Architektura MuratorWydarzeniaNowa edycja konkursu o nagrody Nowego Europejskiego Bauhausu

Nowa edycja konkursu o nagrody Nowego Europejskiego Bauhausu

Komisja Europejska zaprasza do udziału w kolejnej edycji konkursu o nagrody Nowego Europejskiego Bauhausu. Nadsyłanie zgłoszeń do 31 stycznia 2023 roku.

Rusza nowa edycja konkursu o nagrody Nowego Europejskiego Bauhausu
Logotyp konkursu o nagrody Nowego Europejskiego Bauhausu

Konkurs o nagrody Nowego Europejskiego Bauhausu Komisja Europejska organizuje już po raz trzeci. W bieżącej edycji realizacje oraz koncepcje opracowane przez młodych twórców nagrodzone zostaną w czterech kategoriach: Powrót do natury, Odzyskanie poczucia przynależności, Nadanie priorytetu miejscom i ludziom, którzy tego najbardziej potrzebują oraz Potrzeba zapewnienia w ekosystemach przemysłowych długoterminowego myślenia w kategoriach cyklu życia produktu. Tym razem, z okazji Europejskiego Roku Umiejętności, osobno oceniane będą przedsięwzięcia związane z edukacją. Uczestnicy mogą więc przesyłać zgłoszenia w jednej z trzech równoległych konkurencji: Mistrzowie Nowego Europejskiego Bauhausu (dla realizacji); Wschodzące Gwiazdy Nowego Europejskiego Bauhausu (koncepcje opraciwane przez młodych twórców w wieku do 30 lat) oraz Mistrzowie Nowego Europejskiego Bauhausu – Edukacja (inicjatywy poświęcone szeroko rozumianej edukacji).

Czytaj też: Nagrody Nowego Bauhausu 2022 także dla projektów z Polski |

Każdy z 15 laureatów otrzyma 30 tys. euro i specjalny pakiet promocyjny umożliwiający dalsze rozwijanie koncepcji i projektów. Cieszę się, że Nagrody Nowego Europejskiego Bauhausu zostaną przyznane już po raz trzeci. Zasadnicze znaczenie ma promowanie innowacyjnych projektów, które pokazują, jak pozytywny wpływ może mieć Europejski Zielony Ład na jakość życia obywateli. Silny nacisk na edukację i uczenie się w ramach Europejskiego Roku Umiejętności wzmocni nasze działania na rzecz przekwalifikowywania i podnoszenia kwalifikacji pracowników, aby sprostać wyzwaniu, jakim jest transformacja ekologiczna – mówi Marija Gabriel, komisarz do spraw innowacji, badań naukowych, kultury, edukacji i młodzieży. Termin składania zgłoszeń upływa 31 stycznia 2023 roku. Więcej informacji oraz regulamin na stronie: prizes.new-european-bauhaus.eu.

Konkurs Inspirujący produkt 2023 Ruszyła szósta edycja ogólnopolskiego konkursu dla młodych projektantów Inspirujący produkt 2023. Zadaniem uczestników jest zaprojektowanie obiektu wspierającego spotkania na łonie natury.
Zaprojektowane Po Ludzku: konkurs na przestrzenie publiczne i inicjatywy rozstrzygnięty Podczas uroczystej gali w siedzibie Agory przy ul. Czerskiej w Warszawie ogłoszono wyniki najnowszej edycji konkursu Zaprojektowane Po Ludzku. Jury z udziałem m.in. Agaty Twardoch, Agnieszki Labus i Zygmunta Borawskiego wybrało miejsca, przestrzenie publiczne i inicjatywy, dzięki którym nasze miasta stają się bardziej przyjazne.
Projekt Dobrze Ułożony: konkurs na koncepcję i wizualizację przestrzeni z kostką brukową Vjetra® Firma Bruk zaprasza do udziału w konkursie na wizualizacja obiektu architektonicznego z zastosowaniem w jego otoczeniu nawierzchni z kostki brukowej Vjetra®. Pula nagród wynosi 30 tys. zł, a w jury architekci Aleksandra Grzonka, Przemo Łukasik i Adam Maroszek.
Ruszyły zgłoszenia do 9. edycji Nagrody Architektonicznej Prezydenta Warszawy Do 29 stycznia można przesyłać zgłoszenia do 9. edycji konkursu o Nagrodę Architektoniczną Prezydenta m.st. Warszawy. Organizatorzy czekają na propozycje budynków i przestrzeni publicznych, których realizację ukończono w 2022 roku oraz najciekawszych wydarzeń architektonicznych, jakie miały miejsce w stolicy w ubiegłym roku.
Brick Award 2023 – kolejna polska edycja konkursu Jeszcze tylko do 31 stycznia można przesyłać zgłoszenia do szóstej polskiej edycji konkursu architektonicznego Wienerberger Brick Award 2023 na najlepsze budynki zrealizowane z wykorzystaniem materiałów ceramicznych. W jury Marlena Wolnik, Szymon Januszewski, Zbigniew Maćków, Krzysztof Mycielski i Grzegorz Piątek.
10 realizacji z Polski walczy o prestiżową Simon Architecture Prize 2022 Do udziału w konkursie Living Places – Simon Architecture Prize 2022 zgłoszono łącznie 186 projektów z 34 krajów świata. Polskę reprezentuje w tym gronie 10 realizacji autorstwa takich pracowni jak APA Wojciechowski, Grupa 5, Port, Bulak Projekt, Less is core, MML Architekci czy mode:lina.