Architektura MuratorWydarzeniaNadwiślańskie bulwary - wystawa "Architektury-murator"

Nadwiślańskie bulwary - wystawa "Architektury-murator"

Od 1 lipca do 4 września na nowo oddanym do użytku odcinku warszawskich bulwarów można oglądać przygotowaną przez nasz miesięcznik wystawę Bulwary nad Wisłą – architektoniczna opowieść. Zaprezentowaliśmy na niej zrealizowane w ostatnim czasie nadwiślańskie stołeczne obiekty i przestrzenie publiczne.

Nadwiślańskie bulwary - wystawa "Architektury-murator"
Fot. Marcin Czechowicz

Wystawa powstała w oparciu o materiały tekstowe i ilustracyjne publikowane w „A-m” w latach 2007-2017 – od rozmowy z Andrzejem Wajdą, który miał własną wizję praskiego „dzikiego brzegu”, po najnowsze realizacje na lewym brzegu rzeki takie, jak pawilon Muzeum Sztuki Nowoczesnej autorstwa austriackiego architekta Adolfa Krischanitza. Na planszach pojawiły się znane warszawskie budynki z ostatnich lat: Stadion Narodowy i Centrum Nauki Kopernik, ale także małe nadwiślańskie kluby (Pomost 511), które prezentowaliśmy w 2013 roku na łamach „A-m” pod hasłem Architektura czasu wolnego. Wystawa jest również szansą, by zapoznać się dokładniej z zakończoną w 2015 roku realizacją pierwszego odcinka bulwarów i prawobrzeżną Ścieżką nad Wisłą – miejscem rekreacji już od ponad pięciu lat cieszącym się niesłabnącym powodzeniem wśród warszawiaków – oraz pobliskim Pawilonem Plażowym. Wybrane przez nas przykłady złożyły się na opowieść o tym, jak przez dziesięć lat nadwiślańskie brzegi ożyły, stając się najpopularniejszą przestrzenią dla wypoczynku i rozrywki w stolicy. Na planszach pokazaliśmy fragmenty artykułów, które w całości dostępne są na naszej stronie www.architektura. muratorplus.pl/biblioteka/.

Serwis www.architektura.murator.pl od teraz bez rejestracji! Wychodząc naprzeciw Waszym potrzebom, znosimy obowiązkową rejestrację do serwisu. Dostęp do unikatowych materiałów jest teraz łatwiejszy niż kiedykolwiek przedtem.
Zostań ambasadorem „Architektury-murator” Architektura to Twoja pasja? Żadne z wydarzeń studenckich nie może odbyć się bez Twojego udziału? A przy tym jesteś osobą przedsiębiorczą, odpowiedzialną, zorganizowaną i chcesz reprezentować swój wydział na łamach miesięcznika?
25 lat „Architektury-murator” W 2019 roku mija 25 lat od wydania pierwszego numeru „Architektury-murator”. To również rok, w którym obchodzić będziemy 30. rocznicę pierwszych, częściowo wolnych wyborów w Polsce. Od momentu powstania towarzyszyliśmy wszystkim najważniejszym wydarzeniom w naszym kraju. Poprzez architekturę pokazywaliśmy polską transformację na szerokim tle społecznym, gospodarczym, politycznym.
Redakcja „Architektury-murator” zaczyna ścisłą współpracę z „Zawodem: Architekt”! Agencja 360 Content Team działająca w strukturze naszej grupy wygrała konkurs Izby Architektów RP na wydawanie dwumiesięcznika „Zawód: Architekt”. W kwestiach merytorycznych nowy zespół będzie wspierać redakcja „Architektury-murator”.
Poznajcie Partnerów jubileuszu Obchody 25-lecia „Architektury-murator” będą trwały niemal cały rok 2019, a składać się na nie będzie wiele wydarzeń, których organizacja nie byłaby możliwa bez naszych Partnerów. Poznajcie Partnerów jubileuszu.
Zostań redaktorem "Architektury-murator"! Miesięcznik "Architektura-murator" zatrudni redaktora prowadzącego serwis internetowy www.architektura.murator.pl.