Architektura MuratorWydarzeniaKurs naturalnego projektowania w Gniewoszowie

Kurs naturalnego projektowania w Gniewoszowie

Są jeszcze miejsca na letni kurs naturalnego projektowania w Gniewoszowie w Kotlinie Kłodzkiej. Pięciodniowe warsztaty poprowadzą architekci Magdalena Górska z pracowni eKodama, Tomasz Mielczyński z biura TXMA oraz Ben Lazar, specjalista od permakultury.

Kurs naturalnego projektowania w Gniewoszowie
Jedna z poprzednich edycji kursu naturalnego projektowania; fot. Magdalena Górska

Kolejna odsłona letniego kursu naturalnego projektowania w Gniewoszowie odbędzie się w dniach 13-18 sierpnia. W programie m.in. wykłady, warsztaty i wycieczka do naturalnego domu. Zajęcia poprowadzą Magdalena Górska, założycielka pracowni eKodama, zajmująca się projektowaniem w oparciu o zasady zrównoważonego budownictwa, naturalne, nisko przetworzone materiały oraz recykling, Tomasz Mielczyński z biura TXMA oraz Ben Lazar, specjalista od permakultury. Kurs skierowany jest nie tylko do projektantów, ale też przyszłych inwestorów.

Skupimy się na praktycznych zagadnieniach projektowych związanych z naturalnym budownictwem i permakulturą oraz projektowaniem odpowiedzialnym ekosystemowo. Na kursie zdobędziesz wiedzę, jak ze spokojem przejść proces inwestycyjny, jakie są kolejne kroki, jak rozplanować działkę, dom, ogród i jakie technologie i rozwiązania możesz wykorzystać – zapowiada  Magdalena Górska. Kurs odbywa się w ośrodku Froya w Gniewoszowie obok Międzylesie (Kotlina Kłodzka). Więcej informacji i formularz rejestracyjny na stronie: ekodama.pl.

Zobacz także reportaż z ubiegłorocznego kursu:

Tagi:
Architektura Betonowa 2021 – Gra o tron [FOTOREALACJA] Zakończyła się 6. edycja warsztatów studenckich Architektura Betonowa 2021. 24 studentów z Krakowa, Zielonej Góry, Warszawy, Wrocławia, Lublina i Poznania projektowało, a następnie wykonało fizyczne szalunki, aby na koniec wypełnić je mieszanką betonową i stworzyć niepowtarzalne rzeźby – trony.
Warsztaty MEDS Silesia Revival 2021 Warsztaty architektoniczno-designerskie MEDS Silesia 2021 trwają od 14 do 19 sierpnia. Hasło tegorocznej edycji, odnosi się do miejskiego i architektonicznego kontekstu Górnego Śląska jako terenu kopalń, szybów i fabryk.
O wolności w czasach izolacji - relacja z warsztatów studenckich Think Freedom Godziny spędzone na telekonferencjach, mnóstwo zdjęć, skanów, rozmów i e-maili. Tak wyglądały warsztaty, które odbyły się w po ogłoszeniu zawieszenia zajęć na uczelniach wyższych. Planowane były spotkania w Muzeum Żydowskim i synagodze w Oświęcimiu, jednak dynamiczna sytuacja epidemiczna w kraju zmusiła do zmiany formy warsztatów na zdalną.
Studio Zoochitecture: Iza Rutkowska przekształca kolejne przestrzenie publiczne według pomysłu dzieci Najpierw był Madryt, teraz Wilno, wkrótce będzie Warszawa. Artystka Iza Rutkowska wraz ze studiem Zoochitecture przeprojektowuje przestrzenie publiczne według pomysłów najmłodszych. 15 października ruszają w Warszawie warsztaty dla dzieci. Wstęp wolny, ale obowiązują zapisy!
SPOT – Survival Budowlany 2020. Warsztaty studenckie Do 30 maja trwa rejestracja na Survival Budowlany SPOT 2020. Organizatorzy zapraszają studentów i absolwentów kierunków technicznych z całej Polski. „Architektura-murator” jest patronem medialnym wydarzenia.
Architektura Betonowa 2020, czyli Gra o Tron: warsztaty studenckie Zakład Architektury Mieszkaniowej i Kompozycji Architektonicznej IPA WA PK, Katedra Technologii Materiałów Budowlanych WIMiC AGH, Stowarzyszenie Producentów Cementu oraz PERI Polska zapraszają  studentów wydziałów architektury oraz szkół artystycznych do udziału w warsztatach Architektura betonowa 2020. Zgłoszenia do 1 czerwca.