Architektura MuratorWydarzeniaWarszawskie Targi Książki zadebiutują 13-16 maja 2010 w PKiN

Warszawskie Targi Książki zadebiutują 13-16 maja 2010 w PKiN

W programie m.in. „Znikająca Warszawa” – prezentacja multimedialna i debata o tych elementach i zjawiskach w mieście, których zanikania jesteśmy świadkami. W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele władz miasta, konserwatorzy zabytków, varsavianiści. Współorganizatorem targów jest Murator EXPO.

Warszawskie Targi Książki zadebiutują w dniach 13-16 maja 2010 roku w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Inicjatorem przedsięwzięcia jest wyspecjalizowana spółka „Targi Książki” Sp. z o.o., którą tworzą przedstawiciele wydawców oraz firma Murator EXPO. Bezpośrednim impulsem do powołania tego wydarzenia jest poszukiwanie nowej jakości na rynku targów w Polsce.

13-16 maja 2010
Warszawa, Pałac Kultury i Nauki

13 maja 2010 - godz. 10.00-18.00
14 maja 2010 - godz. 10.00-19.00
15 maja 2010 - godz. 10.00-19.00
16 maja 2010 - godz. 10.00-17.00

PROGRAM

„Architektura-murator” poleca:

14 maja – piątek
16.00-19.00 „Znikająca Warszawa” – prezentacja multimedialna i debata o tych elementach i zjawiskach w mieście, których zanikania jesteśmy świadkami. W spotkaniu wezmą udział m.in. Krzysztof Jaszczyski, Jacek Olecki, Jarosław Zieliński oraz autorka książki „Piórem i piórkiem o Warszawie” Maria Terlecka. Wśród zaproszonych gości: przedstawiciele władz miasta i dzielnic warszawskich, konserwatorzy zabytków, varsavianiści, opiekunowie zabytków.
Sala Mickiewicza

Szanowni Państwo,

Warszawskie Targi Książki to projekt imprezy odpowiadającej oczekiwaniom wszystkich, którzy mają swój udział w tworzeniu i obiegu książki: autorów, wydawców, poligrafów, księgarzy, bibliotekarzy, także tych, którzy książkę promują i o niej piszą, przede wszystkim zaś czytelników, imprezy szczególnie związanej z Warszawą, nowoczesnej, barwnej, wielowątkowej i skupiającej uwagę szerokiej publiczności.

Powołując Warszawskie Targi Książki nawiązujemy do kilkudziesięcioletniej tradycji majowych spotkań z książką, które cieszą się zainteresowaniem mieszkańców stolicy i wydawców z całego kraju.

Jednak majowy termin imprezy i jej lokalizacja – Pałac Kultury i Nauki to jedyne elementy dotychczasowej tradycji targów książki w Warszawie, które zostaną zachowane. Wszystko inne zyska nowoczesną atrakcyjniejszą formułę uwzględniającą diametralnie zmienione warunki funkcjonowania rynku książki.

Zakładamy, że formuła imprezy, z natury targowa, nie ograniczy się jedynie do części wystawienniczej. Przedsięwzięcie zyska wyjątkową oprawą programową. Tradycyjnie odbywać się będą spotkania literackie, panele dyskusyjne z udziałem publiczności, czy akcje zachęcające do czytania.

Zasadniczą zmianą formuły Warszawskich Targów Książki będzie zdecydowane przesunięcie akcentów - z kiermaszu książek w stronę nowoczesnego, wielopłaszczyznowego spotkania branży promującego nowe technologie, podejmującego rozważania na temat przyszłości książki we wszystkich jej formach. Imprezy otwartej dla gości z zagranicy, mającej ambicję stać się wizytówką Warszawy w kraju i w Europie.

Wierzymy, że informacja o inicjatywie powołania spółki targowej, w której decydujący głos mają wydawcy jest rozwiązaniem optymalnym, a sama impreza - od pierwszej edycji - pokaże zupełnie nowe oblicze targów - innowacyjność, profesjonalizm i otwartość na zmieniające się potrzeby rynku książki - i na stałe zagości w kalendarzu ważnych wydarzeń wystawienniczych krajowego a także europejskiego rynku książki.

Szczegółowe informacje www.targi-ksiazki.waw.pl

Zapraszamy do współpracy!
Zespół ds. Organizacji Warszawskich Targów Książki


Organizatorem wykonawczym Warszawskich Targów Książki jest Murator EXPO Sp. z o.o.

Firma Murator EXPO od ośmiu lat organizuje znane i cenione wydarzenia targowe związane m.in. z rynkiem nieruchomości, budownictwem i wyposażeniem wnętrz (Targi Mieszkaniowe Nowy DOM, Nowe MIESZKANIE, Ogólnopolskie Targi Budowlane MUREXPO), branżą sportów wodnych i rekreacji (Targi Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA w Warszawie i w Gdyni), sektorami – hobby, edukacja i kultura (Targi Sprzętu Wędkarskiego NA RYBY, Targi Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA). Rocznie w imprezach targowych organizowanych przez Murator EXPO bierze udział ponad 1000 wystawców i blisko 100 000 zwiedzających. Jako organizator targów, wystaw czy konferencji Murator EXPO współpracuje z opiniotwórczymi organizacjami i stowarzyszeniami, wzbogaca formułę przedsięwzięć targowych bogatą oprawą programową, często korzysta z możliwości promocji wydarzeń za pośrednictwem partnerów z grupy, nie rezygnując przy tym ze współpracy z innymi mediami.

fotka z /zdjecia/top_ksiazki_1.jpg
fotka z /zdjecia/warszawskie_targi_ksiazki.jpg