Architektura MuratorWydarzeniaNajważniejsze w domu. Kuchnia i łazienka – konferencja online dla profesjonalistów i miłośników pięknych wnętrz

Najważniejsze w domu. Kuchnia i łazienka – konferencja online dla profesjonalistów i miłośników pięknych wnętrz

Podczas dyskusji i warsztatów z udziałem m.in. architektów i architektów wnętrz dowiemy się, jak nowinki techniczne mogą uczynić nasze życie zdrowszym, łatwiejszym i przyjemniejszym. Poznamy najnowsze technologie, modne materiały i wzory oraz funkcjonalne rozwiązania przestrzenne.

Najważniejsze w domu. Kuchnia i łazienka – konferencja online  dla profesjonalistów i miłośników pięknych wnętrz

TIME S.A., wydawca czołowych mediów o tematyce wnętrzarskiej, zaprasza na konferencję online Najważniejsze w domu. Kuchnia i łazienka. Wydarzenie odbędzie się 17 czerwca o godz. 12.00 na stronie najwazniejszewdomu.pl.

Konferencja skierowana jest do architektów, projektantów, studentów, stylistów, blogerów i wszystkich, którzy są zainteresowani tematyką wnętrzarską. Jej celem jest prezentacja najnowszych trendów w projektowaniu wnętrz oraz technologii mających podnieść komfort użytkowania i spełniających wymagania pro-ekologiczne. Tematem spotkania będą zmiany stylu życia i ich wpływ na kształtowanie najważniejszych pomieszczeń – kuchni i łazienki.

Kilkanaście lat temu kuchnia otwierając się na salon, przejęła jego styl. Teraz bywa również miejscem nauki i pracy zdalnej, przejmuje więc funkcję gabinetu. A to oznacza konieczność nowego spojrzenia na tę przestrzeń – mówi Agnieszka Gruszczyńska-Hyc, redaktor naczelna „Dobrego Wnętrza”, „M jak Mieszkanie” i Urzadzamy.pl. – Równie wyraźnie zmienia się łazienka, staje się tak potrzebnym miejscem relaksu. W myśleniu o projektowaniu wnętrz towarzyszy nam świadomość wyzwań związanych z ekologią, z uwagą obserwujemy nowe rozwiązania technologiczne. Mogą uczynić życie zdrowszym i łatwiejszym, o ile będziemy potrafili wykorzystać ich potencjał. Wyposażanie kuchni i łazienki jest kosztowne – potrzebna jest wiedza, by wybrać odpowiednie. To zadanie dla projektantów i architektów, którzy są  przewodnikami dla użytkowników. Stąd pomysł, by wspierać ich w rozwoju kompetencji i wymianie doświadczeń.

W ramach konferencji odbędą się prelekcje i warsztaty, podczas których eksperci opowiedzą:
• jak nowe funkcje pełnią kuchnia i łazienka i jak wpływa to na ich przestrzeń
• w jaki sposób nowe wyposażenie i materiały wykończeniowe pozwalają podmieść komfort życia użytkowników
• jak pomóc inwestorom w stworzeniu wyjątkowej i bezpiecznej przestrzeni do życia
• jak pogodzić troskę o środowisko z wygodą użytkowników kuchni i łazienek

Koordynatorką spotkania jest Agnieszka Gruszczyńska-Hyc – redaktor naczelna miesięczników „Dobre Wnętrze” i „M jak Mieszkanie”, magazynu „Kuchnia i Łazienka” oraz serwisu Urzadzamy.pl. Wspierają ją Dorota Jaworska – redaktor naczelna miesięcznika „Moje Mieszkanie” oraz zespół redakcyjny. Wśród prelegentów udział zapowiedzieli projektanci wnętrz, eksperci czołowych marek i specjaliści związani z tematyką kuchenną i łazienkową. Spotkania poprowadzi Jarosław Kulczycki.

Więcej informacji i bezpłatna rejestracja na stronie: http://najwazniejszewdomu.pl.

Architektura jest najważniejsza: Ingarden, Lewicki, Wróbel Muzeum Architektury we Wrocławiu zaprasza na dyskusję z udziałem krakowskich architektów – Krzysztofa Ingardena, Piotra Lewickiego i Piotra Wróbla. Spotkanie organizowane jest w ramach wystawy „Tomasz Mańkowski. Architektura jest najważniejsza”.
Walka o ulice: nowa edycja festiwalu Warszawa w Budowie Tematem nadchodzącej edycji festiwalu Warszawa w Budowie będzie funkcjonowanie ulicy w różnych formach i odsłonach. Przyjrzymy się współczesnej rewolucji w budowie miast: sadzeniu zieleni, zatrzymywaniu wody deszczowej i ograniczaniu roli samochodu na rzecz komunikacji zbiorowej – zapowiada Jan Mencwel, jeden z kuratorów tegorocznej edycji.
Warsztaty projektowe nie tylko dla architektów Jak projektować miasta sprawiedliwe płciowo? Jak powtórnie używać materiałów? Jak tworzyć przestrzenie spotkań różnych użytkowników i różnych gatunków? Wrocławski SARP zaprasza młodych entuzjastów do udziału w warsztatach projektowych w ramach 10. edycji Dolnośląskiego Festiwalu Architektury DoFA.
A to Polska właśnie: pokaz filmów i dyskusja z udziałem Ewy P. Porębskiej, Aleksandry Stępień-Dąbrowskiej i Michała Dudy Dwa filmowe dokumenty, „Zawód Architekt” i „Czerwony Pałac”, zrealizowane w 1992 i 1993 roku według scenariusza Zyty Kusztry i Ewy P. Porębskiej dla TVP, staną się punktem wyjścia do rozmowy o specyfice polskiego projektowania, którego nieodłącznym elementem wydaje się bardziej lub mniej kontrolowany chaos. W dyskusji moderowanej przez dyrektora Muzeum Architektury we Wrocławiu Michała Dudę udział wezmą  Ewa P. Porębska, redaktor naczelna „Architektury-murator”, oraz Aleksandra Stępień-Dąbrowska, historyczka sztuki, badaczka i popularyzatorka architektury.
Living Contrasts w Warszawie: podsumowanie wydarzenia 22 września w warszawskim Instytucie Energetyki odbyła się kolejna część europejskiego programu Living Contrasts organizowanego przez firmę Trilux. Święto światła i spotkanie inwestorów, architektów oraz projektantów oświetlenia. Głównym tematem wydarzenia było światło jak element osiągania celów zrównoważonego biznesu. Jakie wnioski wybrzmiały podczas paneli i co ma do powiedzenia światło w czasach kryzysu energetycznego? Podsumowujemy wydarzenie.
Antropocen: architektura trwała, użyteczna, piękna i... niezwykle szkodliwa Miasta i architektura w obecnej skali zaburzają naturalne cykle przyrody, emitują zanieczyszczenia i zawłaszczają kolejne przestrzenie. Jednocześnie nie sposób wyobrazić sobie funkcjonowania człowieka poza architekturą. W warszawskim Zodiaku można oglądać wystawę „Antropocen” próbującą opisać wpływ architektury na środowisko życia wszystkich gatunków i bytów na Ziemi.