3. Regaty Architektów w Mikołajkach [RELACJA]

i

Autor: Archiwum Architektury Fot. materiały prasowe

3. Regaty Architektów w Mikołajkach [RELACJA]

2016-10-06 17:53

W tegorocznych regatach wzięło udział prawie stu zawodników. Najlepszymi żeglarzami okazali się architekci z pracowni MWH Architekci, ARE Stiasny Wacławek oraz MAAN Architekci.

Mazurskie spotkania architektów pod żaglami z każdym rokiem cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Trzecia edycja regat odbyła się w dniach 9-11 września w Mikołajkach i zgromadziła blisko 100 uczestników. Znaleźli się wśród nich architekci z renomowanych pracowni, m.in. Kuryłowicz & Associates, JEMS, APA Wojciechowski, Grupa 5, MWH Andrzej Wyszyński, Archdeco, DDJM, WWAA, ASPA, PRC Architekci, ARE Stiasny Wacławek, HRA Architekci, FS&P ARCUS, 22 Architekci czy PBPA.

W piątek 10 września na wodach Jeziora Tałty rozegrane zostały Regaty o Puchar Architektów. Na starcie stawiło się 17 jachtów klasy Maxus 33 i Delphia: 16 klasyfikowanych w regatach oraz 1 jacht Partnerów Regat. Z powodu słabego wiatru, rozgrywki ograniczyły się do jednego wyścigu polegającego na dwukrotnym przepłynięciu trasy wyznaczonej bojami regatowymi „po śledziu”. Słaby wiatr, wbrew pozorom oznacza trudne warunki żeglarskie, wymagające od żeglarzy niełatwych umiejętności „szukania” nawet najmniejszych ruchów powietrza. Najlepsza okazała się załoga MWH Architekci z doświadczonym żeglarzem Andrzejem Wyszyńskim za sterem, który pomimo dalszej pozycji na starcie potrafił najlepiej wykorzystać warunki oferowane przez kierunek i siłę wiatru. Jako druga, linię mety przecięła załoga ARE Stiasny Wacławek pod sterami Zygmunta Stiasnego, a trzecie miejsce zajęła załoga pod banderą MAAN Architekci Macieja Orlicza.

Dekoracja zwycięzców już tradycyjnie odbyła się podczas wieczornego bankietu w Tawernie Lady Mary w Mikołajkach. Również dalsza część wieczoru obfitowała w atrakcje i miłe niespodzianki. Partnerzy Regat nagrodzili zwycięzców przeprowadzonych w trakcie dnia dodatkowych konkursów, a koncert Kai Kaźmierczyk i Daniel Orlikowski Jazz Band był swoistym ukoronowaniem tego pięknego dnia. Zabawa na parkiecie trwała niemal do rana!

W Regatach o Puchar Niezłomnych rozegranych w niedzielę 11 września na wodach Jeziora Mikołajskiego zwycięska załoga z dnia poprzedniego MWH Architekci z Andrzejem Wyszyńskim na czele potwierdziła swą znakomitą formę ponownie osiągając 1. wynik. Na drugiej pozycji wyścig skończyła pracownia APA Wojciechowski z Agnieszką Marach za sterem, a 3. Miejsce stało się udziałem HRA Architekci pod sterami Romana Galińskiego.

Regaty Architektów organizowane są przez Carpe Diem Art / Maja Ścisło.

Partnerami Regat były w tym Roku firmy: Aliplast, IGP Pulvertechnik Polska, Ceramika Paradyż oraz Saint-Gobain. Wydarzenie objęte honorowym patronatem SARP. Patronat medialny: "Architektura-murator".