Architektura MuratorWydarzeniaKonferencja „Transmutacje betonu”

Konferencja „Transmutacje betonu”

W dniach 24-25 listopada 2017 w Krakowie odbędzie się międzynarodowa konferencja naukowa z cyklu „Definiowanie przestrzeni architektonicznej”. Wydarzenie stanowi początek dyskusji na temat przemian w architekturze.

Transmutacje betonu
Fot.: materiały prasowe

Konferencja odbywa się po raz szesnasty. Pierwsza miała miejsce w 2001 roku i dała początek dyskusji na temat związku projektowania architektury z teorią. Kolejne edycje zatytułowane były „Granice architektury” (2003), „Co z tym pięknem architektury współczesnej” (2007), „Dom w mieście – właściwości rzeczy architektonicznej” (2016). Wszystkie dotychczasowe spotkania przyniosły wielowątkową debatę wokół głównych tematów.

Uczestnicy tegorocznej konferencji poruszą temat historii budownictwa z betonu, technologii i metamorfozy architektury betonowej na przestrzeni lat. Wydarzenie odbędzie się w kampusie Politechniki Krakowskiej przy ulicy Warszawskiej 24 (Pawilon Konferencyjno-Wystawowym „Kotłownia”).

W skład rady naukowej konferencji weszli między innymi Zbigniew Bać (Uniwersytet Zielonogórski), Claudia Battaino (Universita di Trento), Raimund Fein (Lausitz Universitat). Przewodniczącym jest prof. dr hab. inż. arch. Dariusz Kozłowski (Politechnika Krakowska), a Kuratorem Naukowym prof. dr hab. inż. arch. Maria Misiągiewicz (Politechnika Krakowska). Za organizację konferencji odpowiada Zakład Architektury Mieszkaniowej i Kompozycji Architektonicznej przy Instytucie Projektowania Architektonicznego Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.definiowanieprzestrzeniarchitektonicznej.arch.pk.edu.pl

Mieszkalnictwo przyszłości. Konferencja reSITE w Pradze Alternatywne modele własności, finansowania i rewitalizacji: to najgorętsze tematy współczesnego mieszkalnictwa. Rozmawiamy z Martinem Barry, dyrektorem tegorocznej konferencji reSITE.
50 pomysłów na miasto – relacja z konferencji DIVERCITY we Wrocławiu W dwudniowym spotkaniu, które odbyło się pod hasłem Pomysł na miasto, wzięło udział blisko 300 gości z Polski i z zagranicy, zarówno architektów i urbanistów, jak i przedstawicieli samorządów, firm deweloperskich czy ruchów miejskich. Jako resort zajmujący się wszechstronną tematyką, od handlu zagranicznego po politykę rozwoju kraju, czujemy odpowiedzialność, aby dyskusje o sprawach dotyczących miast były możliwie jak najbardziej wieloaspektowe, aby odpowiadały bogactwu i różnorodności miejskiego życia – mówił, rozpoczynając konferencję, Paweł Chorąży, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju.
Nasze osiedla. Konferencja Organizatorzy toruńskiej konferencji Nasze osiedla. Architektura mieszkaniowa XX wieku w Polsce chcą prześledzić jak w kontekście polskiego mieszkalnictwa sprawdziła się idea spółdzielni. Termin nadsyłania abstraktów upływa 31 stycznia.
Polskie miasto dostępne dla wszystkich Towarzystwo Urbanistów Polskich i Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji zapraszają we wrześniu na konferencję Miasto Dostępne. Propozycje wystąpień i posterów dotyczących projektowania uniwersalnego można zgłaszać do 30 lipca.
Międzynarodowa konferencja na temat projektowania parametrycznego Shapes of Logic Koło naukowe LabDigiFab oraz Samorząd Studentów Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej zaprasza na międzynarodową konferencję projektowania parametrycznego Shapes of logic która odbędzie się w dniach 13-15 marca we Wrocławiu.
Architektura przeciw przestępczości. Konferencja Prorevita w Łodzi W dniach 16-17 października w Łodzi odbędzie się konferencja z cyklu Prorevita. Spotkanie poświęcone będzie zagadnieniom przeciwdziałania przestępczości poprzez projektowanie architektoniczno-urbanistyczne oraz wpływ funduszy europejskich na przebieg i kierunki rewitalizacji.