Freshlatino2 - awangardowa architektura hiszpańska i latynoamerykańska w Krakowie

i

Autor: Archiwum Architektury Espacio de Experimentación Teatral, Al Borde  

Freshlatino2 - awangardowa architektura hiszpańska i latynoamerykańska w Krakowie

2014-12-05 15:54

9 i 10 grudnia w Krakowie odbędzie się druga edycja projektu Freshlatino poświęconego młodej, hiszpańskiej i latynoamerykańskiej architekturze. W programie między innymi prezentacja 12 najbardziej znaczących i wyróżniających się pracowni z Hiszpanii i Ameryki Łacińskiej oraz spotkanie z architektami Rodrigo Garcíą i Maciejem Siudą, którzy opowiedzą o wspólnych projektach.

Freshlatino2 to druga edycja projektu poświęconego młodej, hiszpańskiej i latynoamerykańskiej architekturze, którą Instytut Cervantesa promuje od roku 2009. Już od 9 grudnia w krakowskich instytucjach Pauza in garden i Klubie Pauza będzie można obejrzeć wideo prezentujące 12 najbardziej znaczących i wyróżniających się pracowni z Hiszpanii i Ameryki Łacińskiej, których wspólnym mianownikiem są nowatorska architektura - obca formalnym i stylistycznym dyskursom - oraz sztuka użytkowa, o funkcjach społecznych i ekologicznym przesłaniu.

Wydarzenia towarzyszące prezentacji freshlatino2:

We wtorek, 9 grudnia, o godz. 18.00 w Instytucie Cervantesa w Krakowie przy ul. Kanoniczej 12, odbędzie się rozmowa zatytułowana Globalocal z architektami Rodrigo Garcíą i Maciejem Siudą, którzy przybliżą publiczności ideę Freshlatino2 oraz opowiedzą o swoich wspólmych projektach.

W środę, 10 grudnia o godz. 19.00 w Pauza In Garden w Małopolskim Ogrodzie Sztuki przy ul. Rajskiej 12 w Krakowie odbędzie się freshlatino2 POLSKA prezentacja prac architektów i artystów działających w Polsce, m.in: BUD CUD (Mateusz Adamczyk i Agata Woźniczka), NArchitekTURA (Bartusz Haduch), Sofft (Mikołaj Smoleński), Winkle, 2 DEKO, Tomasz Wójciak, Marcin Kwietowicz, Studio Sztuki OkO, Pracownia Archisfery (Katedra Obszarów Sztuki, Wydział intermediów ASP w Krakowie), Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej, Starzak Sterbicki Atelier, Hugon Kowalski.

Prezentacja wideo:

9 – 18 grudnia Pauza in garden ul. Rajska 12 pon. - pt.: 9:00 – 23:00 sob. – niedz.: 10:00 – 23:00

9 – 30 grudniaKlub Pauza ul. Floriańska 18 pon. - sob. 10:00 – 0:00 niedz. 12:00 – 0:00

wstęp wolny