Architektura MuratorWydarzeniaMiędzynarodowy festiwal KIDS LOVE DESIGN 2014

Międzynarodowy festiwal KIDS LOVE DESIGN 2014

III edycja międzynarodowego festiwalu KIDS LOVE DESIGN rusza 25 kwietnia. Tym razem zaprezentowane zostaną między innymi projekty Karima Rashida oraz ilustracje Zofii Stryjeńskiej. Aby poszerzyć krąg młodych odbiorców, opisy eksponatów prezentowane będą także w alfabecie Braille'a

Międzynarodowy festiwal Kids Love Design Festival

Już niebawem rusza III edycja międzynarodowego festiwalu KIDS LOVE DESIGN, który odbędzie się w Polsce, Brazylii, Hiszpanii, Niemczech, Urugwaju i we Włoszech. Poza wystawami prac Karima Rashida i Zofii Stryjeńskiej, zaplanowano szereg wydarzeń i warsztatów pod przewodnimi motywami pop-artu oraz service-design.

Ważnym punktem programu KIDS LOVE DESIGN jest realizowany po raz drugi międzynarodowy projekt społeczny COMMON ROOM. W tym roku zostanie on zrealizowany w trzech miastach: Szczecinie (Polska), Riverze (Urugwaj), Santana do Livramento (Brazylia), w dwóch przestrzeniach: realnej i wirtualnej. Pracując wspólnie za pośrednictwem Internetu i wykorzystując nowe technologie, design oraz sztukę, dzieci stworzą wystawę, która ukazuje kluczową rolę dźwięku - w tym rozmowy i dialogu - w budowaniu i utrzymaniu pokoju na świecie.

Festiwalowe wydarzenia obejmą wystawy prac współczesnych projektantów, przedmiotów nawiązujących do nurtu pop-art, a także dzieł polskich ilustratorów. W ramach festiwalu odbędzie się także architektoniczno-krajoznawcza wycieczka do Berlina. Okazję do rozmów stworzy panel dyskusyjny z udziałem Marii Dziewolskiej i Dawida Wienera.

Organizatorem festiwalu jest Fundacja ARTmosphere. Szczegółowe informacje na temat festiwalu dostępne są na stronie www.dsgnfestival.com.