Architektura MuratorWydarzeniaPolska architektura w Wiedniu

Polska architektura w Wiedniu

10 lutego w Ambasadzie RP w Wiedniu otwarta zostanie kolejna odsłona podróżującej wystawy "Polska.Architecture". Oprócz prezentacji dwudziestu obiektów, w ramach wiedeńskiej odsłony będzie można zobaczyć makiety dwóch budynków wchodzących w skład kolekcji "Architektury-murator" dla Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

Polska.Architecture

Ekspozycja przygotowana przez redakcję miesięcznika "Architektura-murator" wraz z Departamentem Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP prezentuje 20 nowo powstałych lub zmodernizowanych obiektów, sportretowanych przez najlepszych polskich fotografów architektury. Towarzyszą jej zdjęcia reportażowe, szkice, rysunki oraz cytaty, ukazujące wybrane budowle w szeroko rozumianym kontekście społeczno-kulturowym, oraz specjalnie dla jej celów napisane opowiadanie Sylwii Chutnik. Lapidarny, charakterystyczny projekt graficzny wystawy opracował Edgar Bąk wraz z zespołem. Podróżująca wystawa, której zadaniem jest promocja Polski poprzez architekturę, dotychczas prezentowana była w Azerbejdżanie, Macedonii, Bułgarii, Irlandii i Chinach.

Ekspozycja w Ambasadzie RP w Wiedniu zostanie wzbogacona o dwie makiety wchodzące w skład kolekcji "Architektury-murator" dla Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie: modele Areny PGE Gdańsk (RKW Rhode Kellermann Wawrowsky) i BRE Banku w Bydgoszczy (Bulanda, Mucha Architekci).

Otwarciu towarzyszyć będzie wykład Agnieszki Dąbrowskiej, redaktor prowadzącej miesięcznika "Architektura-murator" pt. Nowe polskie budynki użyteczności publicznej w kontekście współczesnej architektury w Europie.

Obowiązuje rejestracja za pośrednictwem strony internetowej MSZ (do 9 lutego 2016).

Wernisaż: 10 lutego 2016, godz. 17.30
Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Wiedniu
Hietzinger Hauptstraße 42c, 1130 Wiedeń

Miasto dla ludzi: polscy eksperci w Gruzji Na zaproszenie Fundacji Solidarności Międzynarodowej polscy eksperci promowali w Gruzji idee inkluzywnego projektowania urbanistycznego. Rodzime doświadczenia w tym zakresie prezentowała m.in. Ewa P. Porębska, redaktorka naczelna „Architektury-murator”.
Priorytety w architekturze [FILM] Prezentujemy nagranie drugiej dyskusji z cyklu Wartości w Architekturze. Tym razem zaproszeni przez redakcję goście dyskutowali na temat priorytetów: jakie były, są, a jakie będą? Spotkanie z udziałem Urszuli Forczek-Brataniec, Macieja Miłobędzkiego i Zbigniewa Maćkowa poprowadziła dziennikarka Anna Dudzińska.
Priorytety w architekturze: kolejna dyskusja „Architektury-murator” Miesięcznik „Architektura-murator” zaprasza na drugie spotkanie z cyklu Wartości w architekturze. Dyskusję z udziałem Urszuli Forczek-Brataniec, Macieja Miłobędzkiego i Zbigniewa Maćkowa poprowadzi dziennikarka Anna Dudzińska.
Serwis www.architektura.murator.pl od teraz bez rejestracji! Wychodząc naprzeciw Waszym potrzebom, znosimy obowiązkową rejestrację do serwisu. Dostęp do unikatowych materiałów jest teraz łatwiejszy niż kiedykolwiek przedtem.
Zostań ambasadorem „Architektury-murator” Architektura to Twoja pasja? Żadne z wydarzeń studenckich nie może odbyć się bez Twojego udziału? A przy tym jesteś osobą przedsiębiorczą, odpowiedzialną, zorganizowaną i chcesz reprezentować swój wydział na łamach miesięcznika?
25 lat „Architektury-murator” W 2019 roku mija 25 lat od wydania pierwszego numeru „Architektury-murator”. To również rok, w którym obchodzić będziemy 30. rocznicę pierwszych, częściowo wolnych wyborów w Polsce. Od momentu powstania towarzyszyliśmy wszystkim najważniejszym wydarzeniom w naszym kraju. Poprzez architekturę pokazywaliśmy polską transformację na szerokim tle społecznym, gospodarczym, politycznym.