Architektura MuratorWydarzeniaGaleria Jednego Projektu: Muzeum Wojska Polskiego w obrębie Cytadeli Warszawskiej

Galeria Jednego Projektu: Muzeum Wojska Polskiego w obrębie Cytadeli Warszawskiej

Muzeum Architektury we Wrocławiu zaprasza na spotkanie z pracownią WXCA, która przedstawi projekt nowego kompleksu Muzeum Wojska Polskiego w obrębie Cytadeli Warszawskiej

2.06.2011 godz. 17.30
18.09.2011 (zamknięcie wystawy)
Muzeum Architektury/ Galeria Jednego Projektu/ ul. Bernardyńska 5/ Wrocław

Miasta – podobnie jak ludzie – miewają zawiłe biografie. Budowane z sukcesów i porażek, niespodziewanych i ekscytujących zwrotów, nierzadko z traumatycznych wydarzeń. Dla tożsamości miejsca-miasta istotne są tętniące życiem centralne place i ulice, historyczne lub nowe ikony, ale również pozostające poza mainstreamem enklawy: zatopione w przeszłości, spowite patyną lub listowiem (pod tym względem Warszawa należy do miast uprzywilejowanych). Szukając dla tych miejsc nowych ról i nowoczesnej formy warto wziąć pod uwagę również ich niebanalną historię.

CZYTAJ TAKŻE>> Muzeum Wojska Polskiego - 1. nagroda - WXCA - Szczepan Wroński, Wojciech Conder, Warszawa
Budynek o zwartej kubaturze i modularnej konstrukcji prostą formą i subtelnym detalem wpisze się w tkankę cytadeli, jako kolejny brakujący element w porozrzucanej przez zawirowania historii układance urbanistycznej.

fotka z /zdjecia/Muzeum_Wojska_Polskiego_w_Cytadeli_Warszawskiej_art(2).jpg
Konkurs architektoniczny na projekt Muzeum Katyńskiego w warszawskiej Cytadeli rozstrzygnięty! W kaponierze Cytadeli Warszawskiej zaprezentowano koncepcję przyszłej siedziby Muzeum Katyńskiego. W skład zwycięskiego zespołu konkursu architektonicznego weszli m. in. Krzysztof Lang i zespół pracowni Maksa Sp. z o.o., architekci z pracowni Brzozowski/Grabowiecki Architekci oraz Jerzy Kalina – artysta performer, autor instalacji artystycznych.