów, pomysłów i wizji na przyszłość, ale zacząć realizować je już dziś. Po najciekawszych projektach domów przyszłości, prezentowanych podczas DDW 2019, oprowadza Natalia Szyk Trocha, architektka, youtuberka i założycielka platformy SAVAGAYA poświęconej proekologicznej architekturze, urządzaniu wnętrz i projektowaniu. Podróżuję po całym świecie, odwiedzając najpiękniejsze ekologiczne domy. Poznaje ich właścicieli oraz przeprowadzam wywiady z wiodącymi ekspertami, aby poznać tajemnicę, jak budować i projektować w sposób, który jest korzystny zarówno dla środowiska, jak i dla portfela – tłumaczy autorka.

Jak będą wyglądały DOMY PRZYSZŁOŚCI? Najciekawsze projekty z Dutch Design Week

Natalia Szyk Trocha – absolwentka architektury i urbanistyki na Politechnice Krakowskiej oraz Universidad de Alicante w Hiszpanii. Przez rok odbywała staż w biurze projektowym w Holandii. Od trzech lat prowadzi własną działalność projektową, specjalizując się w ekologicznych domach i wnętrzach. Platformę SAVAGAYA założyła 1,5 roku temu, nagrywając przez ten czas filmy w Polsce, Holandii i Urugwaju.