Architektura MuratorWydarzeniaNiewidzialne miasta. Festiwal reSITE2017

Niewidzialne miasta. Festiwal reSITE2017

Tegoroczna edycja festiwalu reSITE poświęcona będzie temu, co wywiera znaczący wpływ na kształt miast, choć nie wjest widoczne dla oka. Wśród prelegentów znajdą się Kazuyo Sejima z pracowni SANAA i prof. Teddy Cruz z Uniwersytetu Kalifornijskiego. Wczesna rejestracja potrwa do 30 kwietnia.  

Niewidzialne miasta. Festiwal reSITE2017

Nie/widzialne miasta to temat tegorocznej edycji festiwalu reSITE, który odbędzie się w dniach 22-23 czerwca w Forum Karlin w Pradze. W ramach reSITE2017 skupimy się na tym w jaki sposób to, co niewidzoczne wpływa na kształt miasta (…) co sprawia, że miasto jest funkcjonalne, co napędza gospodarkę i konsumuje znaczną część miejskich budżetów, pomimo że jest niewidzialne, jak na przykład infrastruktura techniczna. Zaprezentujemy i omówimy miejskie krajobrazy, budynki, sieci i procesy partycypacyjne, które pomagają zdefiniować projektowanie miast w przyszłości – zapowiadają organizatorzy. Pośród tematów oprócz infrastruktury znajdą się m.in. miejskie innowacje i inteligentne technologie.

Najważniejszym wydarzeniem dwudniowego festiwalu będzie konferencja z udziałem aż 40 ekspertów, m.in. Kazuyo Sejimy z pracowni SANAA, Teddy'ego Cruza - profesora Uniwersytetu Kalifornijskiego i dyrektora biura Estudio Teddy Cruz + Forman, a także Jeana-Louisa Missika - zastępcy burmistrza Paryża. Wykładom i dyskusjom towarzyszyć będzie program interaktywnych gier, warsztatów i spotkań.

Bilety są dostępne w trzech kategoriach: profesjonaliści, naukowcy/urzędnicy/NGO oraz studenci. Wczesna rejestracja ze zniżką potrwa do 30 kwietnia. Szczegółowe informacje oraz rejestracja na stronie http://resite.cz/en/

Tagi:
Międzynarodowa Konferencja Naukowa ACPS 2021: Architecture, City, People, Structure Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej zaprasza do udziału w konferencji ACPS 2021: Architecture, City, People, Structure. Jak zapowiadają organizatorzy, spotkanie będzie doskonałą okazją do zaprezentowania swoich najnowszych prac i przemyśleń na temat kierunków kształtowania architektury w XXI wieku.
The invincible city: międzynarodowa konferencja z udziałem ekspertów UNESCO, ICOMOS i ICCROM Jak na przestrzeni lat zmieniło się podejście do rekonstrukcji historycznych zespołów? Jakie mamy dziś możliwości ochrony zagrożonego dziedzictwa i jakie wyzwania stoją przed architektami i konserwatorami zabytków? Między innymi na te pytania spróbują znaleźć odpowiedź uczestnicy międzynarodowej konferencji „The invincible city. Society in cultural heritage recovery” organizowanej z okazji 75-lecia odbudowy Warszawy i 40. rocznicy wpisania stołecznej starówki na listę UNESCO.
Po co nam rzemiosło? Konferencja o nowym rzemiośle Kim jest nowy rzemieślnik? Czy jest sens odróżniać nowe rzemiosło od tradycyjnego? Rzemiosło to moda, czy społeczny trend? Między innymi na te pytania będą starali się odpowiedzieć uczestnicy konferencji „Wytwórczo / Makingly” organizowanej przez Akademię Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu.
Well-Being Design 2020: projektowanie dla przyszłości Cztery tytuły wnętrzarskie, wykłady i dyskusje z udziałem architektów, designerów i specjalistów z dziedziny projektowania doświadczeń. Już 5 listopada odbędzie się całodniowa konferencja Well-Being Design 2020 poświęcona projektowaniu, które skupia się na podnoszeniu jakości życia użytkowników i trosce o środowisko!
BIM DAYS 2020: podsumowanie konferencji Autodesk Jakie trendy zdominują przyszłość polskiej architektury? Czy BIM w Polsce się opłaca? Jak wykorzystać BIM w procesie projektowania konstrukcji i planowania realizacji? To tylko niektóre z zagadnień, które zostały omówione podczas październikowej konferencji BIM DAYS 2020.
Konferencja „Miasta Przyszłości” 2020 W dniach 15-17 września odbędzie się 3. edycja konferencji „Miasta Przyszłości” poświęconej najnowszym trendom i rozwiązaniom dla miast. Wśród prelegentów architekci, aktywiści i samorządowcy.
W aktualnym numerze Architektury