Architektura MuratorWydarzeniaTargi Światło i Targi Elektrotechnika 2019

Targi Światło i Targi Elektrotechnika 2019

Wkrótce Warszawa zmieni się w centrum wydarzeń skupiających branżę oświetleniową i elektrotechniczną z całego świata, a to za sprawą organizowanych 13-15 marca 2019 roku w Warszawskim Centrum EXPO XXI, Targów Światło i Targów Elektrotechnika. To jedyna okazja, by w jednym miejscu zapoznać się z najnowszą ofertą kilkuset polskich i zagranicznych firm, zobaczyć premierowe produkty, innowacyjne rozwiązania i technologie oświetleniowe, których nadrzędną rolą jest poprawa komfortu życia, dbałość o środowisko, funkcjonalność i użyteczność.

Targi Światło i Targi Elektrotechnika coraz bliżej

Targi Światło i Targi Elektrotechnika to kluczowe wydarzenie, które co roku prezentuje najnowsze trendy w dziedzinie oświetlenia, elektrotechniki i elektroinstalacji. Poprzednia edycja targów zgromadziła ponad 10 200 odwiedzających i blisko 420 wystawców z Polski i z zagranicy. W tym roku do dyspozycji uczestników pozostaje ponad 13 tysięcy m2 powierzchni, 4 hale wystawiennicze, a także oferta szkoleniowa kierowana do architektów, projektantów, inżynierów budownictwa i elektryków.

Wnętrze Otwarte
W ramach Targów Światło arch. Justyna Smolec już po raz trzeci zaaranżuje strefę Wnętrza Otwartego, tym razem skupioną wokół tematu „przyjaznego miejsca pracy”. Razem z architektami: Katarzyną Kowal, Sewerynem Nogalskim, Anną Koszelą i Darią Burlińską zastanowią się, w jaki sposób oświetlenie oraz wyposażenie biurowe może poprawić komfort naszej pracy, zdrowie i samopoczucie.

- W programie tegorocznej edycji Wnętrza Otwartego znajdują się m.in. wykłady zaproszonych gości, architektów i ekspertów z zakresu projektowania biur i przestrzeni pracy, warsztaty BIM, a także panele dyskusyjne i pokaz produktów partnerów wydarzenia. We Wnętrzu Otwartym, wspólnie z markami stworzymy przestrzeń do dyskusji nad tym, jak powinno być zaprojektowane nasze środowisko pracy, aby było dla nas zdrowe – mówi arch. Justyna Smolec.

Nowoczesne technologie, inteligentne budynki i bezpieczeństwo
Cykl szkoleń, odbywający się podczas targów dedykowany jest projektantom instalacji elektrycznych, wyższej kadrze menedżerskiej, odpowiedzialnej za nadzór, wykonawstwo, inwestycje oraz eksploatację instalacji w obiektach różnego typu. Tematyka tegorocznych szkoleń będzie dotyczyła, m.in.:

  • aspektów prawnych związanych z projektowaniem, odbiorem i nadzorem instalacji,
  • bezpieczeństwa pożarowego budynków,
  • nowoczesnych systemów wentylacyjnych,
  • inteligentnych budynków – inteligentnych systemów instalacyjnych, BMS, HMS, systemów zarządzania energią EMS,
  • inteligentnych systemów oświetleniowych,
  • urządzeń antysmogowych i filtrów antysmogowych,
  • efektywności energetycznej w przemyśle.


Z programem szkoleń odbywających się na Targach Elektrotechnika można zapoznać się tu.