Archispacery po Warszawie

Kolejna edycja festiwalu Otwarte Mieszkania w Warszawie. Willa Pniewskiego, wolskie rotundy, pałac Brühla

2023-10-05 13:14

Już w najbliższy weekend odbędzie się kolejna edycja festiwalu Otwarte Mieszkania w Warszawie. W programie m.in. zwiedzanie willi Pniewskiego, zabytkowych rotund Gazowni Warszawskiej na Woli, pałacu Brühla na Młocinach czy pracowni Janusza Stannego.

Tegoroczna edycja festiwalu Otwarte Mieszkania w Warszawie odbędzie się w weekend 7 i 8 października. To niepowtarzalna okazja, by zwiedzić przestrzenie zapomniane czy na co dzień trudno dostępne, ale też na nowo odkryć miejsca silnie związane z historią i tożsamością miasta. W tym roku w programie spacery m.in. po zabytkowych wnętrzach rotund Gazowni Warszawskiej na Woli, pałacu Brühla na Młocinach czy Janaszów na Zielnej. Zwiedzimy też budynek przy ul. Uniwersyteckiej na Ochocie, który zasłynął z heroicznej obrony w czasie Powstania Warszawskiego jako Reduta Wawelska, zobaczymy pracownię Janusza Stannego i willę Bohdana Pniewskiego, mieszczącą Muzeum Ziemi PAN.

Festiwal Otwarte Mieszkania organizowany jest od 2013 roku przez warszawski oddział Towarzystwa Opieki nad Zabytkami. ubiegłoroczna, 10. edycja festiwalu, znalazła się wśród finalistów konkursu o Nagrodę Architektoniczną Prezydenta Warszawy.

Do części obiektów obowiązują wcześniejsze zapisy. Szczegółowy program wraz z linkami do zapisów na fanpage’u festiwalu na Facebooku.