fotka z /zdjecia/MVRDV_Silodam_Amsterdam.jpg

i

Autor: Archiwum Architektury

Wykład z cyklu Mistrzowie Architektury: Nathalie de Vries | MVRDV

2011-05-12 2:00

MVRDV – jedna z najbardziej znanych holenderskich pracowni architektonicznych, aktywna na polach planowania przestrzennego, urbanistyki i architektury na niemal wszystkich kontynentach. Charakterystyczny dla biura przebieg procesu projektowego koncentruje się na przetwarzaniu dużych ilości danych za pomocą specjalnie opracowanych algorytmów

12.05.2011 (czwartek) godz. 18.00 miejsce: sala audytoryjna ING Bank Śląski, Katowice, ul. Sokolska 34

Stałe motywy obecne zarówno w ich tekstach teoretycznych, jak i realizacjach to gęstość w architekturze i urbanistyce oraz nowe formy przestrzeni publicznej. Najbardziej znane realizacje to Villa VPRO w Hilversum (1993-97), budynek WoZoCo (1994-97) w Amsterdamie, pawilon na EXPO 2000 w Hanowerze, Silodam w Amsterdamie (1995-2003), Mirador w Madrycie (2001-2005).

Nathalie de Vries - jedna z trojga partnerów - założycieli MVRDV (litery DV w nazwie); ukończyła Wydział Architektury TU Delft, wykładała na licznych uczelniach w Europie i USA. Zasiadała również w jury licznych konkursów oraz w radach programowych fundacji i muzeów.

www.mvrdv.nl

organizator: SARP Katowice pomysłodawca cyklu: Wojciech Małecki sponsor wykładu: AGA Light www.agalight.pl patronat medialny: "Architektura-murator"

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o potwierdzenie swojego udziału e-mailem na adres: biuro@sarp.katowice.pl

MVRDV Silodam Amsterdam

fotka z /zdjecia/MVRDV_Silodam_Amsterdam.jpg

i

Autor: Archiwum Architektury