Zaślepka na obiekt leadowy Architektura

i

Autor: Archiwum Architektury

INTERAKTYWNY WYMIAR PROJEKTÓW. WITRYNA INSPIRACJI JUŻ RUSZYŁA!

2010-03-08 1:00

Pablo Picasso powiedział kiedyś, że inspiracja istnieje, ale musi zastać kogoś przy pracy. Tak właśnie działa Witryna Inspiracji - to nasze biurko i salon prasowy z gazetami w jednym.

Reynaers Aluminium uruchomił witrynę www.alu-inspiracje.pl, która nie tylko umożliwia użytkownikom czerpanie inspiracji z jednego, łatwo dostępnego źródła, ale także pozwala dzielić się nimi z innymi. Pomysł witryny oparto na, unikatowej dla branży budowlanej, idei tworzenia tzw. „mood boards”.

Gdy myślimy o budowie domu i nie wiemy jak wytłumaczyć nasz pomysł architektowi, przeglądamy dziesiątki czasopism w poszukiwaniu rozwiązań przypominających nasz wymarzony projekt. Biurko zalewają nam stosy papieru ze zdjęciami, które skanujemy i przesyłamy mailem dalej do oceny architekta, męża czy przyjaciela. Również architekt poświęca dużo czasu aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom klienta.

Witryna www.alu-inspiracje.pl to nasze biurko i salon prasowy z gazetami w jednym. To także łatwe narzędzie do wysyłki kompilacji naszych zdjęć i opisów pomysłów. Witryna zawiera w tej chwili ponad 1000 zdjęć prezentujących najbardziej inspirujące inwestycje z całego świata, do których Reynaers dostarczył swoje systemy. Dzięki temu, już po kilku kliknięciach, bez konieczności wertowania setek stron czasopism, jesteśmy w stanie wyszukać te informacje, na których nam zależy, i co najważniejsze, podzielić się nimi z innymi online. Ale po kolei.

Jak działa witryna www.alu-inspiracje.pl?

Po wejściu na stronę i zalogowaniu się, użytkownik wybiera styl architektoniczny poprzez kliknięcie na jedno z czterech miast. Tokio zawiera projekty w stylu awangardowym, Londyn tradycyjnym, Montreal współczesnym, natomiast Kopenhaga w stylu przyjaznym dla środowiska. Następny krok umożliwia wybór pomiędzy kategoriami zewnętrznych elementów budynku: okien i drzwi, ścian osłonowych, drzwi przesuwnych, osłon przeciwsłonecznych oraz ogrodów zimowych.

Interaktywna społeczność

Po wybraniu projektu pojawia się tzw. „mood board” – opcja podobna do internetowego koszyka zakupów, dzięki której użytkownicy mogą zachować zdjęcia wybranych przez siebie projektów pod jedną wspólną dla nich nazwą. Co więcej, każde ze zdjęć może zostać opatrzone naszym komentarzem. Dodatkowo, tym co wyróżnia Witrynę Inspiracji jest – znana z serwisów społecznościowych – możliwość udostępniania innym użytkownikom projektów ze schowka. Architekci mogą przesyłać swoje sugestie klientom, klienci rodzinie i znajomym, a znajomi swoim znajomym, itd. Odbiorcy nie tylko mogą je przeglądać ale także dodawać swoje komentarze, lub wyszukiwać nowe, podobne projekty i odsyłać do nadawcy. Dzięki temu powstaje nowe połączenie komunikacyjne pomiędzy głównymi uczestnikami projektu a inspirującą architekturą oraz projektowaniem budynków. Krąg odbiorców poszerza się lawinowo.

Pablo Picasso powiedział kiedyś, że inspiracja istnieje, ale musi zastać kogoś przy pracy. Właśnie tak działa Witryna Inspiracji: użytkownik przegląda np. projekty przyjazne dla środowiska, opisuje je i grupuje w nazwanych przez siebie tematycznych mood boardach: „Energooszczędne okna”, „Duże przeszklenia”, itd., które potem przesyła innym. Odbiorcy mogą dodawać do mood boardów wybrane przez siebie zdjęcia, komentować, podsuwać nowe pomysły, a także tworzyć nowe mood boardy, wzajemnie się inspirując.

Już od ponad 45 lat Reynaers Aluminium prowadzi badania nad innowacyjnymi rozwiązaniami projektowymi oraz inwestuje wiele energii w rozwój i doskonalenie swoich systemów. W ten sposób powstało wiele przełamujących schematy inwestycji i szytych na miarę niestandardowych produktów. Witryna Inspiracji Reynaers integruje wszystkich uczestników projektu na jednej interaktywnej płaszczyźnie, zachęca do włączenia się w dyskusję z ekspertami współczesnego wzornictwa, najwyższej klasy architektami oraz specjalistami Reynaers.

Emilia Ułanowicz-Szarafińska, Communication & PR Manager Reynaers Polska dodaje: „Bez względu na to, czy nasi klienci budują czy remontują, chcemy dostarczyć im inspiracji, które umożliwią wykonanie projektów na najwyższym, światowym poziomie. Witryna Inspiracji pozwala architektom na wybranie projektów oraz omówienie ich ze współpracownikami, klientami, przyjaciółmi w nowy, nie istniejący dotąd na rynku sposób.”

Adresatami Witryny Inspiracji Reynaers są przede wszystkim architekci oraz miłośnicy dobrej architektury.Witryna działa pod adresem www.alu-inspiracje.pl w języku angielskim, niemieckim, francuskim i niderlandzkim. W ostatnim kwartale 2010 roku witryna będzie dostępna w języku polskim.


Reynaers PolskaFirma Reynaers Polska powstała w 1990 roku, jako oddział Grupy Reynaers Aluminium. Reynaers Polska jest jednym z głównych dostawców na rynku polskim profili aluminiowych, używanych przez wytwórców okien, drzwi, systemów przesuwnych, ogrodów zimowych, fasad, świetlików, osłon przeciwsłonecznych oraz innych konstrukcji aluminiowych wykorzystywanych w budownictwie. Profile te obejmują pełną gamę rozmiarów, kształtów i kolorów, kilka poziomów izolacyjności termicznej, okucia do różnych sposobów otwierania. Stosowane są zarówno do budynków typowo mieszkaniowych, jak i usługowo-handlowych oraz użyteczności publicznej. Na swoje produkty Reynaers Polska daje 10-letnią gwarancję systemową. Działania firmy spełniają wymagania międzynarodowej normy zarządzania jakością ISO 9001:2000.

Reynaers AluminiumZałożona w 1965 roku, Reynaers Aluminium jest wiodącym europejskim dostawcą wysokiej jakości systemów aluminiowych. Firma specjalizuje się w rozwoju, tworzeniu i promowaniu konstrukcji z aluminium dla budownictwa. Należą do nich: fasady, okna, drzwi, systemy drzwi przesuwnych, ogrody zimowe, osłony przeciwsłoneczne oraz systemy uzupełniające. Reynaers Aluminium posiada jedno z największych na świecie prywatnych centrów badań branżowych. W Instytucie Reynaers wykonywane są testy projektowanych rozwiązań, organizowane są szkolenia, seminaria i pokazy maszyn przeznaczonych do obróbki profili. Przedsiębiorstwo posiada biura w 30 państwach a swoje produkty eksportuje do 50 krajów na 5 kontynentach.