Architektura MuratorWydarzeniaNIE materialna architektura

NIE materialna architektura

Z cyklu „KOŁO architektury” spotkanie z Robertem Koniecznym, autorem najsłynniejszych domów na świecie - Aatrialnego, Bezpiecznego, OUTrialnego.

fotka z /zdjecia/DAZ_M8_in_China_03.jpg

19.02.2010 / 18.00
Salon firmowy KOŁO - Centrum Witek
ul. Handlowców 13, 32-085 Modlniczka k/Krakowa

NIE materialna architektura - spotkanie z Robertem Koniecznym (KWK Promes www.kwkpromes.pl), który według magazynu "Wallpaper" jest jednym ze 101 najbardziej ekscytujących architektów na świecie oraz jako jedyny z Europy Środkowowschodniej znalazł się na liście 44 Young International Archiects.

Architekt przedstawi - Dom Bezpieczny - finalista Word Architecture Festiwal 2009 w Barcelonie, Dom OUTrialny, który znalazł się w pierwszej trójce LEAF Awards 2009, Dom Atrialny, a także zrealizowany w zeszłym roku ekologiczny Dom TypOwy.

Piątkowe wydarzenie jest pierwszym, które zainauguruje cykl KOŁO architektury. Z uwagi na charakter spotkania ilość miejsc jest ograniczona.
Aby otrzymać zaproszenie należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie http://www.kolo.com.pl/.

Podczas spotkania zostaną zaprezentowane zwiastuny trzech dokumentów filmowych poświęconych architekturze w reżyserii Jadwigi Kocur -
Porwanie Europy”, „Dwugłowy smok” i „Światła Saturna”.

Baildomb w Katowicach Ten budynek jest jak punkrockowy utwór wykrzyczany prosto w twarz. Jest w nim siła, szczerość, bunt i chęć zmiany świata na lepsze: o budynku Baildomb w Katowicach pisze Oskar Grąbczewski.
Robert Konieczny w Krakowie Robert Konieczny będzie bohaterem nowej wystawy w krakowskiej Galerii Architektury GAGA. Zobaczymy prezentacje znanych realizacji KWK Promes, w których mobilność poszczególnych elementów odgrywa zasadniczą rolę.
Robert Konieczny oficjalnie wśród członków Francuskiej Akademii Architektury 12 września odbyła się w Paryżu ceremonia przyjęcia Roberta Koniecznego do grona zagranicznych członków Académie d'architecture. Uroczystość poprzedził wykład, podczas którego architekt opowiedział o najważniejszych projektach KWK Promes, umieszczając je w kontekście polskiej i światowej architektury.
Robert Konieczny członkiem Francuskiej Akademii Architektury Robert Konieczny wkrótce dołączy do grona zagranicznych członków Francuskiej Akademii Architektury. Ceremonia przyznania członkostwa odbędzie się 12 września w Paryżu.
Dom Optymalny KWK Promes w pakiecie z samochodem elektrycznym Projekt pierwszego energooszczędnego domu katalogowego autorstwa Roberta Koniecznego oferowany jest teraz w pakiecie z samochodem elektrycznym. W razie potrzeby auto zasili budynek w energię zgromadzoną w akumulatorach – czytamy w informacji prasowej.
Robert Konieczny Moving Architecture: wystawa w Berlinie [ZDJĘCIA] W Architektur Galerie Berlin do 27 kwietnia można oglądać wystawę poświęconą mobilnym realizacjom pracowni KWK Promes Roberta Koniecznego. Ekspozycja jest jedną z 57 międzynarodowych wystaw polecanych w tym toku przez magazyn Wallpaper*.