Architektura MuratorWydarzeniaMistrzostwa Polski Architektów w Maratonie

Mistrzostwa Polski Architektów w Maratonie

Po raz drugi SARP organizuje maraton architektów. 14 października w Poznaniu pokonać będzie można liczącą przeszło czterdzieści kilometrów trasę, od ul. Grunwaldzkiej, do siedziby Międzynarodowych Targów Poznańskich

Maraton Architektów

II Mistrzostwa Polski Architektów w Maratonie odbywają się w ramach Maratonu Poznań. Wielkopolski bieg uliczny jest najpopularniejszą w Polsce imprezą tego rodzaju; w jednej edycji udział bierze około 4 000 uczestników. Jak dotąd, odbyło się dwanaście edycji, organizowanych co rok. W 2011 po raz pierwszy w biegu oficjalnie wzięli architekci; do końca września trwa rejestracja do udziału w drugiej edycji projektu. Na biegaczy czeka zupełnie nowa trasa

Uczestnicy
W Mistrzostwach Polski Architektów mogą brać absolwenci studiów architektonicznych. Uczestnicy zarejestrować się powinni na stronie internetowej Maratonu Poznań, a ponadto przesłać zgłoszenie celem weryfikacji na adres internetowy sarp@opole.pl (nie później, niż do 30.09.2012). W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko, adres korespondencyjny, jak również datę i miejsce ukończenia studiów architektonicznych oraz uzyskania dyplomu.

Kategorie
Niezależnie od klasyfikacji Maratonu Poznań prowadzona jest klasyfikacja II Mistrzostw Polski Architektów ogólna oraz w kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn:
- 40 dla uczestników, którzy nie ukończyli 40 lat
+ 40 dla uczestników, którzy ukończyli 40 lat
+ 60 dla uczestników, którzy ukończyli 60 lat.

Nagrody
Wszyscy Uczestnicy Mistrzostw otrzymują pamiątkowe medale, dyplomy i upominki ufundowane przez Biuro Podróży ITAKA. Zwycięzcy w klasyfikacji ogólnej i kategoriach wiekowych otrzymują puchary. Ponadto Biuro Podróży ITAKA zapewnia dla zwycięzców klasyfikacji ogólnej nagrody – wycieczki.
Wręczenie nagród i spotkanie biorących udział w biegu architektów będzie miało miejsce w dniu maratonu, o 1615 w pobliżu sceny.

Trasa
start: Grunwaldzka na wysokości ENEA
    Edmunda Taczanowskiego
    Piotra Ściegiennego
    Krzysztofa Arciszewskiego
    Hetmańska
    Dolna Wilda
    Mariana Żelazka
    Droga Dębińska
    Piastowska
    Dolna Wilda
    Hetmańska
    most Przemysła
    Ludwika Zamenhofa
    Józefa Piłsudskiego
    Inflancka
    Kurlandzka
    Szwajcarska

    Walentego Dymka
    Browarna
    Światopełka
    Warszawska
    Podwale
    Augusta Hlonda
    Most Lecha
    Serbska
    aleje Solidarności
    Księcia Mieszka I
    Armii Poznań
    aleje Niepodległości
    Powstańców Wielkopolskich
    Stanisława Matyi
    most Dworcowy
    F. D. Roosevelta
    Bukowska
    meta: plac św. Marka MTP


II Mistrzostwa Polski Architektów w Maratonie
14.10.2012 Poznań

II Mistrzostwa Architektów w Maratonie
Hans Poelzig i styl tworzywa Muzeum Architektury zaprasza na wystawę poświęconą życiu i twórczości Hansa Poelziga, architekta, pedagoga i animatora życia artystycznego we Wrocławiu. Ekspozycja „Z Wrocławia do Nowego Jorku i z powrotem. Hans Poelzig i styl tworzywa” obejmuje projekty i dzieła sztuki użytkowej z okresu, gdy architekt kierował Królewską Szkołą Sztuki i Przemysłu Artystycznego.
Piotr Śmierzewski, kurator tegorocznej edycji Westivalu Architektury w Szczecinie, o głównych założeniach wydarzenia Jednym z głównych kanałów łączących współczesną polską architekturę̨ ze światem są obecni trzydziestolatkowie.
Ewa P. Porębska rozmawia z Jerzym Szczepanikiem-Dzikowskim O wierszach, szkicach, zawodowych wyzwaniach, zabawie i trochę o architekturze. Zapraszamy na spotkanie on-line, podczas którego Ewa P. Porębska rozmawiać będzie z Jerzym Szczepanikiem-Dzikowskim.
Polscy architekci dla uchodźców W obliczu wojny w Ukrainie polscy architekci, tak jak całe społeczeństwo, zareagowali błyskawicznie, oferując uchodźcom pomoc i wsparcie na różnych polach, od zaangażowania w budowę tymczasowych schronień, przez aranżację przestrzeni dla dzieci, po zatrudnienie w biurach.
Maciej Zuber o ostatniej nowelizacji Prawa budowlanego, cyfryzacji oraz ładzie przestrzennym Ład przestrzenny należy do wszystkich, ale jeśli zabraknie rozsądku, czeka nas urbanistyczny nieład
Carl Bäckstrand z White Arkitekter gościem kolejnego wykładu z cyklu Mistrzowie Architektury Katowicki oddział SARP i firma REHAU zapraszają na kolejny wykład z cyklu Mistrzowie Architektury. Tym razem do Katowic przyjedzie architekt Carl Bäckstrand ze szwedzkiego biura White Arkitekter.