Architektura MuratorWydarzeniaGrupa M20 protestuje przeciwko "budom" w Warszawie

Grupa M20 protestuje przeciwko "budom" w Warszawie

Warszawa jest zastawiona barakami z blachy falistej, rozpadającymi się kioskami i jaskrawo pomalowanymi pawilonami - jednym słowem wiele punktów usługowch mieści się w szpecących miasto obskurnych "budach". Grupa M20 chce to zmienić.

Grupa M20
Fot.: materiały prasowe Grupy M20

M20 to nieformalna grupa połączona zainteresowaniem przestrzenią publiczną Warszawy. Chcemy aktywnie uczestniczyć w zmianach zachodzących w mieście: proponować, inspirować, wskazywać rozwiązania. Wychodzimy z założenia, że bycie obywatelem Warszawy to nie tylko punktowanie słabości miasta, ale przede wszystkim wywieranie pozytywnego wpływu na otoczenie - deklarują jej założyciele. Podkreślają przy tym znaczenie partycypacji społecznej dla właściwego funkcjonowania miasta.

Najnowszą inicjatywą grupy jest protest przeciwko zaśmiecaniu przestrzeni publicznej prowizorycznymi pawilonami, które przez całe lata funkcjonują nawet w reprezentacyjnych punktach miasta. Akcja polegać będzie na stworzeniu galerii takich obiektów. W oparciu o taką bazę składane mają być uwagi i wnioski do planów miejscowych. Celem jest wprowadzenie nakazów lokalizowania usług w parterach budynków.

Szczegółowe informacje na temat akcji