PROTO TYP

Studio graficzne Fontarte przygotowało projekt typograficzny inspirowany miastem. Wykorzystali font oparty na warszawskim liternictwie lat 80.

Artur i Magda Frankowscy (Fontarte)
PROTO TYP

Magda i Artur Frankowscy, czyli studio graficzne Fontarte - dla cyklu DIZAJNWAWA_4* http://www.dizajnwawa.pl/ - przygotowali typografię inspirowaną przestrzenią miejską. Wykorzystali font Golonka FA oparty na kroju "barowym", inspirowanym warszawskim liternictwem lat 80. Na potrzeby projektu PROTO TYP graficy stworzyli nową odmianę - grubą i wysokokaloryczną GOLONKĘ LUX. To właśnie z liter o tym kroju powstanie relief miejski ze słowami oddającymi emocje mieszkańców Warszawy wobec stolicy. Czcionki można pobrać ze strony http://www.fontarte.com/
Projektanci stworzyli także serię koszulek, breloczków oraz stempli. Na wystawie będzie można też zapoznać się z projektem typo-maszyny: EMITER LITER, urządzenia do formowania liter z dymu, będą także litery do testowania metodą bazującą na zmysłach.


*Seria wystaw prezentujących twórczość młodych dizajnerów warszawskich zaproszonych do udziału ze względu na szczególnie interesujące wyniki prac projektowych, zastosowanie nowatorskich rozwiązań, związek projektu z przestrzenią publiczną miasta lub z Warszawą jako stolicą kraju.

Organizator: Fundacja Bęc Zmiana / Mokotowska 65 / Warszawa
Projekt realizowany dzięki dotacji otrzymanej od m.st. Warszawy

fotka z /zdjecia/golonkafa.jpg
Polska sekcja Biennale Urbana w Wenecji "Codzienny urbanizm" i fenomen ogrodów działkowych to tematy opracowane przez polską sekcję Biennale Urbana, wydarzenia będącego alternatywą dla międzynarodowej wystawy w Wenecji.
Spacer po dachach z Grupą Centrala Cykl "Dachologia.Podniebne miasto" ma zwrócić uwagę na niewykorzystany potencjał dachów i przyczynić się do popularyzacji idei ich zagospodarowania. W ramach spaceru 22 maja w towarzystwie architektów z Grupy Centrala będzie można odwiedzić niedostępne zazwyczaj dachy warszawskich budynków.
Mieszkaj na Wiśle! W portach Czerniakowskim i Praskim w Warszawie powstają pierwsze budynki na wodzie. Chętnych do zamieszkania na Wiśle nie brakuje, ale jakie są realne możliwości zmiany adresu na rzeczny? Temu zagadnieniu poświęcone będzie spotkanie Departamentu Propozycji organizowane przez Fundację Bęc Zmiana.
REFLEX - realizacja projektu doświetlenia ciemnych fasad budynków Od 13 czerwca w Warszawie będzie można zobaczyć pierwszą, testową realizację projektu REFLEX nagrodzonego w konkursie BMW/Urban/Transforms. Na dziedzińcu kamienicy przy ulicy Szpitalnej 6 zamontowany zostanie system modularnych ekranów odbijających światło i kierujących je na ciemne fasady kamienic.
Super Tatra Hotel. Projekt Jakuba Szczęsnego w ramach wystawy "Schronienie" "Schronienie" to artystyczna próba zwrócenia uwagi na współczesne problemy Tatr. Do współpracy zaproszono artystów z różnych dziedzin sztuki. Architektoniczne spojrzenie ukazał Jakub Szczęsny, w projekcie Super Tatra Hotel.
Nowa diagnoza zawodu. Marek Sietnicki recenzuje "Koszmar partycypacji" Będąc zbiorem esejów osnutych wokół architektury, demokracji i współczesnego społeczeństwa informatycznego późnego kapitalizmu, Koszmar partycypacji jest tak naprawdę książką szukającą odpowiedzi na pytanie o prawdziwą rolę architekta w dzisiejszych czasach, które autor definiuje jako bardziej tymczasowe, przygodne, nieformalne i efemeryczne niż te, w których działali moderniści