Architektura MuratorWydarzeniaWarszawa Powiśle, Stacja Młoda Architektura, 24 lipca. Archilans – jak architekci promują swoją twórczość?

Warszawa Powiśle, Stacja Młoda Architektura, 24 lipca. Archilans – jak architekci promują swoją twórczość?

Miesięcznik „Architektura-murator” serdecznie zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Stacja Młoda Architektura. Gośćmi najbliższego wieczoru, pt. Archilans – jak architekci promują swoją twórczość?, będą projektanci z warszawskiego biura architektonicznego 22ARCHITEKCI – Wojciech Conder, Aleksander Drzewiecki, Maciej Kowalczyk, Michał Tatjewski oraz architekt Jan Ledwoń z Oświęcimia

Lans or die! Promocja siebie to dziś obowiązkowe narzędzie służące pozyskiwaniu nowych klientów i wyróżnieniu z morza innych pracowni działających na rynku. Ale lans może też prowadzić do tworzenia wizerunku bez treści – zwracali uwagę architekci podczas organizowanych w tym roku przez „Architekturę-murator" konfrontacji Młodzi do Łodzi. Nasi goście, również uczestnicy tego spotkania, odniosą się do problemu archilansu i spróbują m.in. opowiedzieć, w jaki sposób sami starają się odnaleźć na rynku i zdobywać zlecenia.

Dla wszystkich przygotowaliśmy archiwalne numery magazynu "Architektura-murator".

Jan Ledwoń dyplom na Politechnice Śląskiej w Gliwicach obronił w 2009 roku. Jest laureatem kilku nagród i wyróżnień w konkursach architektonicznych, stypendystą Kopenhaskiej Szkoły Technicznej oraz adeptem Summer School na Architectural Association w Londynie. Praktykę zdobywał, pracując m.in. w holenderskim biurze NOX i duńskim Schmidt | Hammer | Lassen.

Pracownię architektoniczną 22ARCHITEKCI założyło w 2010 roku czterech absolwentów Politechniki Warszawskiej: Wojciech Conder, Aleksander Drzewiecki, Maciej Kowalczyk i Michał Tatjewski. Biuro na koncie ma wiele nagród i wyróżnień w konkursach architektonicznych, w tym głównych na projekt siedziby firmy GAZ-System w Rembelszczyźnie, Regionalnego Centrum Innowacyjnej Administracji w Kołobrzegu czy osiedla mieszkaniowego przy ul. Rzemieślniczej w Krakowie.

Czekamy na Was 24 lipca 2013
w klubokawiarni Warszawa Powiśle
ul. Kruczkowskiego 3B
start: godz. 19.00

Kontakt: Anna Żmijewska: architektura_technika@murator.com.pl
Tomasz Żylski: architektura_red@murator.com.pl

Stacja Młoda Architektura to cykl wakacyjnych spotkań z młodymi polskimi architektami organizowany przez miesięcznik "Architektura-murator". Spotkania odbywać się będą co dwa tygodnie w środy aż do końca września w klubokawiarni Warszawa Powiśle.
Wśród gości znaleźli się przedstawiciele najmłodszego pokolenia polskich architektów, zarówno czynni projektanci, jak i nauczyciele akademiccy, urzędnicy publiczni i społecznicy. Do udziału w spotkaniach zaprosiliśmy uczestników trzecich ogólnopolskich konfrontacji architektonicznych Młodzi do Łodzi 2013, które odbyły się w maju tego roku.
Konfrontacje te, organizowane przez miesięcznik "Architektura-murator" raz na pięć lat, pozwalają spojrzeć na polską architekturę w szerszym kontekście i prześledzić procesy, które powodują, że dyscyplina ta nieustannie się zmienia. Dla młodych projektantów, stojących u progu drogi zawodowej, łódzkie spotkania to także wyjątkowa okazja, by podczas burzliwych dyskusji wyznaczyć sobie nowe cele do realizacji i zwrócić uwagę na najbardziej palące problemy architektury oraz kondycję środowiska architektonicznego w Polsce.

Warszawa Powiśle: Stacja Młoda Architektura
Już czas na zmianę warty? Pięć lat to w architektonicznej rzeczywistości okres szczególnie długi. Nie tylko dlatego, że pojawiają się zupełnie nowe trendy i zjawiska, ale też z uwagi na fakt, że uczelniane mury opuszcza kolejne pokolenie architektów, zwykle negujące zastany porządek i obowiązujące reguły gry. Tegoroczne konfrontacje Młodzi do Łodzi zdają się doskonale ilustrować tę tezę – pisze Tomasz Żylski.
Drewno w architekturze. Konkurs Wydział Architektury Politechniki Białostockiej czeka na najlepsze magisterskie prace dyplomowe dotyczące drewnianej architektury.
Co robi architekt, gdy nie projektuje budynków? O życiu pozaarchitektonicznym opowiadali uczestnicy przedostatniego spotkania z cyklu Młoda Architektura – Jędrzej Lewandowski i Maciej Siuda
Stacja Młoda Architektura. Warszawa Powiśle 10 lipca Cykl wakacyjnych spotkań z młodymi polskimi architektami organizowany przez miesięcznik "Architektura-murator". Spotkania odbywają się co dwa tygodnie, począwszy od środy 26 czerwca, do końca września w klubokawiarni Warszawa Powiśle. Start: godz. 19.00. Najbliższe spotkanie już w tym tygodniu!
Nowe Piętro Młoda architektura, grafika i wzornictwo. Cykl spotkań 2010 „Architektury-murator’ w Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Gośćmi wieczoru byli: Igor Kaźmierczak ze studia s3ns, Wzorro, oraz Robert Czajka
Nowe Piętro Młoda architektura, grafika i wzornictwo. Cykl spotkań 2010 „Architektury-murator’ w Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Gośćmi wieczoru będą: BudCud, Wzorowo i Kuba Sowiński. Spotkajmy się 24 marca!