Łódź Design Festival 2020. Czas na PROGRES!

i

Autor: Archiwum Architektury

Łódź Design Festival 2020. Czas na PROGRES!

2020-08-13 13:03

Już za miesiąc startuje 14. edycja Łódź Design Festival! W planie wystawy, debaty, spotkania, oprowadzania kuratorskie, pokazy filmowe, spacery z przewodnikiem, warsztaty dla dzieci i dorosłych, ARCHIBLOK, 10 lat plebiscytu must have oraz finał konkursu make me! Wydarzenia w przestrzeni miejskiej i na lodzdesign.com.

Tegoroczna edycja Łódź Design Festival odbędzie się w dniach 17-20 września pod hasłem PROGRES. Kiedy postanowiliśmy przenieść termin nadchodzącej edycji, wiedzieliśmy, że ten festiwal musi być inny. Nie odwołując wydarzenia, podjęliśmy decyzję o dostosowaniu się do nowych oczekiwań odbiorców oraz o sprostaniu wyzwaniom związanym z ich bezpieczeństwem. Realne łączymy z wirtualnym, artystyczne z konsumpcyjnym, prezentację nowych produktów z eksperymentem i tworzeniem prototypów, a promocję najlepszych polskich wdrożeń z krytyczną analizą funkcjonujących rozwiązań – zapowiadają organizatorzy. Poniżej publikujemy skrócony program festiwalu.

ARCHIBLOK 2020

Podczas 14. edycji ŁDF już po raz piąty odbędzie się specjalny blok poświęcony architekturze. O różnych aspektach projektowania rozmawiać będą m.in. Bogusław Barnaś (BXBstudio), Ewa Kuryłowicz (Kuryłowicz & Associates), Jerzy Łątka (archi-tektura.eu) oraz Dominika Zielińska (studio architektoniczne workplace). Spotkanie, w całości transmitowane on-line, poprowadzi Filip Springer, autor wielu cykli reporterskich oraz książek poświęconych architekturze.

Łódź Design Festival 2020. Czas na PROGRES!

i

Autor: Archiwum Architektury

ŁDF2020 – finaliści konkursu make me!

Na konkurs dla młodych projektantów make me! trafiło w tym roku aż 268 zgłoszeń z całego świata. Po długich i burzliwych obradach międzynarodowe jury wybrało 23 projekty, które mają szansę na zdobycie nagród z puli 65 000 zł. Prace finalistów będzie można zobaczyć we wrześniu na wyjątkowej ekspozycji, która powstaje w ramach 14. edycji Łódź Design Festival.

Łódź Design Festival 2020. Czas na PROGRES!

i

Autor: Archiwum Architektury

Wyróżnieni w plebiscycie must have 2020

W plebiscycie, który w tym roku obchodzi swoją 10 rocznicę, Rada Ekspertów nagrodziła 75 najlepiej zaprojektowanych polskich produktów. Podczas dziesięciu edycji przyznano już łącznie ponad 600 wyróżnień! Aż 50 z wytypowanych w tym roku produktów będzie można zobaczyć na ogólnodostępnej wystawie, prezentowanej na rynku Manufaktury.

Łódź Design Festival 2020. Czas na PROGRES!

i

Autor: Archiwum Architektury

Łódź Design Festival 2020Kiedy: 17-20 wrześniaGdzie: w przestrzeni miejskiej Łodzi i na lodzdesign.comWięcej informacji na: www.lodzdesign.com