Architektura MuratorWydarzenia"Ekoteka" czyli ekoinnowacje w mieście. Warsztaty architektoniczne dla dzieci

"Ekoteka" czyli ekoinnowacje w mieście. Warsztaty architektoniczne dla dzieci

Centrum Poznawcze Hali Stulecia po raz kolejny zaprasza na cykl warsztatów architektonicznych dla dzieci. Tematem przewodnim spotkań będą ekoinnowacje. Najmłodsi architekci dowiedzą się m.in. czym są innowacje, co nowego można wynaleźć, by rozwijać miasto, a jednocześnie chronić przyrodę oraz czym są parki kieszonkowe.

Dziecięce Studio Architektury to skierowany do najmłodszych program edukacyjny Centrum Poznawczego Hali Stulecia. Zajęcia dla "małych architektów" poświęcone są architekturze, planowaniu i rozwojowi współczesnego miasta. Pod opieką doświadczonych pedagogów i animatorów uczestnicy uczą się samodzielnego, twórczego myślenia i pracy w grupie, a także rozwijają swoją wyobraźnię i zdolności manualne, projektując i budując makiety. Autorskie warsztaty tym razem odbędą się pod hasłem „EKOTEKA: ekoinnowacje w mieście”.

Program:

8.10. Innowacja – co to takiego? O innowacjach w architekturze i nie tylko…
15.10. Biomimikra, czyli czego architekt może nauczyć się od przyrody?
29.10. MINI MINI – czym są przestrzenie ograniczone?
5.11. Przekraczamy granice – architektura na fali
19.11. Mobilne parki kieszonkowe – co to takiego?
26.11. A gdyby tak… budować pod ziemią? Podziemne eksploracje
3.12. Flower power – jeszcze raz o zielonej architekturze
10.12. reKREACJA – budujemy eko park rozrywki
17.12. Park(ing) day, czyli zabawa w zmienianie

Miejsce:

Centrum Poznawcze Hali Stulecia
ul. Wystawowa 1
51-618 Wrocław

Zapisy na wydarzenie odbywają się za pośrednictwem strony internetowej.

OSSA Gdynia 2022: Zanikanie Trwa rekrutacja do udziału w 28. edycji Ogólnopolskich Spotkań Studentów i Studentek Architektury – OSSA. Tegoroczne warsztaty odbędą się w Gdyni w dniach 4-11 września pod hasłem „Zanikanie”.
MEDS Silesia Revival dopiero za rok Międzynarodowe warsztaty MEDS w tym roku po raz pierwszy miały odbyć się w Polsce, jednak z uwagi na sytuację edpidemiologiczną organizatorzy podjęli decyzję o przełożeniu MEDS Silesia na 2021 rok.
Sukkot – let's build a tent! Podsumowanie warsztatów z okazji Święta Kuczek Zakończyła się kolejna edycja warsztatów Sukkot – let's build a tent! Przez 8 dni 32 studentów z Polski, Niemiec i Izraela pod okiem doświadczonych tutorów projektowało w Poznaniu współczesne wersje tradycyjnego szałasu na żydowskie Święto Kuczek. „Architektura-murator” była patronem medialnym tej edycji.
Przygarnij przestrzeń. Rezydencje architektoniczno-projektowe Przygarnij przestrzeń to program rezydencji, podczas których młodzi projektanci spędzą czas w wybranych małych polskich miejscowościach, aby wspólnie ze społecznościami lokalnymi określić, czego brakuje tam w przestrzeniach publicznych. Efektem ich pracy będą projekty, które zostaną zrealizowane w 2017 roku. Zgłoszenia można nadsyłać do 4 grudnia.
Międzynarodowe warsztaty studenckie Mood for Wood W ramach międzynarodowych warsztatów Mood for Wood grupa 40 studentów zaprojektuje i zrealizuje przestrzenie do wypoczynku w czterech miejscach w Poznaniu. Zgłoszenia przyjmowane są do 7 sierpnia 2016 roku.
Fresh Design IV - zgłoś udział w warsztatach i zaprojektuj rozwiązanie dla brzegów Odry we Wrocławiu! Między 13 a 23 maja we Wrocławiu odbędzie się IV edycja warsztatów projektowych Fresh Design. Pod okiem doświadczonych architektów, studenci opracują rozwiązania przestrzenne dla brzegów Odry we Wrocławiu. Zgłoszenia udziału w warsztatach przyjmowane są do 15 kwietnia 2016. [UWAGA Rekrutacja przedłużona do 24 kwietnia!]