Biurowiec Bałtyk w Poznaniu. Tak wygląda pierwsza polska realizacja MVRDV

i

Autor: Archiwum Architektury Fot. Juliusz Sokołowski

Targi BUDMA 2018 - wydarzenia dla architektów

2018-01-19 14:35

Kulisy powstawania poznańskiego Bałtyku i wyzwania stawiane przez nowoczesne mega-miasta - oto tematy dwóch spotkań, które odbędą się w trakcie Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury w Poznaniu w dniach 30 stycznia - 2 lutego.

31 stycznia odbędzie się spotkanie z Nathalie de Vries - współzałożycielką pracowni MVRDV, której pierwsza polska realizacja, biurowiec "Bałtyk", stanął w zeszłym roku w Poznaniu. Budynek stał się jedną z najgłośniejszych inwestycji ubiegłego roku ze względu na odważną bryłę i jego centralną lokalizację. Architektka opowie o kulisach powstawania projektu.

1 lutego gościem targów będzie Aranourem Djalali, założycielem pracowni DNA Barcelona, prowadzącej projekty na całym świecie. Spotkanie pod tytułem "Cities to Megacities" będzie próbą odpowiedzi na wyzwanie stawiane przez nowoczesne metropolie - w jaki sposób tworzyć budynki, które ucieleśniają koncepcję "pionowej populacji", w taki sposób, aby spełniały oczekiwania mieszkańców mega-miast.

W trakcie trwania targów odbędzie się poza tym wystawa 1m/ARCH, gdzie zaprezentowane zostaną projekty ponad 100 pracowni. Ekspozycja będzie zbudowana z modułów przestrzennych - każde biuro będzie miało do dyspozycji 1m (bieżący, kwadratowy, sześcienny) przestrzeni wystawowej na przedstawienie swoich rozwiązań i realizacji.

W programie przewidziane są także rynkowe premiery, nowości produktowe, konkursy, prezentacje oraz Salony Tematyczne - ekspozycje dotyczące odpowiednio stolarki, dachów, podłóg i parkietów oraz rusztowań i sztalunków. Pełen program dostępny jest na stronie BUDMA.

"Architektura-murator" jest patronem medialnym wydarzenia.