Miasto Nieśmiertelnych Dariusza Kozłowskiego

i

Autor: materiały prasowe WA PK

Wystawa

Miasto Nieśmiertelnych Dariusza Kozłowskiego

2023-11-16 23:27

Katedra Projektowania Architektonicznego Politechniki Krakowskiej zaprasza na wystawę rysunków profesora Dariusza Kozłowskiego. Ekspozycję pt. „Miasto Nieśmiertelnych” można oglądać do 7 grudnia.

Profesor Dariusz Kozłowski jest architektem i dydaktykiem. W latach 2005-2012 pełnił funkcję dziekana Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej. Do Jego najważniejszych projektów i realizacji zaliczyć należy ikoniczne przykłady architektury postmodernistycznej: tzw. Dom Alchemików – wytwórnię kosmetyków HEAN w Krakowie, Drogę Czterech Bram, czyli Wyższe Seminarium Duchowne Zgromadzenia XX Zmartwychwstańców w Krakowie czy Casa Olajossy ossia Villa in fortezza – dom pod Lublinem. W roku 2012 za swoją architektoniczną twórczość otrzymał Honorową Nagrodę SARP.

Dariusz Kozłowski jest jednak także cenionym rysownikiem i malarzem. Prace profesora będzie można zobaczyć na wystawie „Miasto Nieśmiertelnych” w Galerii GIL przy ul. Warszawskiej 24 w Krakowie. Ekspozycja prezentowana jest w dniach od 17 listopada do 7 grudnia 2023 roku. Wernisaż zaplanowano 17 listopada o godz 10:30. Wystawa zorganizowana w ramach XXII Międzynarodowej Konferencji Naukowej Definiowanie przestrzeni architektonicznej „Architektura i miasto”.

Wystawa „Miasto Nieśmiertelnych”
Gdzie:

Galeria „GIL”, Kraków, ul. Warszawska 24

Kiedy: od 17 listopada do 7 grudnia 2023 roku
Miasto Nieśmiertelnych Dariusza Kozłowskiego

i

Autor: materiały prasowe WA PK

Czytaj też:  Villa in fortezza: dom w Lublinie projektu Dariusza Kozłowskiego |