Architektura MuratorWydarzeniaNajlepsze realizacje współczesnej architektury: nabór zgłoszeń do nagrody World Architecture Festival 2014

Najlepsze realizacje współczesnej architektury: nabór zgłoszeń do nagrody World Architecture Festival 2014

World Architecture Festival 2014 odbędzie się w dniach 1-3 października 2014 na terenie Marina Bay Sands w Singapurze. Do 30 maja można wysyłać zgłoszenia do nagrody architektonicznej jednego z największych światowych festiwali współczesnej architektury

World Architecture Festival to okazja do wymiany myśli i doświadczeń architektów z całego świata. Hasło przewodnie konferencji, spotkań i wykładów organizowanych podczas tegorocznej edycji festiwalu to "Architekci i miasto". Wystąpienia prelegentów będą się koncentrować wokół wpływu architektów na infrastrukturę, planowanie, technologię, politykę oraz pytania, w jaki sposób wymienione czynniki kształtują pracę architekta. W szeregu prezentacji i dyskusji wezmą udział tacy reprezentanci współczesnej architektury jak Richard Rogers (Wielka Brytania), Rocco Yim (Hong Kong) oraz twórcy polityki miejskiej, m.in. Thomas Wright, dyrektor wykonawczy The New York Planning Association.

Podobnie jak w dwie poprzednie edycje, World Architecture Festival 2014 odbędzie się w zaprojektowanym przez Moshe Safdiego kompleksie Marina Bay Sands Resort w Singapurze. Nagroda architektoniczna festiwalu przyznawana jest w dwudziestu ośmiu kategoriach podzielonych na trzy grupy: ukończone budynki, projekty krajobrazu oraz projekty przyszłości. Zwycięzcy każdej z kategorii wezmą udział w rywalizacji o nagrodę World Building of the Year, przyznawaną przez "super-jury" w składzie: Richard Rogers - przewodniczący, Rocco Yim, Julie Eizenberg, Enric Ruiz Geli i Peter Rich. Zgłoszenia konkursowe przyjmowane są do 30 maja 2014 roku. Koszt zgłoszenia w każdej z kategorii wynosi wynosi 700 USD.

World Architecture Festival jest powiązany z INSIDE World Festival of Interiors, który koncentruje się na najlepszych realizacjach architektury wnętrz z ubiegłego roku. Nabór zgłoszeń trwa również do 30 maja 2014.

Poniżej zdjęcia lokalizacji World Architecture Festival:

-Marina Bay Sands Resort, Moshe Safdie
-The Art and Science Museum, also designed by Moshe Safdie
-Helix Bridge, Cox Rayner Architects
-Gardens by the Bay, Wilkinson Eyre, Gustafson Porter, Grant Associates

Międzynarodowy festiwal architektury World Architecture Festiwal
Wodny Park Tychy projektu TKHolding Nowy park wodny w Tychach wytwarza energię również na potrzeby miasta. Przez pierwsze siedem miesięcy specjalne agregaty wyprodukowały jej 9234 MWh. Wytworzenie takiej ilości w elektrowni konwencjonalnej wymagałoby zużycia 3633 ton węgla.
Trzy realizacje i trzy projekty w finale World Architecture Festival 2019 Organizowany od 2008 roku World Architecture Festival to wciąż jedna z najgłośniejszych i najbardziej promowanych międzynarodowych imprez architektonicznych. W tym roku wśród 534 projektów i realizacji na tzw. krótkiej liście znalazło się tylko 6 z Polski.
Architectural Photography Awards 2018 – Polak wśród finalistów międzynarodowego konkursu na najlepsze zdjęcie architektury Zdjęcie polskiego fotografa Pawła Paniczko przedstawiające Long Museum West Bund w Szanghaju znalazło się wśród 20 finalistów konkursu Architectural Photography Awards 2018 towarzyszącego 11. edycji World Architecture Festival. Do 30 listopada na wybrane fotografie może też głosować publiczność.
World Architecture Festival 2017 Szacuje się, że podczas festiwali WAF i INSIDE halę Berlin Arena odwiedziło ponad 2000 architektów i dizajnerów z całego świata. Nominowanych projektów było aż 512, w ramach WAF oceniano je w 32 kategoriach, a w ramach INSIDE – w 9. Prezentacjom architektów i projektantów przyglądało się 93 sędziów. Warto dodać, że w kategorii Higher Education & Research jednym z jurorów był polski architekt Robert Konieczny, laureat poprzedniej edycji WAF („A-m” 1/2017) – relacja Jakuba Figla i Filipa Kurasza.
World Architecture Festival 2017: zwycięzcy wszystkich kategorii Dobiegła końca tegoroczna edycja festiwalu World Architecture Festival, odbywająca się w Berlinie. Za projekt roku jury uznało odbudowę wioski Guanming w Chinach, obróconej w gruz po trzęsieniu ziemi w 2014. W tym roku nie nagrodzono żadnych realizacji z Polski.
Przełomy Najlepszym Budynkiem Świata 2016 roku Centrum Dialogu Przełomy projektu KWK Promes zdobyło prestiżowy tytuł The World Building of the Year 2016 na Światowym Festiwalu Architektury w Berlinie.