Architektura MuratorWydarzeniaLaboratorium Rzeźby: wystawa w Koneserze

Laboratorium Rzeźby: wystawa w Koneserze

Do 11 sierpnia na terenie Centrum Praskiego Koneser w Warszawie można oglądać wystawę „Laboratorium Rzeźby” prezentującą ponad 150 prac polskich artystów, w tym instalacje Oskara Zięty, Adama Bakalarza czy Anny Wysockiej.

Laboratorium Rzeźby: wystawa w Koneserze
Gliederfusser, autor: Oskar Zięta, 90 cm x 200 cm x 90 cm, jedna z prac prezentowanych na wystawie Laboratorium Rzeźby; fot. dzięki uprzejmości galerii ToTuart

Galeria ToTuart mieszcząca się na terenie Centrum Praskiego Koneser, zaprasza na wystawę „Laboratorium Rzeźby”. Na przestrzeni 1400 m² do 11 sierpnia prezentowanych jest ponad 150 prac kilkunastu polskich artystów, w tym Adama Bakalarza, Bartosza Banasika, Zbigniewa Blajerskiego, Mikołaja Ciszewskiego, Mariusza Dydy, Dominiki Donde, Mariki Nowak, Marthy Mulawy, Jana Musiałowskiego, Krzysztofa Renesa, Marka Sułka, Artura Szołdry, Anny Wysockiej, czy Oskara Zięty. Uzupełnieniem ekspozycji są materiały filmowe prezentujące twórców i ich dzieła.  Tym wydarzeniem otwieramy dyskusję o roli sztuki współczesnej w przestrzeni publicznej i prywatnej, chcemy pokazać jak rzeźba z punktu orientacyjnego na mapie staje się wizytówką firmy, miasta, a finalnie buduje ich prestiż oraz tożsamość – piszą organizatorzy. Wystawę można zwiedzać od wtorku do niedzieli w godzinach 12.00 - 20.00. „Architektura-murator” jest patronem medialnym ekspozycji.

Wystawa „Laboratorium Rzeźby”
Gdzie:
Centrum Praskie Koneser w Warszawie, plac Konesera 8, sala Laboratorium
Kiedy: 11 lipca - 11 sierpnia 2020 roku

Tagi:
Komponowanie przestrzeni. Rzeźby awangardy Modernistyczne odkrycia dotyczące relacji pomiędzy przestrzenią, ruchem i ciałem zobaczymy na łódzkiej wystawie Komponowanie przestrzeni. Rzeźby awangardy.
Światłotrysk Neon, w kształcie wielkiej szklanki z uciekającymi w niebo bąbelkami różowej oranżady ma 17 metrów wysokości i został zaprojektowany przez Maurycego Gomulickiego. Instalacja znajduje się w ogólnodostępnej przestrzeni miejskiej, na terenie warszawskiego parku Kępa Potocka.
Identyfikacja miejsca Zwycięski konkursowy projekt Michała Gdaka, studenta ASP, to rzeźba symbolizująca mapę Wrocławia. Już w maju instalacja stanie na Placu gen. Józefa Bema.