Krakow International Interior & Architecture Fair

i

Autor: serwis prasowy

Architektura wnętrz

Targi architektury wnętrz: rusza pierwsza edycja Krakow International Interior & Architecture Fair

2023-09-14 11:26

W dniach 20-21 września w Krakowie odbędzie się pierwsza edycja targów architektury wnętrz KIAF. W programie prezentacje nowości, liczne prelekcje i szkolenia dla architektów.

Organizatorem Krakow International Interior & Architecture Fair (KIAF) jest spółka Targi w Krakowie, która odpowiada też za cieszące się dużą popularnością lokalne targi książki czy międzynarodowe targi wyposażenia hoteli i gastronomii HoReCa. Pierwsza edycja wydarzenia skierowanego do architektów, architektów wnętrz i projektantów zieleni odbędzie się w dniach 20-21 września na terenie EXPO Kraków przy ul. Galicyjskiej. Na uczestników czeka blisko 90 wystawców reprezentujących różne branże architektury i wyposażenia wnętrz — od producentów oświetlenia, ceramiki, mebli, ustrojów akustycznych i płytek, po specjalistów od ogrodów wertykalnych, inteligentnych domów i specjlanych usług dla architektów.

Szkolenia dla architektów

W ramach targów zaplanowano też dwudniowy program szkoleniowy dla architektów. To kilkanaście wykładów, prelekcji i warsztatów. Szkolenia obejmą między innymi dobór odpowiednich opraw oświetleniowych, zagadnienia akustyki we wnętrzach, a także aspekty związane z prawem autorskim i wiele więcej. Prelegenci, doświadczeni w swoich dziedzinach, podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem, co pozwoli uczestnikom w pełni zrozumieć kluczowe zagadnienia jak digitalizacja procesów architektonicznych, projektowanie biur, materiałoznawstwo – zapowiadają organizatorzy.

W programie także m.in. panel dyskusyjny z udziałem Macieja Franty, Moniki Bielaskiej, Rafała Ziembińskiego i Anny Bartman oraz wystawa prac studentów Wydziału Architektury Wnętrz krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. „Architektura-murator” jest patronem medialnym targów. Więcej informacji na stronie: kiaf.pl.

Czytaj też: Polski design: najlepsze produkty rodzimych projektantów 2023 roku |