Architektura MuratorWydarzeniaNajważniejsze w domu. Kuchnia i łazienka – konferencja online dla profesjonalistów i miłośników pięknych wnętrz

Najważniejsze w domu. Kuchnia i łazienka – konferencja online dla profesjonalistów i miłośników pięknych wnętrz

Podczas dyskusji i warsztatów z udziałem m.in. architektów i architektów wnętrz dowiemy się, jak nowinki techniczne mogą uczynić nasze życie zdrowszym, łatwiejszym i przyjemniejszym. Poznamy najnowsze technologie, modne materiały i wzory oraz funkcjonalne rozwiązania przestrzenne.

Najważniejsze w domu. Kuchnia i łazienka – konferencja online  dla profesjonalistów i miłośników pięknych wnętrz

TIME S.A., wydawca czołowych mediów o tematyce wnętrzarskiej, zaprasza na konferencję online Najważniejsze w domu. Kuchnia i łazienka. Wydarzenie odbędzie się 17 czerwca o godz. 12.00 na stronie najwazniejszewdomu.pl.

Konferencja skierowana jest do architektów, projektantów, studentów, stylistów, blogerów i wszystkich, którzy są zainteresowani tematyką wnętrzarską. Jej celem jest prezentacja najnowszych trendów w projektowaniu wnętrz oraz technologii mających podnieść komfort użytkowania i spełniających wymagania pro-ekologiczne. Tematem spotkania będą zmiany stylu życia i ich wpływ na kształtowanie najważniejszych pomieszczeń – kuchni i łazienki.

Kilkanaście lat temu kuchnia otwierając się na salon, przejęła jego styl. Teraz bywa również miejscem nauki i pracy zdalnej, przejmuje więc funkcję gabinetu. A to oznacza konieczność nowego spojrzenia na tę przestrzeń – mówi Agnieszka Gruszczyńska-Hyc, redaktor naczelna „Dobrego Wnętrza”, „M jak Mieszkanie” i Urzadzamy.pl. – Równie wyraźnie zmienia się łazienka, staje się tak potrzebnym miejscem relaksu. W myśleniu o projektowaniu wnętrz towarzyszy nam świadomość wyzwań związanych z ekologią, z uwagą obserwujemy nowe rozwiązania technologiczne. Mogą uczynić życie zdrowszym i łatwiejszym, o ile będziemy potrafili wykorzystać ich potencjał. Wyposażanie kuchni i łazienki jest kosztowne – potrzebna jest wiedza, by wybrać odpowiednie. To zadanie dla projektantów i architektów, którzy są  przewodnikami dla użytkowników. Stąd pomysł, by wspierać ich w rozwoju kompetencji i wymianie doświadczeń.

W ramach konferencji odbędą się prelekcje i warsztaty, podczas których eksperci opowiedzą:
• jak nowe funkcje pełnią kuchnia i łazienka i jak wpływa to na ich przestrzeń
• w jaki sposób nowe wyposażenie i materiały wykończeniowe pozwalają podmieść komfort życia użytkowników
• jak pomóc inwestorom w stworzeniu wyjątkowej i bezpiecznej przestrzeni do życia
• jak pogodzić troskę o środowisko z wygodą użytkowników kuchni i łazienek

Koordynatorką spotkania jest Agnieszka Gruszczyńska-Hyc – redaktor naczelna miesięczników „Dobre Wnętrze” i „M jak Mieszkanie”, magazynu „Kuchnia i Łazienka” oraz serwisu Urzadzamy.pl. Wspierają ją Dorota Jaworska – redaktor naczelna miesięcznika „Moje Mieszkanie” oraz zespół redakcyjny. Wśród prelegentów udział zapowiedzieli projektanci wnętrz, eksperci czołowych marek i specjaliści związani z tematyką kuchenną i łazienkową. Spotkania poprowadzi Jarosław Kulczycki.

Więcej informacji i bezpłatna rejestracja na stronie: http://najwazniejszewdomu.pl.

Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie ma już 30 lat! W grudniu 1990 roku Jacek Purchla wspólnie z Izabellą Cywińską, Andrzejem Pelczarem, Krzysztofem Skubiszewskim i Jackiem Woźniakowskim podpisali akt założycielski Fundacji Międzynarodowe Centrum Kultury. Dziś to jedna z najważniejszych polskich instytucji.  Nie tylko podejmuje istotny dialog na temat dziedzictwa Europy Środkowej, ale też reprezentuje nasz kraj w organizacjach międzynarodowych takich jak UNESCO, Rada Europy czy Grupa Wyszehradzka.
ARCH_app: mobilna aplikacja nie tylko dla architektów Twórcy aplikacji od lat sami organizują wydarzenia dla architektów. Teraz przygotowali narzędzie, które pozwoli na bieżąco śledzić różne eventy architektoniczne.
Polacy na biennale architektury w Wenecji! 22 maja rozpoczęło się 17. biennale architektury w Wenecji. Wystawę w pawilonie polskim stworzył wybrany w konkursie kolektyw PROLOG +1, ale to nie jedyni Polacy zaproszeni do udziału w tegorocznej wystawie.
Łódź Design Festival 2021: subiektywny przewodnik po tegorocznej edycji 15. edycja Łódź Design Festival to dziesięć dni wyjątkowych wystaw na terenie miasta i trzy dni wydarzeń online z udziałem najlepszych ekspertów z branży – wszystko bezpłatnie i bez rejestracji. Tegoroczna edycja trwa od 14 do 23 maja.
O budowie Zielonego Centrum Pomocy Dzieciom: webinar Koło Oddziału Warszawskiego SARP Architekci Bez Granic zaprasza na spotkanie z Magdaleną Federowicz-Boule i Moniką Sajkowską zaangażowanymi w realizację Zielonego Centrum Pomocy Dzieciom. Projekt zakłada powstanie zielonej przestrzeni wspomagającej terapię dzieci krzywdzonych i wykorzystywanych seksualnie.
Tennis Archi Cup 2021 Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią, Tennis Archi Cup, czyli największe w Polsce wydarzenie tenisowe dla architektów, wraca do kalendarza imprez sportowych.