Architektura MuratorWydarzeniaNagroda Ministra Inwestycji za wybitne osiągnięcia w architekturze 2019

Nagroda Ministra Inwestycji za wybitne osiągnięcia w architekturze 2019

Minister Inwestycji i Rozwoju po raz kolejny przyznał nagrody w dziedzinie architektury i planowania przestrzennego. Wśród laureatów m.in. Bolesław Stelmach, Ewa Kuryłowicz i Bogusław Wowrzeczka.

Nagroda Ministra Inwestycji za wybitne osiągnięcia w architekturze 2019
Wieżowiec Q22 w Warszawie, fot. Marcin Czechowicz

Podczas otwarcia międzynarodowych targów BUDMA 2019 w Poznaniu po raz kolejny przyznano nagrody Ministra Inwestycji i Rozwoju za wybitne osiągnięcia twórcze w dziedzinach architektury i budownictwa oraz planowania i zagospodarowania przestrzennego. Na podstawie przesłanych zgłoszeń resort przyznał nagrody główne i wyróżnienia w każdej z dwóch kategorii.

W dziedzinie architektury nagrodę otrzymał Bolesław Stelmach z zespołem, w składzie: Marek Zarzeczny, Rafał Szmigielski, Zbigniew Wypych i Sławomir Kłos, za realizację Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Wyróżniono Ewę Kuryłowicz z zespołem (Jacek Świderski, Max Dobkowski, Julita Jaskulska, Magdalena Pawlak, Marcin Szubski, Michał Tęskny, Anna Łaszkiewicz i Piotr Kuczyński) za wieżowiec Q22 w Warszawie, Jakuba Baczyńskiego z firmy Prochem, Bogusława Wowrzeczkę z Manufaktury nr 1, Michała Tellera z pracowni Teller Architekci i Filipa Łapińskiego z biura Łapiński Architekci za zakład termicznego przekształcania odpadów w Krakowie, a także Viktora Markelja, Pana Roka Mlakara i Dusana Rozica z Ponting Consulting Engineers oraz Adama Nadolnego, Krystiana Majochę i Tomasza Michnowicza z Mostów Gdańsk za zwodzoną kładkę na Wyspę Ołowiankę w Gdańsku.

W kategorii planowanie i zagospodarowanie przestrzenne nagrodę główną otrzymało Biuro Rozwoju Gdańska za opracowanie nowego studium (zespół w składzie m.in. Edyta Damszel-Turek, Małgorzata Górecka, Bogusław Grechuta, Irena Grzywacz, Maria Magdalena Koprowska, Małgorzata Momont, Agnieszka Ostrzycka, Maciej Rogocz, Irena Romasiuk, Karolina Rospęk-Aszyk, Monika Rościszewska, Wiesława Szermer), a wyróżnienie Marceli Łasocha, Agata Walczak i Aleksandra Rembowska-Wójcik, za Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego obszaru „Kazimierz” w Krakowie.

Sumienie detalu – kolejna edycja Forum Designu i Architektury. Budma 2021 Tegoroczne Forum Designu i Architektury odbędzie się 3 lutego w formule on-line. Wśród gości między innymi Tim Inglod, Lars Emil Kragh, Małgorzata Kucewicz, Zbigniew Maćków, Milena Trzcińska i Jakub Głaz.
BUDMA 2019 – podsumowanie 28. edycji Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury Blisko 50 000 gości, 1000 wystawców, 43 produkty nagrodzone Złotym Medalem MTP, ponad 150 targowych premier rynkowych, a także prezentacja biur architektonicznych i rozstrzygnięcie pierwszej edycji konkursu Architecture BUDMA Award. Podsumowujemy tegoroczną odsłonę Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA 2019.
Budma Award 2019 – znamy finalistów konkursu ABA – Architecture Budma Award Jury pierwszej edycji konkursu Architecture BUDMA Award do ścisłego finału nominowało pięć obiektów. Wyniki poznamy 12 lutego podczas gali otwarcia Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA 2019.
BUDMA 2019 – wydarzenia dla architektów Już 12 lutego Poznań ponownie stanie się miejscem prezentacji najnowszych osiągnięć w dziedzinie szeroko rozumianej architektury. W programie m.in. spotkania i dyskusje wokół innowacyjnych rozwiązań dla projektantów oraz ostatnich zmian legislacyjnych.
Targi BUDMA 2018 - wydarzenia dla architektów Kulisy powstawania poznańskiego Bałtyku i wyzwania stawiane przez nowoczesne mega-miasta - oto tematy dwóch spotkań, które odbędą się w trakcie Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury w Poznaniu w dniach 30 stycznia - 2 lutego.
Targi BUDMA 2018 Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA w Poznaniu odbędą się w terminie 30 stycznia – 2 lutego 2018. Podczas targów odbędzie się szereg wydarzeń, skierowanych do czterech grup: handlowców, wykonawców, architektów i projektantów oraz inwestorów.