Architektura MuratorWydarzeniaPolski design na eksport. Forum BiznesUp! [WIDEO]

Polski design na eksport. Forum BiznesUp! [WIDEO]

Jak skutecznie promować swoje produkty za granicą? Co wyróżnia polski design na światowym tle? Organizowane w ramach Łódź Design Festival forum to inicjatywa dla projektantów, którzy chcą zmierzyć się z wyzwaniem wejścia na międzynarodowe rynki.

Polski design na eksport. Forum BiznesUp!

Dwudniowe forum BiznesUp! design made in Poland skierowane jest do projektantów i architektów, a także innych osób związanych zawodowo z branżą projektową. Celem wydarzenia jest skupienie cenionych twórców, których produkty będą promować polskie wzornictwo za granicą. Uczestnicy wydarzenia przyjrzą się kondycji branży projektowej w Polsce, a także jej pozycji na rynku niemieckim, brytyjskim i skandynawskim; będą mieli także okazję uczestniczyć w warsztatach i panelach, prowadzonych przez międzynarodowych ekspertów, skupiających się wokół wyznań związanych z wejściem na zagraniczne rynki.

W ramach wydarzenia prowadzony jest nabór firm, których produkty zostaną zaprezentowane w ramach wystawy PolishUp autorstwa Agnieszki Jacobson-Cieleckiej i Pawła Grobelnego, promującej polski design na arenie międzynarodowej. Do 30 marca można przesyłać swoje zgłoszenia na stronie http://www.lodzdesign.com/biznesup/. Z nadesłanych propozycji jury wybierze 40 marek.

Forum BiznesUp! odbędzie się 24 i 25 maja 2018 na terenie Art_Inkubatora podczas Łódź Design Festival.

Zobaczcie, jak wyglądała poprzednia edycja forum:

Linijka słońca – tradycyjne narzędzie pomiaru nasłonecznienia Linijka słońca to tradycyjne narzędzie wykorzystywane do obliczania czasu nasłonecznienia budynków. Przedstawiamy zagadnienia związane z jej teoretycznymi i praktycznymi aspektami.
Dojrzałość dobrze zaprojektowana. Debata Jak uwzględnić potrzeby osób starszych w projektowaniu? Centrum Aktywności Międzypokoleniowej Nowolipie zaprasza na dyskusję 23 marca.
Zaprojektowani – Krakowskie Spotkania z Dizajnem Około 100 wystawców zapowiedziało swoją obecność na krakowskich Targach Dizajnu Zaprojektowani. Program wydarzenia, odbywającego się w dniach 24-26 listopada, obejmuje wystawy, warsztaty, targi dizajnu, a także spotkania z projektantami.
Projektowanie dla seniorów – bezpłatny przewodnik Wrocławska Fundacja Aktywny Senior wydała popularny w Szwecji przewodnik na temat projektowania przestrzeni dla osób starszych. Publikacja autorstwa dwóch architektek Ingeli Blomberg i Kerstin Kärnekull dostępna jest w formie e-booka.
Warszawski krój Warszawa jako pierwsze miasto w Polsce ma własne kroje pisma, które można pobierać za darmo.
StoCalce StoCalce to kolekcja produktów wapiennych do wykańczania wnętrz firmy STO. W jej skład wchodzą tynki i farby wapienne w tym takie, które umożliwiają stworzenie we wnętrzu przestrzennej struktury. Wapno ma właściwości pochłaniania nadmiaru wilgoci oraz alkaliczne, dzięki czemu nie wymaga dodatkowych środków konserwujących. Dostępne serie: Primo, Deco i Functio.