Szkoła architektury. Jak i czego uczyć? Kolejna dyskusja „Architektury-murator”

i

Autor: Archiwum Architektury

Szkoła architektury. Jak i czego uczyć? Kolejna dyskusja „Architektury-murator”

2021-10-11 13:42

Miesięcznik „Architektura-murator” zaprasza na czwarte spotkanie z cyklu Wartości w architekturze. Dyskusję z udziałem Magdaleny Kozień-Woźniak, Jerzego Łątki i Gabrieli Rembarz poprowadzi Hubert Trammer.

21 października o godzinie 12.00 zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Wartości w architekturze. Tym razem zaproszeni przez redakcję goście dyskutować będą na temat procesów kształcenia na polskich uczelniach. Jak należy uczyć, by młodzi architekci i architektki nabyli właściwe umiejętności, wiedzę oraz rozumieli wyzwania stojące przed współczesną architekturą?

W dyskusji udział wezmą Magdalena Kozień-Woźniak, dziekan Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej, wspólniczka w pracowni Kozień Architekci, Jerzy Łątka, wykładowca na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej i Gabriela Rembarz, adiunkt na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej, członkini DASL Deutsche Akademie für Städtebau und Landesplanung. Spotkanie poprowadzi Hubert Trammer, architekt, publicysta, uczestnik okrągłego stołu Nowego Europejskiego Bauhausu, nauczyciel na Politechnice Lubelskiej, współpracownik Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki oraz ekspert nominujący do EU Miesa van der Rohe Award. Organizatorzy zapraszają do udziału on-line pracownie architektoniczne, architektów i projektantów, studentów  i przedstawicieli uczelni wyższych oraz wszystkich zainteresowanych architekturą,  kulturą i otaczającą nas przestrzenią. Zainteresowanych aktywnym uczestnictwem w spotkaniu, w tym możliwością zadawania pytań, zachęcamy do kontaktu z redakcją: architektura_foto@grupazpr.pl.Więcej informacji oraz rejestracja na stronie: wartosci.architektura.murator.pl.

CHCĘ SIĘ ZAPISAĆ