Architektura MuratorWydarzeniaNIE materialna architektura

NIE materialna architektura

Z cyklu „KOŁO architektury” spotkanie z Robertem Koniecznym, autorem najsłynniejszych domów na świecie - Aatrialnego, Bezpiecznego, OUTrialnego.

fotka z /zdjecia/DAZ_M8_in_China_03.jpg

19.02.2010 / 18.00
Salon firmowy KOŁO - Centrum Witek
ul. Handlowców 13, 32-085 Modlniczka k/Krakowa

NIE materialna architektura - spotkanie z Robertem Koniecznym (KWK Promes www.kwkpromes.pl), który według magazynu "Wallpaper" jest jednym ze 101 najbardziej ekscytujących architektów na świecie oraz jako jedyny z Europy Środkowowschodniej znalazł się na liście 44 Young International Archiects.

Architekt przedstawi - Dom Bezpieczny - finalista Word Architecture Festiwal 2009 w Barcelonie, Dom OUTrialny, który znalazł się w pierwszej trójce LEAF Awards 2009, Dom Atrialny, a także zrealizowany w zeszłym roku ekologiczny Dom TypOwy.

Piątkowe wydarzenie jest pierwszym, które zainauguruje cykl KOŁO architektury. Z uwagi na charakter spotkania ilość miejsc jest ograniczona.
Aby otrzymać zaproszenie należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie http://www.kolo.com.pl/.

Podczas spotkania zostaną zaprezentowane zwiastuny trzech dokumentów filmowych poświęconych architekturze w reżyserii Jadwigi Kocur -
Porwanie Europy”, „Dwugłowy smok” i „Światła Saturna”.

Robert Konieczny członkiem Stowarzyszenia Architektów Republiki Czeskiej! Stowarzyszenia Architektów Republiki Czeskiej (Obec Architektů) doceniło polskiego architekta Roberta Koniecznego, przyznając mu honorowe członkostwo. To kolejne tego typu wyróżnienie dla projektanta.
Szyb Miedzianka Wieża zdaje się być czymś więcej niż tylko budynkiem. Jest znakiem w krajobrazie, miejscem niekonwencjonalnych działań artystycznych, ale też symbolem upamiętniającym dramatyczną historię miasteczka o górniczej przeszłości – o nowej realizacji pracowni Robert Konieczny KWK PROMES pisze Jerzy S. Majewski.
Maciej Franta i Robert Konieczny rozbudują uzdrowisko Ustroń Zespół sanatoryjno-uzdrowiskowy w Ustroniu czeka rozbudowa. Projekt nowych obiektów opracowali wspólnie architekci Robert Konieczny oraz Maciej Franta, wnuk jednego ze współautorów założenia.
O budowie galerii PLATO w Ostrawie Architektom zależało na zachowaniu charakteru starej rzeźni – pozostawili przybrudzoną cegłę na elewacjach oraz tradycyjne okna. Elementy odtwarzane zaakcentowali wykończeniem z jasnego mikrocementu. O Galerii Sztuki Współczesnej PLATO w Ostrawie piszą Robert Konieczny i Michał Lisiński.
Na zaproszenie Stowarzyszenia Architektów Estońskich Robert Konieczny wybiera najlepsze realizacje tego kraju Każdego roku Stowarzyszenie Architektów Estońskich zaprasza uznanego zagranicznego architekta, który wybiera najlepsze realizacje Estonii. W bieżącej edycji w tej roli wystąpi Robert Konieczny.
Upgrade Centrum Dialogu Przełomy: Robert Konieczny o zmianach na placu Solidarności w Szczecinie [FILM] Na placu Solidarności w Szczecinie mają pojawić się nowe drzewa. To inicjatywa Roberta Koniecznego i jego pracowni KWK Promes, która aktualizację projektu przygotowuje pro bono. O tym, co konkretnie się zmieni i jak będzie wyglądać Centrum Dialogu Przełomy 2.0 opowiada nam Robert Konieczny.