Architektura MuratorWydarzenia Nagroda Architizer A+ Popular Choice Award dla projektu Małopolskiego Ogrodu Sztuki w Krakowie

Nagroda Architizer A+ Popular Choice Award dla projektu Małopolskiego Ogrodu Sztuki w Krakowie

Małopolski Ogród Sztuki w Krakowie, zaprojektowany przez architektów z biura  Ingarden & Ewý Architekci zwyciężył w internetowym głosowaniu w konkursie amerykańskiego portalu architektonicznego Architizer.com w kategorii obiektów kultury:  teatrów i centrów sztuki performatywnej

Małopolski Ogród Sztuki (projekt: Ingarden & Ewý Architekci) zdobył nagrodę Architizer A+ Popular Choice Award. Konkurs organizowany jest przez popularny amerykański portal internetowy Architizer, prezentujący współczesną architekturę na świecie.
Biorące udział w konkursie Architizer A+ Awards projekty rywalizowały w 52 kategoriach, zebranych w dwie grupy. Pierwsza obejmuje między innymi budynki mieszkalne, obiekty handlowe i kulturalne, przy czym projektanci mogą zgłaszać wyłącznie realizacje ukończone w ciągu trzech ostatnich lat. W drugiej grupie znalazły się kategorie pozwalające na prezentowanie także niezrealizowanych projektów, stanowiących nowatorskie rozwiązania problemów społecznych czy ekologicznych. Zrównoważona architektura, transformacja przestrzeni miejskiej, mobilność - to niektóre z tematów. Uroczystość wręczenia nagród  odbędzie się 16 maja 2013 w Nowym Jorku. Zaprezentowane wówczas  zostaną obiekty nagrodzone przez internautów oraz przez jury, w składzie którego znaleźli się m. in. Rem Koolhaas, Steven Holl czy kurator Barry Bergdoll. 

W kategorii teatrów i centrów sztuki performatywnej Małopolski Ogród Sztuki konkurował w finale z: Centrum Konferencyjnym w Dalian w Chinach (COOP Himmelblau), teatrem LCT3 w Lincoln Center w Nowym Jorku (H3 Hardy Collaboration), Roberto Cantoral Concert Hall w Coyoacan w Meksyku (Broissin Architects), Yurihonjo City Cultural Center, w Akita, Japonia (Chiaki Arai). W drugim etapie zwycięzców wyłoniło głosowanie, w którym uczestniczyło około 150000  internautów.

W innych kategoriach o nagrodę walczyły także dwa polskie projekty – Dom Kereta (Jakub Szczęsny i Centrala) – który zakwalifikował się do finału w kategorii Architecture + Living Small, oraz Dom Mai (Ultra Architects), który otrzymał wyróżnienie w kategorii Landscape + Gardens.