Architektura MuratorWydarzeniaNajważniejsze w domu. Kuchnia i łazienka – konferencja online dla profesjonalistów i miłośników pięknych wnętrz

Najważniejsze w domu. Kuchnia i łazienka – konferencja online dla profesjonalistów i miłośników pięknych wnętrz

Podczas dyskusji i warsztatów z udziałem m.in. architektów i architektów wnętrz dowiemy się, jak nowinki techniczne mogą uczynić nasze życie zdrowszym, łatwiejszym i przyjemniejszym. Poznamy najnowsze technologie, modne materiały i wzory oraz funkcjonalne rozwiązania przestrzenne.

Najważniejsze w domu. Kuchnia i łazienka – konferencja online  dla profesjonalistów i miłośników pięknych wnętrz

TIME S.A., wydawca czołowych mediów o tematyce wnętrzarskiej, zaprasza na konferencję online Najważniejsze w domu. Kuchnia i łazienka. Wydarzenie odbędzie się 17 czerwca o godz. 12.00 na stronie najwazniejszewdomu.pl.

Konferencja skierowana jest do architektów, projektantów, studentów, stylistów, blogerów i wszystkich, którzy są zainteresowani tematyką wnętrzarską. Jej celem jest prezentacja najnowszych trendów w projektowaniu wnętrz oraz technologii mających podnieść komfort użytkowania i spełniających wymagania pro-ekologiczne. Tematem spotkania będą zmiany stylu życia i ich wpływ na kształtowanie najważniejszych pomieszczeń – kuchni i łazienki.

Kilkanaście lat temu kuchnia otwierając się na salon, przejęła jego styl. Teraz bywa również miejscem nauki i pracy zdalnej, przejmuje więc funkcję gabinetu. A to oznacza konieczność nowego spojrzenia na tę przestrzeń – mówi Agnieszka Gruszczyńska-Hyc, redaktor naczelna „Dobrego Wnętrza”, „M jak Mieszkanie” i Urzadzamy.pl. – Równie wyraźnie zmienia się łazienka, staje się tak potrzebnym miejscem relaksu. W myśleniu o projektowaniu wnętrz towarzyszy nam świadomość wyzwań związanych z ekologią, z uwagą obserwujemy nowe rozwiązania technologiczne. Mogą uczynić życie zdrowszym i łatwiejszym, o ile będziemy potrafili wykorzystać ich potencjał. Wyposażanie kuchni i łazienki jest kosztowne – potrzebna jest wiedza, by wybrać odpowiednie. To zadanie dla projektantów i architektów, którzy są  przewodnikami dla użytkowników. Stąd pomysł, by wspierać ich w rozwoju kompetencji i wymianie doświadczeń.

W ramach konferencji odbędą się prelekcje i warsztaty, podczas których eksperci opowiedzą:
• jak nowe funkcje pełnią kuchnia i łazienka i jak wpływa to na ich przestrzeń
• w jaki sposób nowe wyposażenie i materiały wykończeniowe pozwalają podmieść komfort życia użytkowników
• jak pomóc inwestorom w stworzeniu wyjątkowej i bezpiecznej przestrzeni do życia
• jak pogodzić troskę o środowisko z wygodą użytkowników kuchni i łazienek

Koordynatorką spotkania jest Agnieszka Gruszczyńska-Hyc – redaktor naczelna miesięczników „Dobre Wnętrze” i „M jak Mieszkanie”, magazynu „Kuchnia i Łazienka” oraz serwisu Urzadzamy.pl. Wspierają ją Dorota Jaworska – redaktor naczelna miesięcznika „Moje Mieszkanie” oraz zespół redakcyjny. Wśród prelegentów udział zapowiedzieli projektanci wnętrz, eksperci czołowych marek i specjaliści związani z tematyką kuchenną i łazienkową. Spotkania poprowadzi Jarosław Kulczycki.

Więcej informacji i bezpłatna rejestracja na stronie: http://najwazniejszewdomu.pl.

Akademia Miasta: trwa nabór do 6. edycji bezpłatnego kursu miejskiego Do 29 września można nadsyłać zgłoszenia do 6. edycji Akademii Miasta – interdyscyplinarnego kursu dla wszystkich zainteresowanych teorią i praktyką tworzenia miast wrażliwych. W tym roku warsztaty poprowadzą m.in. Joanna Erbel, Fundacja Agro-Perma-Lab, Wojciech Kłosowski i Kacper Pobłocki.
Czasoprzestrzeń Zbioru: nowa wystawa w Muzeum Architektury we Wrocławiu Wystawa „Czasoprzestrzeń Zbioru” będzie pierwszą po niemal dwudziestu latach prezentacją  części kolekcji sztuki współczesnej ze zbiorów własnych Muzeum Architektury.
Specjalna edycja Łódź Design Festival: 16-19 września 2021 Specjalna edycja Łódź Design Festival pod hasłem LEPIEJ 2.0 wystartuje już 16 września. W programie znajdzie aż 20 wystaw! Wszystkie będzie można zwiedzić bezpłatnie!
Mistrzowie Architektury w Pradze Mieszkańcy Pragi będą mieli okazję zobaczyć wystawę podsumowującą dotychczasową historię cyklu Mistrzowie Architektury organizowanego przez katowicki SARP od 2004 roku. Podczas wernisażu odbędzie się też polsko-czeska dyskusja na temat realiów projektowania w obu krajach z udziałem m.in. Małgorzaty Pilinkiewicz, Tomasza Studniarka i Olega Hamana, prezesa Stowarzyszenia Czeskich Architektów.
Warsaw Home & Contract 2021: piąta edycja największych w Europie Środkowo-Wschodniej międzynarodowych targów wnętrz Tegoroczne targi Warsaw Home & Contract odbędą się w standardowej formule w dniach 27-30 października. Jak zapowiadają organizatorzy, będą to największe targi meblowe i wnętrzarskie w Europie w 2021 roku. Do tej pory swój udział potwierdziło blisko 500 wystawców.
Koszt elewacji z blachy. Rozwiązania systemowe w zabytkowej oraz we współczesnej architekturze: webinar „Architektury-murator” Redakcja „Architektury-murator” zaprasza na webinar „Koszt elewacji z blachy. Rozwiązania systemowe w zabytkowej oraz we współczesnej architekturze”. Systemy elewacji w technologii rąbka, łuski, paneli i kaset oraz najnowsze rozwiązania z użyciem paneli perforowanych i siatek cięto-ciągnionych omówi Igor Pilutkiewicz, Marketing Manager w firmie RHEINZINK.