Architektura MuratorWydarzeniaNajważniejsze w domu. Kuchnia i łazienka – konferencja online dla profesjonalistów i miłośników pięknych wnętrz

Najważniejsze w domu. Kuchnia i łazienka – konferencja online dla profesjonalistów i miłośników pięknych wnętrz

Podczas dyskusji i warsztatów z udziałem m.in. architektów i architektów wnętrz dowiemy się, jak nowinki techniczne mogą uczynić nasze życie zdrowszym, łatwiejszym i przyjemniejszym. Poznamy najnowsze technologie, modne materiały i wzory oraz funkcjonalne rozwiązania przestrzenne.

Najważniejsze w domu. Kuchnia i łazienka – konferencja online  dla profesjonalistów i miłośników pięknych wnętrz

TIME S.A., wydawca czołowych mediów o tematyce wnętrzarskiej, zaprasza na konferencję online Najważniejsze w domu. Kuchnia i łazienka. Wydarzenie odbędzie się 17 czerwca o godz. 12.00 na stronie najwazniejszewdomu.pl.

Konferencja skierowana jest do architektów, projektantów, studentów, stylistów, blogerów i wszystkich, którzy są zainteresowani tematyką wnętrzarską. Jej celem jest prezentacja najnowszych trendów w projektowaniu wnętrz oraz technologii mających podnieść komfort użytkowania i spełniających wymagania pro-ekologiczne. Tematem spotkania będą zmiany stylu życia i ich wpływ na kształtowanie najważniejszych pomieszczeń – kuchni i łazienki.

Kilkanaście lat temu kuchnia otwierając się na salon, przejęła jego styl. Teraz bywa również miejscem nauki i pracy zdalnej, przejmuje więc funkcję gabinetu. A to oznacza konieczność nowego spojrzenia na tę przestrzeń – mówi Agnieszka Gruszczyńska-Hyc, redaktor naczelna „Dobrego Wnętrza”, „M jak Mieszkanie” i Urzadzamy.pl. – Równie wyraźnie zmienia się łazienka, staje się tak potrzebnym miejscem relaksu. W myśleniu o projektowaniu wnętrz towarzyszy nam świadomość wyzwań związanych z ekologią, z uwagą obserwujemy nowe rozwiązania technologiczne. Mogą uczynić życie zdrowszym i łatwiejszym, o ile będziemy potrafili wykorzystać ich potencjał. Wyposażanie kuchni i łazienki jest kosztowne – potrzebna jest wiedza, by wybrać odpowiednie. To zadanie dla projektantów i architektów, którzy są  przewodnikami dla użytkowników. Stąd pomysł, by wspierać ich w rozwoju kompetencji i wymianie doświadczeń.

W ramach konferencji odbędą się prelekcje i warsztaty, podczas których eksperci opowiedzą:
• jak nowe funkcje pełnią kuchnia i łazienka i jak wpływa to na ich przestrzeń
• w jaki sposób nowe wyposażenie i materiały wykończeniowe pozwalają podmieść komfort życia użytkowników
• jak pomóc inwestorom w stworzeniu wyjątkowej i bezpiecznej przestrzeni do życia
• jak pogodzić troskę o środowisko z wygodą użytkowników kuchni i łazienek

Koordynatorką spotkania jest Agnieszka Gruszczyńska-Hyc – redaktor naczelna miesięczników „Dobre Wnętrze” i „M jak Mieszkanie”, magazynu „Kuchnia i Łazienka” oraz serwisu Urzadzamy.pl. Wspierają ją Dorota Jaworska – redaktor naczelna miesięcznika „Moje Mieszkanie” oraz zespół redakcyjny. Wśród prelegentów udział zapowiedzieli projektanci wnętrz, eksperci czołowych marek i specjaliści związani z tematyką kuchenną i łazienkową. Spotkania poprowadzi Jarosław Kulczycki.

Więcej informacji i bezpłatna rejestracja na stronie: http://najwazniejszewdomu.pl.

Nowy cykl studenckich webinarów na temat konstrukcji dachów Uniwersytet Zielonogórski, Politechnika Warszawska, Politechnika Śląska, Uniwersytet Rolniczy w Krakowie – to uczelnie, których studenci wzięli już udział w webinarach i warsztatach prowadzonych przez ekspertów firmy Dörken. W nowym roku producent membran dachowych zapowiada kontynuację cyklu zawodowych szkoleń.
Krzysztof Ingarden o miejskich utopiach. Kolejny webinar 2031 NOW Fundacja Globalworth i stowarzyszenie Igloo – Habitat and Architecture zapraszają na kolejne webinarium z cyklu „2031 NOW”. Spotkanie on-line z Krzysztofem Ingardenem towarzyszy konkursowi 2031 NOW_our cities in 10 years, którego partnerem medialnym jest „Architektura-murator”.
Najważniejsze wydarzenia architektoniczne 2021 roku Początek roku to tradycyjnie czas podsumowań. W ciągu ostatnich 12 miesięcy wiele działo się też w polskiej i światowej architekturze. Zyskaliśmy własnego przedstawiciela przy okrągłym stole Nowego Europejskiego Bauhausu, po rocznej przerwie spowodowanej pandemią odbyło się biennale architektury w Wenecji, a wśród nominacji do EU Mies van der Rohe Award 2022 znalazła się rekordowa liczba obiektów z Polski. Prezentujemy nasz subiektywny przegląd  najważniejszych wydarzeń architektonicznych 2021 roku.
Galeria Architektury Polskiej: nowa wystawa stała w Muzeum Narodowym w Krakowie W Kamienicy Szołayskich można już oglądać nową wystawę poświęconą współczesnej polskiej architekturze. Kuratorom udało się zebrać w jednym miejscu rysunki i makiety najważniejszych realizacji ostatnich 120 lat. Na ekspozycji zobaczymy też modele z kolekcji „Architektury-murator” przekazanej w 2014 roku do zbiorów Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.
Kengo Kuma w Krakowie. Eksperyment. Materiał. Architektura Najnowsze projekty Kengo Kumy można oglądać na wystawie „Eksperyment. Materiał. Architektura” w krakowskim Muzeum Manggha. Uzupełnieniem ekspozycji jest drewniana instalacja zaprojektowana przez pracownię Japończyka we współpracy z Wydziałem Architektury i Sztuk Pięknych Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego.
Pozdrowienia z powiatów! Architektura II RP na peryferiach Wystawa „Pozdrowienia z powiatów!” stanowi podsumowanie lokalnych działań realizowanych przez NIAiU w latach 2020-2021. Zobaczymy najciekawsze przykłady międzywojennej architektury powstającej poza głównymi ośrodkami II Rzeczpospolitej.