Architektura MuratorWydarzeniaNowe Piętro. Kolejne spotkanie z dizajnem w Muzeum Sztuki Nowoczesnej

Nowe Piętro. Kolejne spotkanie z dizajnem w Muzeum Sztuki Nowoczesnej

Młoda architektura, grafika i wzornictwo. Cykl spotkań 2011„Architektury-murator" w Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Na najbliższe spotkanie zapraszamy w środę 23 listopada 2011 do MSN w Warszawie. Gośćmi wieczoru będą: moomoo architects, Karolina Tylka i Patryk Mogilnicki.

„Nowe Piętro” - moomoo architects

ARCHITEKTURA
Założone przez Jakuba Majewskiego i Łukasza Pastuszkę, absolwentów wydziału architektury Politechniki Łódzkiej biuro moomoo architects uznane zostało w 2009 roku przez magazyn „Wallpaper” za jedną z trzydziestu najlepiej zapowiadających się pracowni architektonicznych na świecie. moomoo projektuje budynki mieszkalne i biurowe, a także wyposażenie wnętrz.
www.moomoo.pl


„Nowe Piętro” - Karolina Tylka

WZORNICTWO
Karolina Tylka to absolwentka wydziału Architektury i Wzornictwa i jednocześnie pracownik katedry wzornictwa poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Ukończyła również studia projektowania procesu i produktu w Universität der Künste – Berlin. Od roku 2007 we współpracy z  projektantami i naukowcami z Polski, Niemiec, Danii, Anglii współtworzy projekt DEEDS (Design Education for Susstaibnability).
www.karolinatylka.com


„Nowe Piętro” - Patryk Mogilnicki

GRAFIKA
Patryk Mogilnicki jest absolwentem wydziału grafiki poznańskiej ASP. Jako rysownik, ilustrator, publikował swoje prace  niemal we wszystkich polskich magazynach, m.in. w „Przekroju”, „Gazecie Wyborczej”, „Wysokich Obcasach”, „Machinie”, „Newsweeku” i „Podróżach”. Projektuje okładki książek i płyt oraz plakaty, jest autorem komiksów. W 2008 otrzymał na Krajowych Targach reklamy srebrny medal za portret Oscara Niemeyera przygotowany dla miesięcznika „Playboy”. Jego prace znalazły się w albumie PICTOGRAPHIC INDEX 1 (2010), prezentującym najbardziej interesujących ilustratorów z całego świata. Mieszka i pracuje w Warszawie.
www.patrykmogilnicki.com


Nowe Piętro - logo

Spotkajmy się 23 listopada!

Muzeum Sztuki Nowoczesnej, ul. Pańska 3, Warszawa, godz. 18.00-20.00
www.artmuseum.pl, kontakt: architektura_org@murator.com.pl

Nowe inwestycje 2022: 10 najbardziej wyczekiwanych realizacji 2022 roku Wbrew początkowym obawom związanym z pandemią COVID-19 kryzys prawie ominął branżę budowlaną. Część realizacji zaliczyła jednak niewielki poślizg i ich oddanie do użytku przesunięto w czasie. Oto 10 najbardziej wyczekiwanych nowych inwestycji 2022 roku.
Architektura renesansu: przykłady, cechy, przedstawiciele Architektura renesansu nawiązywała do wzorów i form klasycznych, a jej twórcy we wszystkich swoich działaniach szukali podstaw naukowych. Prawdziwą aspiracją architekta renesansu było wzniesienie budowli dla samego piękna proporcji, przestronnego wnętrza i wspaniałej, imponującej całości – pisze Ernst Hans Gombrich w monografii „O sztuce”. Publikujemy krótki przegląd podstawowych wiadomości o architekturze renesansu: przykłady, cechy, przedstawiciele.
Rok w architekturze: 10 najlepiej czytanych artykułów 2020 roku Wyniki konkursów na zadaszenie amfiteatru w Łazienkach, wnętrza Świątyni Opatrzności i osiedle Mieszkanie Plus przy Ratuszowej w Warszawie, dom w Bieszczadach projektu medusa group, nowe stacje metra, a także wpływ pandemii na rynek usług architektonicznych i różnice w zarobkach architektów w Polsce i Danii – przypominamy 10 najczęściej czytanych artykułów 2020 roku.
Archiprzepowiednie: co czeka polską architekturę w 2021 roku Co wydarzy się w architekturze w 2021 roku? Jakie wyzwania stoją przed polską architekturą w ciągu nadchodzących miesięcy? Kto odniesie sukces, kto poniesie porażkę i jakie tematy zdominują architektoniczne dyskusje. Przepowiednie na 2021 rok.
Nowe inwestycje 2021: 10 najbardziej wyczekiwanych realizacji 2021 roku Wciąż trudno przewidzieć, w jakim stopniu pandemia wpłynie na planowane inwestycje. Jak podaje GUS, liczba pozwoleń na budowę wydanych w 2020 roku nieznacznie spadła, nieco mniej jest też rozpoczętych realizacji. Czas pokaże, czy ta tendencja się utrzyma. Tymczasem prezentujemy 10 nowych inwestycji, które z pewnością zostaną ukończone w 2021 roku.
Ekstremalne budowy Z zapałem godnym lepszej sprawy dążymy do budowania w miejscach ekstremalnych, kolonizując obszary dotąd nietknięte stopą człowieka. Szukamy lokalizacji pod ziemią, pod wodą, na szczytach gór, lub jeszcze bardziej niezwykłych. Z czego to wynika? Głównie – z ciekawości, niekiedy – z rzeczywistej potrzeby, zawsze – z wyjątkowego uporu. Oskar Grąbczewski przygląda się realizacjom, które ze względu na swoją trudną lokalizację, przesuwają granice naszej wiedzy i możliwości technicznych.