Pierwszy Płaskowyż Klimatyczny Sztuki Współczesnej

i

Autor: Archiwum Architektury grafika: Kof Kof

Pierwszy Płaskowyż Klimatyczny Sztuki Współczesnej

2019-11-26 18:41

Sztuka, aktywizm, architektura, nauka i ekonomia podczas trzech dni spotkań w warszawskiej galerii Propaganda. W programie m.in. dyskusja o ekologicznych alternatywach betonu z reprezentantami Koła Architektury Zrównoważonej OW SARP i Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Budownictwa Naturalnego.

30 listopada rozpocznie się Pierwszy Płaskowyż Klimatyczny Sztuki Współczesnej, który będzie spotkaniem poświęconym roli polskiej sztuki w przeciwdziałaniu katastrofie klimatycznej.

Osoby pracujące na co dzień w instytucjach sztuki spotkają się z naukowczyniami, architektami i aktywistkami, by zastanowić się, jaka odpowiedzialność spoczywa na artystkach, kuratorach i dyrektorkach instytucji. Co można wspólnie i w odosobnieniu zrobić w celu spowolnienia katastrofy klimatycznej? Jak segregować śmieci? Czy istnieje ekologiczny zamiennik folii bąbelkowej? Program składa się z warsztatów, dyskusji, podczas których mapowane będą obszary wymagające zmiany, a także z pokazów dźwiękowych i filmowych.

SOBOTA 30/1112.00-14.00 • POCZĄTEK KOŃCA. MAPOWANIE PROBLEMÓW  Extinction Rebellion Warszawa i Młodzieżowy Strajk Klimatyczny opowiedzą o swoich działaniach, warsztat poprowadzi Wspólnota międzygatunkowa Mszak16.00-17.30• LANIE BETONU. EKOLOGICZNE ALTERNATYWY wystąpią Jan Dowgiałło (Mech.build i Koło Architektury Zrównoważonej OW SARP) i Przemysław Woś (OSBN - Ogólnopolskie Stowarzyszenie Budownictwa Naturalnego), dyskusję poprowadzi Tomasz Fudala, kurator Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie18.00-20.00• pokaz filmu JESTEŚMY WASZYMI PRZYJACIÓŁMIreż. Hubert Sauper21.00• performans dźwiękowy MOTHER EARTH'S DOOM VIBES w składzie: Justyna Banaszczyk, Edka Jarząb / Radio Kapitał LIVENIEDZIELA 1/1213.00-14.30• ART AS USUAL? Edwin Bendyk, Anita Cieślicka (Centrala), Jakub Gawkowski, Iwona Kurz (dyrektorka Instytutu Kultury Polskiej UW) w rozmowie z Weroniką Parfianowicz i Kornelią Sobczak (organizatorki cyklu spotkań „Przed końcem” w IKP UW)16.30-18.00• BĄDŹMY ODPOWIEDZIALNI. CZEGO MOŻEMY NAUCZYĆ SIĘ OD BIZNESU ODPOWIEDZIALNEGO SPOŁECZNIE?Bogna Świątkowska poprowadzi rozmowę z Bolesławem Rokiem i Magdaleną Kąkolewską 18.30-20.30• pokaz filmu ŚMIERĆ CZŁOWIEKA PRACY reż. Michael GlawoggerPONIEDZIAŁEK 2/12

18.00-20.00• SYSTEM A KLIMATgaleria Kiedyś to Będzie zaprasza na rozmowę z Marcinem Popkiewiczem i Janem Sową, którą poprowadzi Kasia Sałata

Wstęp wolny.

Galeria Propaganda, ul. Foksal 11, Warszawa

Link do wydarzenia na FB

Pierwszy Płaskowyż Klimatyczny Sztuki Współczesnej

i

Autor: Archiwum Architektury grafika: Kof Kof