Architektura MuratorWydarzeniaMiasto od nowa. Współczesna Architektura Krajobrazu

Miasto od nowa. Współczesna Architektura Krajobrazu

15 kwietnia w Warszawie odbędzie się 12 konferencja z cyklu Współczesna Architektura Krajobrazu. W roli prelegentów wystąpią projektanci z Paryża, Berlina i Londynu oraz eksperci z Polski. Rejestracja na wydarzenie trwa do 10 kwietnia.

Tegoroczna wiosenna konferencja WAK12 wpisuje się w obchody Międzynarodowego Miesiąca Architektury Krajobrazu i odbędzie się pod tytułem „Miasto od nowa”. Temat stanowi odpowiedź na „Krajową Politykę Miejską 2023” przyjęty przez Ministerstwo Rozwoju dokument z października 2015 roku, zgodnie z którym kształtowanie przestrzeni powinno odbywać się zgodnie z zasadą projektowania uniwersalnego, w wyniku czego powstaje przestrzeń publiczna dostępna, bezpieczna i dedykowana wszystkim użytkownikom.

Do udziału w WAK12 zaproszono światowej sławy architektów krajobrazu z Paryża, Berlina i Londynu oraz ekspertów z Polski. Swoim doświadczeniem i wiedzą podzielą się: Lorenz Dexler - architekt krajobrazu, partner w berlińskiej pracowni TOPOTEK 1 nagradzanej wielokrotnie za projekty przestrzeni miejskich, m.in. Red Dot 21 Best of the Best (2013) za projekt Superkilen; Mathieu Gontier i François Vadepied z paryskiego biura projektowego Wagon Landscaping, które słynie z nietypowego podejścia do przestrzeni miejskiej; Marek Nowak - socjolog z Instytutu Socjologii UAM w Poznaniu zajmujący się rewitalizacją i społecznym aktywizmem, działający w stowarzyszeniach Prawo do miasta i Forum rewitalizacji; Agnieszka Siłuszek - współautorka Krajowej Polityki Miejskiej i ustawy o rewitalizacji; Naczelnik Wydziału Rozwoju Miast w Ministerstwie Rozwoju; Peter Wilder - architekt krajobrazu, ekspert z zakresu zrównoważonego budownictwa oraz londyńskie biuro Wilder Associates, które prowadzi projekty mi.n. w Australii, Katarze, Chinach i Brazylii.

Program i informacje organizacyjne o konferencji WAK12 Miasto od nowa znajdują się na stronie www.sak.org.pl. Rejestracja online odbywa się przez stronę WAK12.konfeo.com (wczesna rejestracja do 20 marca; ostateczny termin zgłoszeń upływa 10 kwietnia).

12 konferencja Współczesna Architektura Krajobrazu
15 kwietnia 2016
Foksal 2 (pawilon SARP), Warszawa

Tagi:
SAK
Zielona Holandia Jak pokazała listopadowa konferencja z cyklu Współczesna architektura krajobrazu, w ostatniej dekadzie wyraźnym trendem jest zwrot ku dzikiej naturze. To zasada, która dotyczy na równi kształtowania terenów zalewowych i projektowania parków. Stąd też w miejskich zieleńcach naturalne zarośla, pnie uschłych drzew i wysokie trawy, wszystkie w przemyślnie zaprojektowanych miejscach – relacja Krzysztofa Zięby.
Współczesna architektura krajobrazu w Anglii: trendy i nowości Siódma konferencja z cyklu Współczesna architektura krajobrazu - trendy, technologie i praktyka zorganizowana została przez Stowarzyszenie Architektury Krajobrazu (SAK) pod hasłem Mistrzowskie Ogrody.
Współczesna architektura krajobrazu – trendy, technologie i praktyka. Drzewa w mieście Drzewa w przestrzeni miasta to główny temat kolejnej konferencji z cyklu Współczesna architektura krajobrazu – trendy, technologie i praktyka. Najbliższa konferencja Stowarzyszenia Architektury Krajobrazu (SAK) już 21 marca.
Współczesna architektura krajobrazu. Konferencja SAK w Warszawie Stowarzyszenie Architektury Krajobrazu (SAK) zaprasza do udziału w siódmej konferencji z cyklu Współczesna architektura krajobrazu - trendy, technologie i praktyka. W listopadowej edycji uczestniczyć będą projektanci ogrodów nagrodzeni na Chelsea Flower Show
Architektura krajobrazu w Europie Środkowej. Konferencja w Warszawie Stowarzyszenie Architektury Krajobrazu (SAK) zaprasza na szóstą konferencję z cyklu Współczesna architektura krajobrazu – Trendy, Technologie i Praktyka. Marcowe spotkanie poświęcone będzie architekturze krajobrazu w Czechach, Słowacji, Polsce i na Węgrzech
Współczesna Architektura Krajobrazu. Konferencja w Warszawie 23 marca w Warszawie odbędzie się kolejna edycja organizowanego przez SAK cyklu, prezentującego nowe trendy i rozwiązania w architekturze krajobrazu. Tym razem tematem spotkania będą miejskie parki, ich rola i miejsce w przestrzeni publicznej.