Architektura MuratorWydarzeniaPożegnanie dworca PKS w Kielcach

Pożegnanie dworca PKS w Kielcach

Na przełomie 2017 i 2018 roku słynny kielecki dworzec PKS przejdzie gruntowną modernizację. Z tej okazji w dniach 8-9 września odbędzie się jego pożegnanie. Dwudniowe wydarzenie to okazja do ponownego przyjrzenia się tej niezwykłej architekturze.

Pożegnanie dworca PKS w Kielcach
Dialog techniczny: Świętokrzyski Kampus Laboratoryjny Głównego Urzędu Miar w Kielcach Główny Urząd Miar ogłosił „Dialog techniczny związany z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego na budowę Świętokrzyskiego Kampusu Laboratoryjnego Głównego Urzędu Miar w Kielcach”. Termin składania zgłoszeń upływa 18.06.2019r.
1M3 2019 – ogólnopolskie warsztaty architektoniczne Kielecki odział SARP, Politechnika Świętokrzyska oraz Instytut Designu w Kielcach zapraszają do udziału w kolejnej edycji warsztatów 1M3. Tym razem uczestnicy odkrywać będą potencjał wikliny. Rejestracja tylko do 1 maja!
Nowy kampus Głównego Urzędu Miar w Kielcach W konkursie na projekt Świętokrzyskiego Kampusu Laboratoryjnego Głównego Urzędu Miar zwyciężyła pra-cownia BDM Architekci.
Zagospodarowanie ulicy Bodzentyńskiej w Kielcach Konkurs na projekt zagospodarowania rejonu ul. Bodzentyńskiej i pl. świętego Wojciecha w samym centrum Kielc wygrała pracownia TERA GROUP.
Mistrzowie architektury polskiej. Małeccy Biuro Projektowe Podczas kolejnego wykładu z serii, w najbliższy czwartek w Kielcach o swoich projektach opowiedza katowiccy architekci Joanna i Wojciech Małeccy.
„Zjadacz kurzu” - wielki filtr powietrza stanie w centrum Kielc W połowie września na Placu Artystów w Kielcach stanie „Zjadacz kurzu” - ponad czterometrowa maszyna-rzeźba, która do końca października będzie filtrować miejskie powietrze. Autorem projektu jest Kuba Bąkowski.