Architektura MuratorWydarzeniaTargi Kamień – Stone. Biznes i design w Poznaniu

Targi Kamień – Stone. Biznes i design w Poznaniu

W targach Kamień – Stone, odbywających się w dniach 7-10 listopada 2012 roku w Poznaniu,  uczestniczyć będą między innymi wystawcy z Turcji, Indii, Chin oraz Południowej Afryki, oferujący różne rodzaje materiałów kamiennych, maszyny i narzędzia do obróbki kamienia, prefabrykaty, elementy dekoracyjne...

Organizatorzy targów, Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz firma Geoservice-Christi z Wrocławia, zapewniają, że wydarzenie będzie najciekawszym w Europie Środkowej przeglądem  branży kamieniarskiej, okazją do zapoznania się z najciekawszymi produktami i nowymi technologiami maszyn służących do obróbki kamienia.  W programie znalazły się  się wykłady i seminaria, warsztaty dla profesjonalistów i amatorów, prezentacje i pokazy. Pogotowie Projektowe ma zachęcić odwiedzających targi gości do wykorzystania kamiennych elementów w domu czy jego otoczeniu.


Program targów

7.11.2012, środa
11.30-12.15 Wykład dotyczący nowych przepisów unijnych w sprawie kamiennych wyrobów budowlanych

8.11.2012, czwartek
11.00-12.45 Warsztat szkoleniowy: Cena w trudnych czasach – praktyczne sposoby ustalania, wdrażania w życie i obrony cen
13.00-14.30 Wykład dotyczący praktycznego zastosowania kamienia w projektach budowlanych – Pracownia KKM Kozień
15.00-16.00 Gala wręczenia nagród w konkursie KLAUDIUSZE 2012

9.11.2012, piątek
13.00-14.00 Warsztaty kamieniarskie
13.00-18.00 Pogotowie Projektowe – bezpłatne porady dotyczące wykorzystania kamienia w projektach wnętrzarskich i architektonicznych
16.00 Wręczenie nagród w konkursie „Mistrz Piaskowania”

10.11.2012, sobota
13.00-18.00
Pogotowie Projektowe – bezpłatne porady dotyczące wykorzystania kamienia w projektach wnętrzarskich i architektonicznych

Ponadto:
Giełda Minerałów i Kamieni Szlachetnych
Warsztaty układania mozaiki
Międzynarodowe Targi Poznańskie / Geoservice-Christi
Wystawa „Kamieniarze w Podróży”
Pogotowie architektury krajobrazu - bezpłatne porady dotyczące wykorzystania kamienia w ogrodzie
Pokazy wózków widłowych

Więcej informacji: www.kamien-stone.mtp.pl, www.kamien-stone.pl

Maria Jeglińska-Adamczewska dla PURO Hotels Legendarna norweska marka Røros Tweed oraz młoda polska projektantka Maria Jeglińska-Adamczewska połączyły siły z PURO Hotels w niezwykłym projekcie. Tak powstała kolekcja wełnianych koców KARI, ODA oraz LOTTA.
OKK! Design – branża wnętrzarska w dobie pandemii. Webinar Już 3 czerwca kolejna edycja OKK! Design. Po raz trzeci w formie webinaru. Architekci Magdalena Federowicz-Boule, Szymon Hanczar i Jacek Tryc przedstawią swoją analizę postpandemicznej rzeczywistości i prognozy na przyszłość.
Władysław Wincze. Wnętrza Władysław Wincze to jeden z najważniejszych polskich projektantów wnętrz, ale jego twórczość poza gronem ekspertów nie jest zbyt dobrze znana. Osiągnięcia i postać wybitnego architekta wnętrz przybliża nowa wystawa w Muzeum Architektury we Wrocławiu.
10 kolekcji mebli projektu młodych polskich dizajnerów Już na początku października kolejna edycja Warsaw Home. Publikujemy 10 projektów młodych dizajnerów, które zobaczymy podczas targów.
Design that Educates Awards 2019 Design that Educates Awards to międzynarodowy konkurs, który wskazywać ma na edukacyjny potencjał architektury i wzornictwa. Jego celem jest popularyzowanie najlepszych realizacji i produktów, które oprócz funkcji czysto użytkowych mogą też uczyć.
Najlepsze projekty roku 2018 według Design Museum Beazley Designs of the Year to coroczna nagroda przyznawana przez londyńskie Design Museum. W tym roku odebrał ją kolektyw Forensic Architecture używający narzędzi, jakie daje architektura do prowadzenia śledztw dotyczących naruszeń praw człowieka.