Spotkanie z Anną Ramos, dyrektorką Fundacji Miesa van der Rohe

i

Autor: Archiwum Architektury Anna Ramos, fot. Anna Mas

Spotkanie z Anną Ramos, dyrektorką Fundacji Miesa van der Rohe [FILM]

2023-01-24 18:11

Prezentujemy nagranie wykładu Anny Ramos, dyrektorki Fundacji Miesa van der Rohe, która m.in. organizuje konkurs o nagrodę Unii Europejskiej w dziedzinie architektury współczesnej im. Miesa van der Rohe: EU Mies van der Rohe Award.

31 stycznia redakcja „Architektury-murator” zaprosiła na spotkanie z Anną Ramos, dyrektorką Fundacji Miesa van der Rohe. Anna Ramos jest nie tylko praktykującą architektką, ale też profesorką w Escola Tècnica Superior d’Arquitectura de Barcelona (ETSAB) na Universitat Politècnica de Catalunya (UPC). W latach 2005-2008 była przewodniczącą Stowarzyszenia Młodych Architektów Katalonii, AJAC. Przez 16 lat prowadziła własne studio w Barcelonie,  opracowywała m.in. projekty renowacji, jak Teatre de Sarrià, zaprojektowała obiekty publiczne, jak siedziba Parku Naturalnego Serra del Montsant w El Priorat (Tarragona). Jest córką Fernando Ramosa, jednego z architektów odpowiedzialnych za odbudowę pawilonu Miesa van der Rohe.

W pracy na stanowisku dyrektorki postawiła sobie za cel przybliżanie działalności fundacji zarówno mieszkańcom Barcelony, jak i profesjonalistom z całego świata, a także wzbogacanie doświadczeń związanych z odwiedzaniem pawilonu. W sferze międzynarodowej działa na rzecz upowszechniania wiedzy o nagrodzie Unii Europejskiej w dziedzinie architektury współczesnej im. Miesa van der Rohe: EU Mies van der Rohe Award jako nośniku wartości europejskich. Podczas swojej prelekcji dla „Architektury-murator” Anna Ramos opowiedziała m.in. o działalności Fundacji Miesa van der Rohe.

PARTNER GŁÓWNY:

PARTNERZY:

PARTNERZY MERYTORYCZNI:

WSPÓŁPRACA:

ZAPISZ SIĘ